brzanka

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

brzanka

Postautor: madziaaa » 7 października 04, 07:52

jak to dokładnie jest z brzankami? Mam gupika z weloniastym ogonem- brzanka może go "zeżreć"?
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: brzanka

Postautor: kamila » 7 października 04, 08:45

Z teorii wiadomo, że brzanki sumatrzańskie obgryzają długie ogony niektórych ryb. U kumpla sumatry w ilości 8 sztuk nie atakują żadnych rybek.Nie tykaja gupikow (a ma ich chyba 5 i to zdlugimi ogonkami) ani nawet danio pregowanych (odmiana weloniasta).szok :shock:
W innym akwarium, ktore widzialam brzanki powoli "wykańczały"inne rybki, ktore mialy dluzszy ogonek. No i ostatecznie same rzadza akwarium.

wynika z tego, że wcale nie musi byc tak, ze sumaty beda "podgryzały" inne ryby.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: brzanka

Postautor: ciosek » 7 października 04, 12:28

podobno jest tak, że jeżeli sumatry (bo najprawdopodniej o nie chodzi) jak są w wiekszej grupie (w ławicy, tak jak powinny byc hodowane) to "zajmuja sie soba" i ta agresja rozkłada sie miedzy nimi. Niestety nie jestem pewnien co do slusznosci tej teorii, gdyż ine hoduje i nie hodowalem nigdy brzanek.

P.S uważaj bo piekna brzanka mszysta jest hodowlana formą brzanki sumatrzanskiej, i tez moze podgryzac pletwy.

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: brzanka

Postautor: madziaaa » 7 października 04, 13:03

hmm sumatry są 2, a oproocz tego jeszcze jest kilka brzanek różowych i 2 samice gupika. Chodziło mi właśnie o samców.
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: brzanka

Postautor: Dave » 7 października 04, 13:09

Tylko brzanki sumatrzańskie obgryzają innym rybom ogony. Inne brzanki tego nie robią.

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: brzanka

Postautor: madziaaa » 7 października 04, 13:15

to w końcu gupiki nie będą zagrożone czy jak..? :|
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: brzanka

Postautor: Bea » 7 października 04, 14:39

Brzanek powinnaś mieć więcej bo to ryby stadne. Ja kiedyś miałam sumatrzańskie, niestety obgryzały ogony gupikom i musiałam je oddać. To bardzo ruchliwe rybki, wszedzie ich pełno. Nadaja się na ładne akwarium gatunkowe. Ja , biorąc pod uwagę moje doswadczenia z nimi, nie polecam.

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: brzanka

Postautor: gimof » 7 października 04, 14:48

Może bedzie to głupie co powiem ale w moim akwa mając dwie brzanki sumatrzanskie raz chyba tylko one dosłownie zjadły gupika który dorastał, a było to spowodowane tym że zamało tym brzanką dawałem jeśc wiecej nie popełnie tego błedu. Ale mam również danio kropkowanego (tak sie to w sklepie naywa) a one mają wilkie ogony i w życiu brzanki ich nie ruszyły

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: brzanka

Postautor: kuba!!! » 8 października 04, 11:22

Czesc. ja w 160-ce mam ok 50 brzanek polowa to sumatry mimo to nie raz ganiają moje kiryski i podgryzaja im ogony.No cóz taka ich natura.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: brzanka

Postautor: Tomekł » 5 listopada 04, 18:35

jakie to brzanki jeśli sumatrzańskie to dousz ich kilka i będzie ok. Terz miałem brzanki z własnej głupoty :( i obgryzały mi inne rybki i byłem zmuszony je oddać :|

rzycze sukcesów

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: brzanka

Postautor: madziaaa » 5 listopada 04, 19:00

dzięki - ale już dawno pozbyłam się brzanek :P
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Thorn

Re: brzanka

Postautor: Thorn » 17 listopada 04, 09:44

Jeszcze się tu nie zarejestrowałem ale napiszę swoje spostrzeżenia na temat brzanek. Mam gatunkowe akwarum 150 l same brzanki 5 gatunków i jak narazie nic odpukac nie podgryzają innym ogonków szczególnie kirysom a mam ich 5. Jeżeli chodzi o walkę między sobą to lubią się zaczepiać wykosiły mi raz jeden gatunek do cna, zaś gdy brzanka purpurowa łączyła się w parę wykosiła mi inne brzanki purpurowe i teraz mam 1 parę brzanek purpurowych

Zachęcam do chodowli gatunkowej brzanek bo to bardzo nie doceniane ryby ze względu na ich tryb życia ale za to w grupach są wspaniałe i co naważniejsze można mieć roślinki :D

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: brzanka

Postautor: lukas » 17 listopada 04, 17:24

Mam pewną teorię : otóż danio to również rybki dość ruchliwe i żywotne a ryby takie jak np.gupiki pływają w porównaniu do brzanek dość wolno. Może brzanki potrzebują towarzystwa ryb które również są żywotne i nie "wloką" się po akwarium i tym samym nie denerwują bardzo ruchliwych brzanek :?:
Pozdro
reaktywacja 100 l

grzesiek3410
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 27 grudnia 06, 18:18
Lokalizacja: Niepołomice

Re: brzanka

Postautor: grzesiek3410 » 27 grudnia 06, 18:29

Witam od niedawna mam 4 brzanki wysmykłe czy mógł by mi ktos cos o nich powiedziec bo nigdzie nie moge znalesc potrzebnych mi informacji


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości