Biotop dla bojownika

drummer4513
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 15 lutego 18, 23:50

Biotop dla bojownika

Postautor: drummer4513 » 16 lutego 18, 00:01

Witam! Moja kochana dziewczyna zrobiła mi prezent na walentynki podarowując mi bojownika. W szklanej kuli. Małej. K*rwa jak ma litr to jest dobrze. Nie jest to jej wina, bo się zwyczajnie nie zna na tym, a tak jej oczywiście doradzili w sklepie. Ja jako były akwarysta nie mogę patrzeć na tego malucha jak się stroszy w tej kuli sam do siebie, postanowiłem chłopakowi ulżyć. Planuję zakup 30 litrowego szkła. Oczywiście będzie on jego głównym mieszkańcem. Jako były akwarysta znam się dobrze na biotopach Malawi, czarnych wodach Ameryki Południowej i nieco na Tanganice. Kompletnie nie znam się na Azji :( Teraz zaczynąją się moje pytania:
1. Co do tego małego baniaka mogę mu tam dorzucić za rybki?
2. Jakie roślinki do tego biotopu?
3. Konary (TAK/NIE)
4. Co na podłoże?
5. Ile W grzałka do tego i jaki mały filtr polecicie?

Proszę o rychłą odpowiedź, bo biedak się tam męczy, a ja z nim.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Biotop dla bojownika

Postautor: osama » 16 lutego 18, 09:44

1. Raczej sam bojownik.
2. Rośliny wszystko jedno jakie. Ważne żeby Tobie się podobały. Jeśli chcesz koniecznie z Azji to kryptokoryny i coś wyższego fajnie byłoby wsadzić.
3. Korzenie/drewno jak najbardziej.
4. Piasek będzie ok. Może być też drobny żwirek. Nie kombinuj z bazaltem czy innymi podłożami, które mają wpływ na parametry wody.
5. Grzałka 25W, filtr dla jednej rybki wszystko jedno jaki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości