[Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: A-kara » 9 maja 05, 19:30

Ziolek!!! Czy mógłbys przestac robic ludziom wode z mózgu?! Grono osób mówi ci , że bocje są za duże na 40 l , grono osób mówi ci , że Ramirezy zgodnie zyja z innymi gatunkami ryb , a ty swoje! Poczytaj sobie coś w internecie , a potem dyskutuj , dobrze?? :zly: Mieczyki nie nadaja się do 40 l!Tu nie chodzi o to , żeby w akwarium było to co ci się podoba , tylko to co możesz dac do danego litrazu.Lepsza dobrana obsada , niż kolorowa mieszanina. ( o to oczywiście też Acha , co do molinezji i żałobnic , to to co powyzej wspomniano , a jesli myslisz o glonojadu , to radzę (jesli koniecznie chcesz gomieć : ) ) kupic małego , jak podrośnie , oddac i wymienic na malucha , albo moja ulubiona opcja: krewetki :mrgreen: .... Masz problem z bocjami , jesli nie chcesz ich uśmiercac , to spróbuj sprzedac na allegro :) . Mysle , że ktos chcętnie wymieni się bocje na inne ryby , albo je kupi od ciebie.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Ka@sia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwietnia 05, 18:27

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: Ka@sia » 9 maja 05, 22:10

Słuchaj Gej.mini-Ty rzeczywiscie jesteś mini-mózg!!!Nie potrafisz zachowac sie na forum to nie włączaj komputera!Dzieki takim jak Ty odechciewa się czytać posty.Ile Ty masz lat??? A pozostałych nie drazni takie chamstwo i brak kultury???:evil:

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: Jakus » 9 maja 05, 23:26

ciosek pisze:po drugie to zajrzyj do przyklejonego postu "Przykładowe obsady" powinno ci pomóc w odpowiednim dobraniu obsady.

trochę mnie dziwi podejście wszystkich którzy wiedzą trochę o rybkach że zawsze odsyłacie kogoś kto ma jakieś pytanie albo do innych postów (żeby sobie poczytali) albo na google i strasznie się denerwójecie jak ktoś nowy pisze posty, a ja chciałbym się dowiedzieć w takim razie po co wogóle jest to forum? poto żeby sobie uprzejmości wymieniać? a może niektórzy mają jakiś problem z gadu gadu? ja myślałem że forum jest po to żeby można było się zapytać i poradzić kogoś kto może wie więcej na dany temat i chyba nie jest problemem odpowiedzieć jeżeli ma się jakąś wiedzę na dany temat, a jeżeli ktoś nie chce to przecież nie musi odpowiadać. co do postu "przykładowe obsady" to po pierwsze nie każdy ma dokładnie takie rybki jak tam są wymienione i skąd ma wiedzieć że akurat te rybki mogą żyć razem bo chyba nie chodzi o to żeby wszyscy w polsce mieli takie same rybki a po drugie to rybki jak większość otaczającego nas świata są żeczą indywidualnego gustu każdego akwarysty i nie każdy musi mieć takie czy inne rybki. w kwestii google powiem tylko tyle że nie jest tam aż tak dużo jak to wszyscy zachwalają a szczególnie jeżeli chodzi o porady, bo owszem na temat gatunków można znaleźć dużo lecz to zazwyczaj tylko opisy danego gatunku a co dalej? pewnie w tym poście kogoś urażę i nie spodziewam się że znajdzie on aprobatę ale takie jest moje zdanie i drażni mnie już czytanie takich tekstów żeby ktoś się trochę wysilił i gdzieś sobie czegoś poszukał, początkujący czasem (co wiem po sobie) nawet nie wiedzą czego mają szkuać.
Pozdrawiam wszystkich bez względu na to jaki mają na ten temat pogląd.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: atusia » 10 maja 05, 09:38

A pozostałych nie drazni takie chamstwo i brak kultury??

Nie ma sensu roztrząsać tak bzdurnych i chamskich postów...autor tego postu gej.mini widocznie chciał w jakis sposób zabłysnąć na forum :zly:
Mam nadzieję, że moderatorzy szybko się zajmą porządkiem i ten chamski post jak szybko został napisany to tak szybko zniknie...
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

ziolek
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 4 maja 05, 17:23

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: ziolek » 10 maja 05, 13:23

Ja wiem swoje.Ramirezy moga byc z innymi rybami ale wtedy sie zle cZuja

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: Dave » 10 maja 05, 16:07

Mój ojciec jest ichtiologiem i sie zna najlepiej na rybach. i ja tez

Nie chce cie obrazic, ale Ci nie wierze. Jakby twoj tata byl prawdziwym ichtiologiem to bys bez problemu mogl sie wykazac uzywaniem fachowych terminow, doskonala znajomscia chemii wody. Moze masz wiedze sredniego akwarysty, ale na pewno nie zyjesz w jednym domu z ichtiologiem.

W jednej ksiazce znalazlem informacje, ze to ryby do jednoogatunkowego akwarium, ale sie z tym nie zgadzam.

A moze mnie ktos wtajemniczyc, co takiegoz robil ten gej.mini?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: ciosek » 10 maja 05, 17:37

po 1. Bocje min 3-4 sztuki
po 2. z tego co mi wiadomo w 40 litrach nie mogą żyć żadne bocje... chyba ze znajdziesz mi jakas inna niż:
Bocja siatkowana (Botia lohachata) ok.15 cm
Botia macracanthus (Bocja wspaniała) ok. 15 cm
Botia modesta (Bocja szara) ok.20 cm
Botia helodes (Bocja tygrysia) ok. 20 cm
po 3. tu raczej chodzi o wielkosc a nie o agresje :)

ziolek
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 4 maja 05, 17:23

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: ziolek » 10 maja 05, 20:33

ograzu nie kupuje sie wielkich bocji.Małe bocje i to nie wiecej niz dwie.tak ale jedna bocja jest napastliwa.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: ciosek » 10 maja 05, 20:58

Wiesz, jest napastliwa, bo ona jest stadna. Samotne przebywanie w akwarium z innymi rybami moze się objawić albo nadmierna płochliwością albo nadmierną agresją (np. sumatrzańskie brzanki). Hm, ja osobiscie nie jestem zwolennikiem kupowania ryb z nadzieją "odda się poźniej jak podrosną", no cóż, tak juz sie chyba nauczyłem ;).

Jakus, odsylamy kogoś (czesto podajac linki) żeby sobie poczytał... po to.. żeby sobie poczytał :). Jak nie znajdzie tam odpowiedzi to wtedy zadaje pytanie na forum. Wiesz, nie zawsze chce się drążyć dany temat 10-15 raz z kolei.
Nie wiem o co ci chodzi z tym cytatem, kulturalnie odesłałem do tego działu, tylko po to aby sobie pooglądał, ocenił możliwości akwarium, na co ewentualnie może się zdecydować, wiadomo, nie sposób wymienić wszystkich możliwości, , ale taki dział daje jakieś pojęcie (zresztą, jak ktoś ma wątpliwości , a poza tym nie powiedziałem "masz sobie z tamtąd coś wybrać i juz nic nie pisz", bo nie o to chodzi. Z google jest podobnie, tu podaje jako przyklad: jeżeli ktoś podaje nazwę (w tym łacinska)i chce informacje, no to sorry, tu moze tzw "szlaczek człowieka trafić". Z tymi radami to sie zgodze akurat, trzeba poszperac dokladniej, pochodzic po stronach itp. Inna sprawa, jeżeli ktoś chce zapytać czegoś dogłębniej, dowiedziec o indywidualne spostrzeżenia hodowców, to wtedy zmienia postać rzeczy.

W sumie Jakus po części masz rację, może zbyt ogólnikowo potraktowalem to w tym poscie, zapewne moglem byc jakis nieswój, z reguły staram sie pomagać na ile moge. Ale rozumiesz... i ja i ty jesteśmy TYLKO ludźmi, i nie zawsze musimy byc idealni. Dzieki za zwrócenie uwagi, napewno będe to uwzględniał w kolejnych postach pisanych przeze mnie :).

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akwarium 40] Nie wiem czy dobrze dobrałem rybki...

Postautor: Suonko » 10 maja 05, 21:32

ciosek pisze:po 2. z tego co mi wiadomo w 40 litrach nie mogą żyć żadne bocje... chyba ze znajdziesz mi jakas inna niż:
Bocja siatkowana (Botia lohachata) ok.15 cm
Botia macracanthus (Bocja wspaniała) ok. 15 cm
Botia modesta (Bocja szara) ok.20 cm
Botia helodes (Bocja tygrysia) ok. 20 cm


Botia sidthimunki (Bocja karłowata) - do 5cm, ale polecane akwa to 60L :) - zarąbista rybka :mrgreen: :ok: Szukałam jej długo i namiętnie w trójmieście, ale niestety u nas nie ma ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości