Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Sorcor
Ryba
Ryba
Posty: 217
Rejestracja: 22 sierpnia 10, 17:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: Sorcor » 7 października 10, 20:04

Bez sensu trzymać takiego glonojada w 35l. Jak urośnie nie oddasz bo się przywiążesz do niego, zresztą nikt nie powiedział, że w zoologicznym czy u nowego właściciela będzie miał lepiej.
A jednak jest to mało prawdopodobne dla mnie, że jeśli ktoś nie kupuje teraz większego akwarium, bez problemu kupi je za pół roku bo rybka urośnie
Obrazek

Awatar użytkownika
PAFAWAG
Ryba
Ryba
Posty: 305
Rejestracja: 12 września 10, 01:51
Lokalizacja: WRO / WAW

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: PAFAWAG » 7 października 10, 22:02

Sorcor pisze:zresztą nikt nie powiedział, że w zoologicznym czy u nowego właściciela będzie miał lepiej.

Dlatego nie należy oddawać ryb byle komu. Poza tym oprócz sklepu czy innego akwarysty zostają też np. uczelnie przyrodnicze, tam zwykle są bardzo dobre warunki do hodowli ryb i innych wodnych stworzeń.

Sorcor pisze: Jak urośnie nie oddasz bo się przywiążesz do niego

Tu już się kłania odpowiedzialność za zwierzątko - czy ważniejsze jest to, że chcę je mieć przy sobie bo je lubię, czy to, żeby było w dobrym zdrowiu i samopoczuciu, dalej rosło i długo żyło. Kupno każdego stworzenia do czegoś zobowiązuje; ono samo się sobą nie zaopiekuje, to opiekun musi być przewidywalny i odpowiedzialny.
http://www.wroclawska-kolej-ogrodowa.pl.tl
http://www.rail.phototrans.eu/16,600,0.html http://www.phototrans.eu/16,1363,0.html
Botia macracantha, Gnathonemus petersii, Belonesox belizanus, Betta splendens, Poecilidae, H. herbertaxelrodi...

bartusq
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 18 stycznia 11, 12:30
Lokalizacja: Rybnik

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: bartusq » 21 stycznia 11, 11:56

czego się tu można dowiedziec :D pozazdroscic
słuchaj bojownik to ogółem samotnik jak chcesz dokupic jakieś rybki do niego to od 40L mozesz założyc harem 1 samiec 2/3 samiczki ale muszą miec dużo kryjówek
jak mniej niż 40L to możesz dokupic ślimaka/ krewetki tylko z krewetkami uważaj bo bojownik może Ci je zlikwidowac ze tak powiem, raczej odradzają akwarzysci krewetki RC + Bojownik
powyżej 40L możesz dodac 6-8 sztuk razbory klinowej albo zwinnik czerwonousty

ps. jak chcesz dobre forum przeznaczone bojownikom to Ci podam tylko napisz priv

Awatar użytkownika
Martin998
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 10 lutego 11, 08:08
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: Martin998 » 10 lutego 11, 14:38

Z Bojownikiem możesz trzymać prawie
wszystkie ryby
Bojowniki są tylko agresywne ku sobie Samiec i Samiec :offtopic:

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: szosa » 10 lutego 11, 14:48

Martin998 pisze:Z Bojownikiem możesz trzymać prawie
wszystkie ryby

niekoniecznie. u mnie bojek 'popychał się' z proporczykowcami.

Ender
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 marca 11, 21:06
Lokalizacja: Ostrowo (WLKP)

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: Ender » 8 marca 11, 21:19

Witam
Przepraszam, że podczepiam się pod temat, ale nie widzę sensu zakładać nowego. Akwarium bawiłem się w czasach szkolnych (podstawówka/liceum), teraz wróciłem do dawnego hobby, ale zamierzam mieć inne gatunki ryb. No i padło na bojownika. W grę wchodzi jeden samiec, dwie samice. Do tego chciałbym wielkopłetwa wspaniałego (miałem kiedyś - super ryby), pyszczaki/gębacze, gurami/prętniki, glonojada syjamskiego, kiryski/sumika karłowatego. Kolejność wymienionych ryb oznacza, że te z początku listy chciałbym mieć bardziej od tych z końca. Mam akwarium 60l z osprzętem - standard.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Avi^
Ryba
Ryba
Posty: 214
Rejestracja: 11 października 09, 17:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: Avi^ » 9 marca 11, 15:01

Odpadają wszystkie ryby, prócz kirysków. Jeszcze zależy,jaki gatunek. Większość ryb wymaga większego litrażu, niektóre zupełnie innych warunków. Podobno dla wielkopłetwów lepiej założyć zbiornik jednogatunkowy,bo są agresywne.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: polak.krk » 9 marca 11, 18:54

Do 60l proponuje:
harem bojownika
stadko razbor - jest bardzo wiele odmian 10-15 sztuk
na dno 5-6 kiryskow panda badz jesli chcesz biotop azji cierniooczki tez 5-6.

Ender
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 marca 11, 21:06
Lokalizacja: Ostrowo (WLKP)

Re: Z jakimi rybami mogę trzymać Bojownika?

Postautor: Ender » 9 marca 11, 19:14

Dzięki za wskazówki. Może faktycznie zrobię jednogatunkowe z bojownikami.

[ Dodano: 14 Marzec 11, 21:10 ]
Ma ktoś z Was książkę Akwarium Towarzyskie - warto to kupić? To tak na przyszłość gdybym chciał poeksperymentować z obsadą akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości