Obsada 54 l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
ludek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 19, 15:11

Re: Obsada 54 l

Postautor: ludek » 24 czerwca 19, 12:43

Dobra wszystko wiadomo, przynajmniej tak mi się wydaje,a na Amandy 25 l to z deka mało nie ? :D
Wiem że lubią mniej oświetlone zbiorniki, ale chyba braknie tych litrów..

jerzy55
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 21 czerwca 19, 09:14
Lokalizacja: gródek nad dunajcem

Re: Obsada 54 l

Postautor: jerzy55 » 24 czerwca 19, 13:56

danio są to ryby strumieniowe , jeżeli co kolwiek ci to mówi :)
ryby wymagaja niskiej temperatury około 20 st bardzo mocnej cyrkulacji wody dobrego napowietrzania
bardzo ruchliwe i wg mnie nie mniej jak 100 cm miałem niedawno strumien azjatycki wlasnie z danio 90x40x40 i troche brakowalo :)

zlikwidowałem ze wgledu na temperature i pradorzerność tzn miałem też przylgi i babki a one się zywią glonami wiec swiatla bylo sporo

ludek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 19, 15:11

Re: Obsada 54 l

Postautor: ludek » 24 czerwca 19, 14:15

Tak nic mi to nie mówi, wujkowi google też ;)
Co do tych 20 stopni to chyba nie do końca, sa w stanie wytrzymac spadek do 15, ale chyba sie noc nie stanie jak beda w temp. 23-24, jeśli sie mule Hunter popraw mnie.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 54 l

Postautor: Hunter » 25 czerwca 19, 06:52

na Amandy 25 l to z deka mało nie ?

25l to krewetkarium albo bojownik. ;)
O rybach ławicowych nawet nie myśl w takim litrażu.
Co do tych 20 stopni to chyba nie do końca, sa w stanie wytrzymac spadek do 15, ale chyba sie noc nie stanie jak beda w temp. 23-24, jeśli sie mule Hunter popraw mnie.

Ale o których rybach piszesz? Danio pręgowany? Już pisaliśmy Ci, że odpada. Jeślibyś stawiał metrowy baniak to wtedy możnaby się zastanawiać.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

ludek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 19, 15:11

Re: Obsada 54 l

Postautor: ludek » 28 czerwca 19, 12:18

Hunter pisze:
na Amandy 25 l to z deka mało nie ?

25l to krewetkarium albo bojownik. ;)
O rybach ławicowych nawet nie myśl w takim litrażu.
Co do tych 20 stopni to chyba nie do końca, sa w stanie wytrzymac spadek do 15, ale chyba sie noc nie stanie jak beda w temp. 23-24, jeśli sie mule Hunter popraw mnie.

Ale o których rybach piszesz? Danio pręgowany? Już pisaliśmy Ci, że odpada. Jeślibyś stawiał metrowy baniak to wtedy możnaby się zastanawiać.

Pytam bo w zoologu widzialem nie woecej niz 20 l, fajnu zadbany i kilka amand duza roślinność.

Chodziło mi o temperaturę w jakoe danio moga przebywać bo kolega wyzej pisal ze 20 stopni to maks. Wiec pytam Ciebie ? ;)
Kurde caly czas mam wybor miedzy 54l, a 112l
To drugie ma chyba 80 cm długości.
A jak ma sie grzejnik w nie duzej odleglosci od baniaczka, glony czy cos ? :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 54 l

Postautor: Hunter » 29 czerwca 19, 07:30

Pytam bo w zoologu widzialem nie woecej niz 20 l, fajnu zadbany i kilka amand duza roślinność.

W zoologu ryby są tylko tymczasowo aż nie znajdą nowego właściciela więc nie ma co się sugerować.

A jeśli to ma być jakieś akwarium wystawowe to omijaj szerokim łukiem sklepy w których męczą zwierzęta.
ludek pisze:Chodziło mi o temperaturę w jakoe danio moga przebywać bo kolega wyzej pisal ze 20 stopni to maks. Wiec pytam Ciebie ?

Kolega napisał, że wymagają temp ok 20*C, a nie że 20*C to max. To zasadnicza różnica.
Oczywiście zgadam się. To ryby zimnolubne.

ludek pisze:A jak ma sie grzejnik w nie duzej odleglosci od baniaczka, glony czy cos ?

Grzejnik nie ma nic wspólnego z glonami.
Jeśli jest naprawdę blisko i jeśli grzeje w sezonie to może podgrzewać wodę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości