bojowniki

karol1984
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 3 maja 14, 18:47

bojowniki

Postautor: karol1984 » 7 maja 14, 09:15

mam pytanie nabylem 2 bojowniki miały byc obie samice ale wlasnie widze ja jedno ganie drugi i stroszy kolnierz a w dniu tj. wczoraj jak wrzucilem tego drugiego bojownika tego ganianego strosszyl również kolniez do innych rybek. I teraz pytam czy to normalne zachowanie u bojowników czy mam 2 samce bojownika np. karlowatego bądzi jeszcze niedojzale samce bojownika ktorym jeszcze pletwy nie urosly.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0f ... 73fd1.html samica 1

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22a ... 75689.html samica 2

Awatar użytkownika
Gismo
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 28 października 08, 17:48
Lokalizacja: Chorzów

Re: bojowniki

Postautor: Gismo » 7 maja 14, 14:11

obie rybki to samice, to ich normalne zachowanie
Szanuj forum i innych użytkowników - Oni także Cię szanują
„c’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

karol1984
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 3 maja 14, 18:47

Re: bojowniki

Postautor: karol1984 » 7 maja 14, 18:44

normalne zachowanie ze sie stroszą i za soba ganaja i sie gryza, dodam jeszcze ze obie maja ten kołnierz przy skrzelach

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: bojowniki

Postautor: Hunter » 7 maja 14, 18:47

karol1984 pisze:dodam jeszcze ze obie maja ten kołnierz przy skrzelach

Jaki kołnierz? Każda ryba jak się stroszy ma odstające skrzela.

Może problem ich agresji tkwi gdzie indziej? Opisz akwarium, podająca dane począwszy od wymiarów akwarium, poprzez podłoże, inną obsadę, moc oświetlenia, ilość roślin, zdjęcia akwarium i informacji kiedy były zakupione i wpuszczone do jednego baniaka.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

karol1984
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 3 maja 14, 18:47

Re: bojowniki

Postautor: karol1984 » 7 maja 14, 18:49

Bardzo cie prosze rozwin swoaj wypowiedzi bo moze czego nie wiem strasznie jedan drugia gania i to mi nei wyglada na zachowanie 2 samic jedan jest bardzo agresywna w stosunku do drugiej!!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: bojowniki

Postautor: Hunter » 7 maja 14, 18:53

Czego nie rozumiesz w powyższej wypowiedzi? Co to są wymiary akwarium, czy nie zapisałeś w kalendarzu kiedy kupiłeś ryby?

Daj info o które poprosiłem, to może dowiesz się dlaczego Twoje ryby nie zachowują się "normalnie".
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

karol1984
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 3 maja 14, 18:47

Re: bojowniki

Postautor: karol1984 » 7 maja 14, 19:04

Nowiec tak akwarium jest 112 litrowe. Rybki sa agresywne tylk ow stosunku do siebie. oswitlenie mam w granicach 0,4 na 1 litr wody 1 żarówka komaktowea 20w i 2 świetlówki 18W barwa światla 865. Jeśli chodzio parametry wody to jeszcze ich nie sprawdzalam mam dość swieży zbiornik. 1 bojownika wpuscilem okolo niedzieli(4 maja) i byla bardzo spokojna przytlumione kolory bez zonak agresji do innych rybek, wczoraj wieczorem wpuscilem klejnego bojownika i w nocy nie widzialem zadnych reakcji u rybek poza tym ze pierwsza samica zmienila ubarwienie na ciemny granat. Dzisaj wstalem okolo 9 rano i widze jak ta pierwsza ktora byla od 4 maja gania tego drugiego po akwarium i napiętymi płetwami i wystawionym kołnierzem przy skrzelach ( nie mam pojecia jak to nazwać fachowo dodoam link z google.)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa7 ... 51010.html

pzadykowicz
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 14, 09:32
Lokalizacja: Białystok

Re: bojowniki

Postautor: pzadykowicz » 8 maja 14, 05:33

Ale tu nic nie zrobisz. Taka jest natura bojowników. To normalne, że się ganiają i stroszą. Normalne też będzie jak jedna zabije drugą. Możesz jedynie dorzucić trzecią samicę, to agresja się trochę rozłoży.

karol1984
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 3 maja 14, 18:47

Re: bojowniki

Postautor: karol1984 » 8 maja 14, 09:15

tak tak juz wszystko sie dowiedzialem z innego forum, ze samice sa wobec siebie również agresywne jak samece i ze tak samo jak samce potrafia stroszyc swoj kołnierz przy skrzelach. pozdrawiam
Kiedy napisalme ze cos chce z tym zrobic ???


Używaj opcji Obrazek/Hunter
Ostatnio zmieniony 8 maja 14, 09:18 przez karol1984, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bob_tw
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 10 listopada 14, 06:41
Lokalizacja: opolskie

Re: bojowniki

Postautor: bob_tw » 14 marca 15, 19:31

samiec czy samica??
Obrazek
Obrazek
Kupiłem przed tygodniem jako samiczkę ale problem taki że... wpuściłem do zbiornika i wsio ok wszystko fajnie pływało samiec nawet czasem pogonił a pozostałe dwie samiczki olewały nową współlokatorkę... wyjechałem na 5 dni (żona karmiła rybki) wracam a mój samiec jak po wojnie praktycznie nie ma płetw. Dzisiaj obserwowałem i nic podejrzanego nawet to on czasem pogoni nowy nabytek, czasem nowy nabytek pogoni samiczkę ale to normalne...
Wpadło mi w oko że chyba nigdy nie widziałem u niej poziomych pasków a u drugiej samiczki bardzo często wystarczy że samiec za dużo pogoni i już są...
obsada to Neonki, Kiryski, Otoski, Gupiki Endlera, slimaki więc nic go innego nie mogło atakowac...
do wyjaśnienia sprawy nowy nabytek siedzi w areszcie tzn. w kotniku

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bojowniki

Postautor: slaeer » 15 marca 15, 13:16

Na samca b. wspaniałego nie wygląda. Może to być b. karłowaty i w tedy faktycznie mogła być zadyma. Specjalistą jednak w tej dziedzinie nie jestem.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
bob_tw
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 10 listopada 14, 06:41
Lokalizacja: opolskie

Re: bojowniki

Postautor: bob_tw » 15 marca 15, 18:22

Samiczka samiec pływa przy kotniku i stroszy resztki płetw a ona go olewa 0 agresji z jej strony ale w zbiorniku goni samca i czasem inne samiczki...

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: bojowniki

Postautor: Alina_33 » 15 marca 15, 19:46

A ja się podepnę pod temat. Czy jak się ma harem bojownika, to samice siedzą pochowane po kątach, czy pływają wszyscy po całości akwa?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: bojowniki

Postautor: Hunter » 15 marca 15, 20:25

Bojowniki już z nazwy sa bojowo nastawione do siebie. W zależności od charakteru samca, będzie pływał raz z jedną, raz z drugą samiczką, albo ścigał obie ;)

Jeśli szukasz większych ryb, które będą pływaly razem, to polecam gurami. Popatrz tutaj: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... a&start=90
ale to do zdecydowanie większego litrażu, niż omawiany w tym temacie.
Kapitalnie prezentują sie z tą ławicą Razbory klinowej :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: bojowniki

Postautor: Alina_33 » 15 marca 15, 23:35

Gurami są piękne, zwłaszcza marmurkowe, ale rosną wielkie i muszą mieć spore akwarium, żeby się nie tłuc non stop. Ja nie lubię jak mi się zwierzęta tłuką. Ma być spokój i basta! :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości