bojowniki

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: bojowniki

Postautor: thaz » 4 maja 15, 18:39

Jest jeden plus - mógł je wszystkie razem wrzucić do szklanki 250ml :czacha:

Kolego Draku, jedno pytanie - DLACZEGO? :niewiem:
Obrazek

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 4 maja 15, 18:41

niestety mieszkam w miescie ktore ma nieco ponad 15 tysiecy mieszkańców i mamy tylko 3 sklepy zoologiczne i tylko 1 sklep mial te testy i to na dodatek mega drogie i niestety nie ma opcji sprawdzenia u nich wody, bo po to sprzedają te testy, to jest ich interes, bo wiedza, że nikt inny ich nie ma :(



thaz pisze:Jest jeden plus - mógł je wszystkie razem wrzucić do szklanki 250ml :czacha:

Kolego Draku, jedno pytanie - DLACZEGO? :niewiem:


co dlaczego ?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: bojowniki

Postautor: Dhuz » 4 maja 15, 18:45

Cóż, zamów sobie kropelkowe przez internety, to Cię wyjdzie pewno taniej. :P

Niestety, ale to wydatek, z którym się trzeba liczyć, jeśli chcesz mieć kontrolę nad parametrami i wiedzieć dokładnie co się w akwarium dzieje.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 4 maja 15, 18:50

dał bys rade mi cos znaleść na allegro? bo ja kompletnie nie łapie sie w tych zasadach, kh gh i nie wiem co ktore bada.
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: bojowniki

Postautor: Greek » 4 maja 15, 19:21

Póki się nie bawisz w "robienie parametrów" to wystarczy Ci GH i pH - KH niepotrzebne.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 7 maja 15, 14:58

byłem zbadac tą wode i masakra
pH mam na poziomie 7.9
kg i gh nie miałem mozliwosci zbadac ale kh podejrzewam tez jest tragedia, od razu kupiłem środek na obniżenie ph i kh firmy sera. Zbadali mi tez NO3 (albo NO2 nie pamiętam dokładnie xd) i jest na poziomie 0
Teraz pytanie do jakiej twardości zbijać i jaką obsade na moje 72l moge kupić.
mam dosyć duzy korzeń i na pewno chciał bym z 1-2 glonojady.
no i oczywiście mam juz tego bojka z 2 samiczkami.
chciałem też iryski ale musiał bym mieć stadko wiec zrezygnowałem chyba ze mogą byc na kamyszkach to mogę kupić z 6 sztuk. Myślałem też o otoskach ale bedzie troche tłoczno na dnie nie sądzicie?
myślałem też nad neonami czerwonymi ale nie wiem czy nie będą denerwowały bojowników no i ewentualnie rabzory jakieś, oczywiście nie wiem jak z wymaganiami wody i temperaturą więc piszcie co źle robie :D
Ostatnio zmieniony 7 maja 15, 20:42 przez Draku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: bojowniki

Postautor: Dhuz » 7 maja 15, 15:25

Nie łaś się na 'glonojady' do 72l, chyba, że otosy, ale one znowu nie wiem, czy pociągną na pewno bez problemów w temperaturze, którą lubią bojki. Wpierw pomyśl na ile jesteś gotów korygować parametry wody, potem sprawdź GH, a na końcu się pomyśli nad resztą obsady. Samo pH wiele tez nie mówi, bo woda nie musi być aż tak masakrycznie twarda przy nim.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 7 maja 15, 16:28

planuje kolo 25 stopni, w zoologicznych wszedzie co słuchałem to mowią ze 22 stopnie, wiem ze lubią ciepło ale bez przesady mysle ze 25-26 im w zupełności starczy, i proszę o jakąś obsade, albo chociaż podpowiedz czy neony czerwone mogą być z bojownikami... wiem, że to jest forum z samymi profesjonalistami, ale bez przesady spójrzmy prawdzie w oczy, takich jak wy jest garstka bo przeważnie ludzie kupuja rybki i nie patrzą na nic, kto kiedyś slyszał o testach wody albo o dobieraniu ze ta nie moze byc z tą, albo ta musi miec taką temperature a ta taką z dokładnością do 1 stopnia
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: bojowniki

Postautor: Dhuz » 7 maja 15, 16:35

Na neony czerwone 72l jest za małe - te ryby rosną większe niż Innesy i potrzebują więcej miejsca. To, że ludzie pakują ryby jak wlezie do akwariu, nie znaczy, że wszyscy powinni tak robić. Bojownik może żyć, i to długo i w dobrym zdrowiu, w trochę niższych temperaturach, ale zwyczajnie woli wyższe. Kiryski odpadają, bo potrzebują piachu do płukania skrzeli, gmerania i grzebania w nim. Razbory klinowe albo hengele powinny żyć bez problemu z bojownikami, przy czym miej na uwadze, że powinieneś najpierw jak najszybciej założyć to akwarium, po czym sprawdzić twardość wody i czy w ogóle powinieneś iść w tym kierunku, w którym obecnie pchasz.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 7 maja 15, 16:46

akwarium jest juz założone i tak jak pisalem ph 7,9 lecz juz je obniżałem produktem firmy sera i aktualnie ph mam na poziomie 7,5 i nie wiem czy zbijać dalej czy nie. bojowniki tez juz pływają bo miałem wode w baniakach którą miałem wywieść na działke bo nam rura pękła i nie było czym podlewać i miałem 65 litrów ponad 2 tygodnie wiec zalałem juz akwarium ( 3 dni temu)

i małe sprostowanie xd właśnie chodziło mi o Innesy, nie wiem czemu napisałem czerwone ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: bojowniki

Postautor: Greek » 7 maja 15, 17:21

Draku pisze:kg i gh nie miałem mozliwosci zbadac ale kh podejrzewam tez jest tragedia,

KH masz zapewne 8-12

Draku pisze:akwarium jest juz założone i tak jak pisalem ph 7,9 lecz juz je obniżałem produktem firmy sera i aktualnie ph mam na poziomie 7,5 i nie wiem czy zbijać dalej czy nie

No i po co zrobiłeś taką głupotę? W tak krótkim czasie nie można doprowadzać do takich zmian pH! Poza tym nie robi się tego w akwarium tylko lejąc przy podmianach wodę o niższym buforze. Niepotrzebnie kupowałeś to dziadostwo, bo Sera nawet nie pisze co tam w środku jest :czacha:

Draku pisze:i małe sprostowanie xd właśnie chodziło mi o Innesy, nie wiem czemu napisałem czerwone ;p

Innesy + bojek odpadają.

BTW, po co pytasz drugi raz o to samo, skoro dziś rano otrzymałeś już odpowiedź na to pytanie? Liczysz, że dostaniesz inną, satysfakcjonującą Cię?
Ostatnio zmieniony 7 maja 15, 18:03 przez Greek, łącznie zmieniany 1 raz.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: bojowniki

Postautor: Dhuz » 7 maja 15, 17:30

Hheh. Się porobiło. :P J/W innesy z bojkiem nie pasują. Trochę sobie załatwiłeś zabawę w małego chemika na początku. Rozważ, czy nie lepiej się wyposażyć w RO, czy armatkę jeśli chcesz zbijać parametry.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 7 maja 15, 20:26

Jezu ludzie na przestrzeni 3 dni zbijałem i zgodnie z zaleceniami teraz zatrzymalem sie na tym poziomie 7,5 i pytam was co dalej. RO czy armatke nie kupie bo nawet nie wiem co to jest, pytam was czy zbijac to dalej czy moze taka zostac i co mam kupic pod te bojki :( tylko o to was prosze


PS:Greek sry nie widziałem, że odpisałeś w tamtym temacie o Innesach mój błąd. Tak właśnie myślałem, że nie da rady Innesy, dlatego was pytam o rade

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: bojowniki

Postautor: Greek » 7 maja 15, 20:31

Draku pisze:Jezu ludzie na przestrzeni 3 dni zbijałem i zgodnie z zaleceniami teraz zatrzymalem sie na tym poziomie 7,5 i pytam was co dalej.

Tak to napisałeś, że wyglądało jakby to było w dwie godziny. Następnym razem pisz dokładniej ;)
Draku pisze:pytam was czy zbijac to dalej

Jak chcesz to zbijać w ten sposób, to rób to po ludzku kwasem solnym, a nie jakąś mieszanką, o której niewiele wiadomo.
Draku pisze:czy moze taka zostac i co mam kupic pod te bojki :( tylko o to was prosze

O co prosisz? Żeby powiedzieć, że taka woda może być pod bojownika? I tak nie mamy danych o twardości więc nic i tak się nie da powiedzieć. A ta informacja jest potrzebna również dlatego, że pozwoli ustalić najbardziej optymalny sposób ewentualnego przygotowania parametrów.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 7 maja 15, 20:35

czyli mam jeszcze zbadac GH tak ?
a Greek pisalem o tym glonojadzie i odpisałeś mi Otoski problem w tym, że mam kamyszki na dnie a nie piasek, znaczy mam troche piasku na dnie bo chcialem zeby roślinki mogły swobodnie korzenie puszczać pewnie tak to nie działa no ale tak mam :) a ja raczej myślałem o zbrojniku niebieskim i co dalej z tym ph zbijac czy zostawic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości