bojowniki

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: bojowniki

Postautor: Greek » 7 maja 15, 20:39

Otoski nie zwykły ciorać się w podłożu ;) Grubsza frakcja im nie przeszkadza. A na zbrojka to zbyt mały akwen. Tylko, że one też potrzebują kwaśnej, miękkiej wody.
Draku pisze:bo chcialem zeby roślinki mogły swobodnie korzenie puszczać

W sumie to pokutuje odwrotny mit - że piasek powoduje powstawanie stref beztlenowych i gnicie korzeni.
Draku pisze:czyli mam jeszcze zbadac GH tak ?


tak
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: bojowniki

Postautor: Draku » 8 maja 15, 21:53

panowie drodzy, postanowiłem oddać bojowniki, myślę, że to dobra decyzja i daje mi dużo większe pole manewru. testy już do mnie jadą i będe miał je najpóźniej we wtorek, a co do obsady chciał bym mieć:
neony Innesa x 6 i kiryski tak z 3 szt, wiem, że powinno ich być minimum 6, ale nie będzie troche ciasno ? i co do tego moge mieć, jeśli chodzi o warunki to myślę, że będę w stanie im zorganizować takie jakie potrzeba ... ze zbrojników rezygnuję oczywiście ze względu na zbyt mały zbiornik. Co do otosków myślałem nad tym no, ale kiryski, otoski i neony to 3 ławice i ciasno na dnie, więc otoski też odpadają, dziś juz zrobiłem plażę do kirysków i myślę, że świetnie to wyszło, tak więc panowie neony, kiryski i co jeszcze jakieś propozycje? oczywiście wyniki testów podam we wtorek i będziemy myśleć czy je zbijać czy nie :)

PS: proszę o radę, a nie hejty jak zwykle to bywa na tym forum, nie każdy ma wiedzę na waszym poziomie, ale staram się powoli wam dorównać :)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: bojowniki

Postautor: Dhuz » 8 maja 15, 21:59

Wpierw testy. Sprawdź, jaką dokładnie wodę masz. Potem zdecyduj, czy chcesz ryby pod kranówkę, czy na pewno chcesz się bawić w manipulację parametrami. Na końcu załóż temat w dziale obsady i zarzuć jakąś propozycją, to ewentualnie będziemy kombinować, czy nada. Kiryskom nie bedzie ciasno w takim akwarium, chyba, że weźmiesz od razu spiżowe albo pstre. :P Niestety, ale pośpiech w tej sytuacji nie jest wskazany, bo nie ma sensu Cię nim skazywać na potencjalny zawód i zniechęcenie do zajmowania się akwarium.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: bojowniki

Postautor: Sance » 9 maja 15, 06:48

Otoski możesz spokojnie dodać. Nie plywaja jak neony w ławicy na środku akwarium. Raczej siedzą w kupie na szybie lub roślinach a pomagają w utrzymaniu akwarium wolnego od glonów.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: bojowniki

Postautor: Alina_33 » 18 grudnia 15, 23:06

Martwię się o bojka, mam go od końca lutego tego roku. Jest jakiś osowiały. Nie wygląda na chorego. Ma duży brzuch i tutaj nie wiem, czy się czegoś najadł, i zwyczajnie boli go brzuch, czy to jakaś choroba. Ciekawostkę podam, że ja ryby karmię 2-3x w tygodniu, a one wiecznie spasione pływają. Podejrzewam, że zjadają młode krewetki i wypławki. Ten bojownik jest dla mnie bardzo ważny, naprawdę go lubię. Inne ryby normalnie się zachowują. Dziś bojownik nie przypłynął do jedzenia i na mój widok ucieka, co jest o tyle dziwne, że on zawsze do mnie przypływał...

W jakim one mogą być wieku jak trafiają do sklepu? Zastanawiam się czy jest jakaś metoda na określenie jego wieku... Spodziewałam się, że pożyje u mnie chociaż 1,5 roku, wiem, że żyją w niewoli przecietnie dwa lata, choć zdarzają się i 3-latki.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: bojowniki

Postautor: KAMYK32 » 19 grudnia 15, 00:01

Alina_33 pisze:Martwię się o bojka, mam go od końca lutego tego roku. Jest jakiś osowiały. Nie wygląda na chorego. Ma duży brzuch i.

Kurczę jak Adonis :roll: podobny objaw :!: duży brzuch :roll: kuźwa dbałem o niego lepiej niż o moje 250km s-lanie :sad:

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: bojowniki

Postautor: Alina_33 » 19 grudnia 15, 10:41

Miałam kiedyś baniak 112L a w nim brzanki sumatry. Też miały duże brzuchy, tylko u nich to bardziej wyglądało na wzdęcia, podejrzewam, że padały na puchninę, ale wtedy jeszcze słuchałam laski w sklepie jak świnia grzmotu... Nie wiedziałam, że mam przerybienie i ryby dopadał azot. Teraz to mam raczej mało azotu, ok 3, to takie orientacyjne testy. Bojek na razie żyje, innym rybom nic nie dolega. Stefan jest łakomy, więc pewnie zjadł o jedną krewetkę za dużo... Ja bojki lubię, więc jeśli temu się umrze, to kupię kolejnego, ale Stefana bardzo lubię, to spoko ryba...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości