Estuarium - Azja

Awatar użytkownika
Szyszka
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 16, 21:01

Estuarium - Azja

Postautor: Szyszka » 10 maja 16, 15:27

Witam,

Przymierzam się do stworzenia akwarium w biotopie azjatyckim, konkretniej estuarium. Akwarium typowo pod kolcobrzucha dwuplamego. W Internecie jest strasznie mało informacji o tym konkretnym biotopie i nie wiem jakim źródłom wierzyć dlatego będę wdzięczna za jakieś wskazówki ;-)

Póki co z dekoracji jedyne co mam to:
- mały korzeń red moor
- biały piasek kwarcowy

Także no niewiele. Z roślin planowałam kupić gałęzatkę, mech jawajski, ponikło, anubiasy i phoenix moss - nie wiem czy to dobrze dobrane i czy w ogóle rośliny zniosą zasolenie jakie jest wymagane, także prosiłabym o jakieś rady.

Parametry wody z kranu są mało korzystne na ten biotop:

- twardość 10-15 Niemców
- pH 7,7 - 8,0
- azotany 0,201 - 0,762 mg/l
- chlor 5,7 mg/l
- wapń 85,3
- magnez 9,79

Dlatego zostaje mieszanie z destylowaną, albo RO. No i tyle - głównie chodzi mi o to jakie kamulce można wrzucić do akwarium i czy rośliny są okej - czy dadzą radę w takich warunkach - raczej będę nawozić. Zasolenie opisywane jest w Internecie na 1,002g/cm3 niby nie dużo, ale czy rośliny to zniosą. :niewiem:

Zastanawiałam się też nad tłem naturalnym z mchu jawajskiego, ale czy to do estuarium pasuje?

O rybce informacji trochę znalazłam i jedyne co mnie nurtuje to jaki zbiornik minimum jest wymagany? Największy jakim dysponuję to 112l, mam jeszcze kostkę 27l i prostokąt 96l. Planuję na razie jednego osobnika, może potem dostanie towarzystwo (oczywiście też kolcobrzucha dwuplamego).

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości