Azja w 144 Litrach

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mimo12 » 21 sierpnia 17, 16:14

mmichał pisze:
Nie będę ingerował. Chciałbym, żeby tarły się w ogólnym akwa, ale oczywiście bez ciśnienia. Jak się uda to będzie super, ale nic na siłę.


To jak masz zdrowsze, lepiej karmione ryby, pewny sklep, to z takiego kup jedno stado. Można na dwa razy, żeby filtracja wyrobiła.

mmichał pisze:Ale to maleństwo. Bojek je chyba wciągnie, mam rację?


Wielkie to to nie rośnie, zależałoby od charakteru bojka.

mmichał pisze:A bez tego będzie im bardzo źle? Gdybym zaczął lać np. wywar z szyszek olchy czarnej to czy lekkie zabarwienie wystarczy? Dodawał bym wywar rzadko, więc zostawał by w wodzie nie podmienianej (mniejsza ilosc garbnikow). Nie chce zrobić BW, podoba mi się tak jak jest.


Wypadałoby jednak zrobić im BW.
Jaką wodę będziesz ostatecznie lać? Bo jak nie będzie twardości zbliżonych do zera, to mało wywaru i rzadko wlewane nie da dużego i trwałego efektu.

mmichał
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 31 lipca 17, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mmichał » 22 sierpnia 17, 08:06

mimo12 pisze:Jaką wodę będziesz ostatecznie lać? Bo jak nie będzie twardości zbliżonych do zera, to mało wywaru i rzadko wlewane nie da dużego i trwałego efektu.


Nie mam testów wszystkich do wody. Myślisz, że można wierzyć temu co piszą wodociągi krakowskie w internecie?

Sprawdzałem wczoraj NO2 i mam 0.

Pojawiły mi się okrzemki, ale czytałem że przy starcie to normalne. Co myślicie?

Cały czas się zastanawiam nad tą dużą parą/haremem w akwa. Mam dylemat między Bojownikiem, Prętnikiem Karłowatym, Gurami Mozaikowym. Co z tych trzech będzie najspokojniejsze?

Znalazłem jeszcze taką rybę jak Żółtaczek Indyjski. Przeczytałem, że grupkę 6/8 sztuk można trzymać z Razborami. Co myślicie? Wyglądają ciekawie i podobno ciekawie się zachowują.

Trafiłem tez na Półdziobka Karłowatego. Też ciekawa ryba. Łagodna dla innych, ale dla siebie podobno straszne harpagany :D Myślicie, że mógł bym uzupełnić moją obsadę o parkę?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mimo12 » 22 sierpnia 17, 19:29

Jak masz wodociągową z Krakowa, to nie pchaj się w te ryby. Odpadają...
Mnie się nigdy nie udało znaleźć na rejon, w którym wynajmuję mieszkanie w Krakowie, parametrów wody. Woda ogólnie kiepska.

To zmierz potem jeszcze za kilka dni i będzie wiadomo.

Okrzemki są normalne. Gorzej, jakby zaczęły wszystko pokrywać.

Najspokojniejszy prętnik. Ale jedyny pasujący do wody, to mozaikowy.

Przy żółtaczkach żegnałbym się z razborami. Raz, że żółtaczki żyją w estuariach i razbory by wyzdychały, dwa, że zostałyby zjedzone. Czytałem, że żółtaczki są dosyć agresywnymi pielęgnicami. Wydaje mi się, że w takim akwarium byłby problem utrzymać taką grupę. Poza tym piasek na dno i zasolenie wody. Przez sól obecna flora odpada.

Na pewno nie do haremu ryb pokroju labiryntowców. Szybko by miały połamane dzióbki przez beloncjowate.

mmichał
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 31 lipca 17, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mmichał » 23 sierpnia 17, 07:45

mimo12 pisze:Jak masz wodociągową z Krakowa, to nie pchaj się w te ryby. Odpadają...


Ale że Razbory i Gurami/Prętnik/Bojek?

mimo12 pisze:Okrzemki są normalne. Gorzej, jakby zaczęły wszystko pokrywać.


Trochę ich jest. Na korzeniach i szybach spoko, bo Helmety szybko je zjadają. Boje się jednak trochę o rośliny, ale mam nadzieję, że po wpuszczeniu krewetek znikną. Szkoda by ich było bo już puszczają nawet nowe pędy.

mimo12 pisze:Najspokojniejszy prętnik. Ale jedyny pasujący do wody, to mozaikowy.


Chyba z nim spróbuję. Najwyżej pozjada krewetki, to wymienię na jakieś większe. W przypadku Mozaikowego też harem? I czy zje mi Razbory Borneańskie? Bo może przy nim bym się na nie zdecydował, jak nie to zostaną Espei.
A co z Gurami Samurai? Podoba mi się, ale mało informacji znalazłem. Nadaje się czy nie?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mimo12 » 23 sierpnia 17, 21:12

mmichał pisze:Ale że Razbory i Gurami/Prętnik/Bojek?


Tak. Jedynie gurami mozaikowe miałoby sens bytu.

mmichał pisze:W przypadku Mozaikowego też harem? I czy zje mi Razbory Borneańskie? Bo może przy nim bym się na nie zdecydował, jak nie to zostaną Espei.


ŻADNYCH RAZBOR. Nie masz odpowiedniej wody.

mmichał pisze:A co z Gurami Samurai? Podoba mi się, ale mało informacji znalazłem. Nadaje się czy nie?


Raz, woda nie pozwala, szybciutko by Ci zdechły, dwa, raczej ich nie dostaniesz na rynku.



W Krakowie licz się z wodą o pH minimum 7,5 i o twardości ogólniej przynajmniej 10 stopni niemieckich.

mmichał
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 31 lipca 17, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mmichał » 24 sierpnia 17, 07:20

mimo12 pisze:ŻADNYCH RAZBOR. Nie masz odpowiedniej wody.


To co na ławice? Zaraz się okaże że w Krakowie nie da się mieć żadnych ryb...

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: barttsw » 24 sierpnia 17, 07:23

mmichał pisze:Zaraz się okaże że w Krakowie nie da się mieć żadnych ryb...
mozna ryby wod twartych i zasadowych czytaj tanganika lub malawi

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: Mattija2 » 24 sierpnia 17, 07:59

Lub wydać 100zł i kupić RO ;)

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mimo12 » 24 sierpnia 17, 11:57

Mogą być też mniejsze ryby z CA, brzanki odesskie, Alcalotilapie( aczkolwiek nie wiem, jakiej wielkości akwarium wymagają), pewnie znajdzie się też coś jeszcze.

Ale dla wszystkich wymienionych wyżej przez barttsw oraz przeze mnie( oprócz żyworódek z CA, czy jakichś bystrzyków) musi być piasek.

mmichał
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 31 lipca 17, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mmichał » 24 sierpnia 17, 14:27

A Tęczanki? Np. Tęczanka Wernera?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mimo12 » 24 sierpnia 17, 14:49

Lepiej tęczanka mniejsza.
Wernera są wrażliwe.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: barttsw » 24 sierpnia 17, 16:02

mmichał pisze:A Tęczanki? Np. Tęczanka Wernera?

wernerki to wrazliwe ryby i te ryby bez ro nie da rady
ponadto misy byc stabilne akwarium (to nie to amo co dojrzałe) i obowiazkowa kwarantanna

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: kodzaj11 » 25 sierpnia 17, 04:06

To prawda Tęczanki Wernera są czułymi rybami na zmiany wartości w wodach jak i w temperaturze ale przesadzone jest to, że muszą mieć wyjałowioną wodę RO.... to na pewno nie...

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mimo12 » 25 sierpnia 17, 12:15

Nie chodzi o czyste RO, ale chcąc utrzymać odpowiednią jakość wody, robisz osmozę, a potem ją mineralizujesz przy użyciu odpowiednich preparatów.

mmichał
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 31 lipca 17, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Azja w 144 Litrach

Postautor: mmichał » 28 sierpnia 17, 06:59

Krewetki wpuszczone w piątek. Wczoraj NO2 0,25 NO3 między 0 a 5.

Krewetki zrobiły robotę i wyczyściły wszystkie rośliny z okrzemka, a Helmety zajęły się korzeniami i szybami. Jest czyściutko :D Wczoraj zrobiłem podmiankę 15%, woda klarowna, rośliny idą do góry. Wydaje mi się, że lekko żółkną im liście. Brak fosforu?

A Kardynałki Chińskie? One nie musza mieć miękkiej wody.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości