Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Sugestie

kubaopp
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 18, 19:55

Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Sugestie

Postautor: kubaopp » 13 lutego 18, 19:57

Witam po latach wracam do tego pięknego hobby w latach 90 jak duża ilość dzieciaków posiadałem akwarium i rybki , żaden tam biotop tylko wszystkiego po trochu , pewnie było ich za dużo i słabo im się żyło u mnie .

Teraz nie chciał bym powtórzyć tych samych błędów jak kiedyś .

Region to Azja jakość podobają mi się ryby z tamtych stron . Zbiornik 60-70 Litrów długość jakieś 60 cm
chciałbym odzwierciedlić jak najbardziej naturalne warunki w moim akwarium czyli rośliny z tamtych rejonów , woda stojąca lekki nurt ( niewielkie leśne sadzawki , pola ryżowe , kanały nawadniające

Obsada :
Prętnik Karlowaty (Harem ) Samiec + dwie samiczki (ryby podstawowe)
Razbora jakieś 8 sztuk jeszcze nie wiem jakie z mojego miasta na OLX dość dużo jest klinowej i dobra cena i podoba mi się .

I teraz Dylemat ryby denne 4x Piskorek + jakieś krewetki ?

Przeczytałem że Piskorek lubi żyć w stadzie czy 4 sztuki to nie za mało dla nich ? z drugiej strony może już za dużo jak na taki zbiornik ? może zrezygnować z Piskorków i dać same krewetki ? Przydało by się coś do czyszczenia dna ?

Jak myślicie dobrze sobie wybrałem obsadę ? jestem otwarty na wszelkie sugestie . Pozdrawiam K.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości