Nowa obsada 112l

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Nowa obsada 112l

Postautor: Serpico23 » 8 marca 14, 00:08

Tydzień temu był restart zbiornika, ryby musialem oddać bo były nieodpowiednie do takiego litrażu. został jeden zbrojnik niebieski. Chciałbym mieć lawicę razbor, choć danio też bardzo mi się podobają, więc pomyślałem żeby za jakieś dwa tygodnie jak akwarium dojdzie do siebie kupić 6-8 danio i potem za jakiś czas dokupić 15-20 razbor. Nie będzie to za dużą ilość ryb na 112l? właściwie nawet mniej bo akwarium jest profilowane.
Parametrów jeszcze nie znam, dopiero będę kupował testy i zrobię je jak akwarium dojrzeje, wcześniej nie ma sensu. podejrzewam że będzie trzeba zakwasić trochę wodę, dlatego zabrany z lasu szmat czasu temu korzonek już czeka.
Jako podłoże mam ziemię z kretowiska (1-1.5cm) i na to 3-4cm żwiru o granulacji 2-4mm.
Rośliny: rotalia czerowna, mikrozorium, kryptokoryny, cabomba, Hygrophila siamensis, Hygrophila corymbosa.

@edit
W tym tygodniu kupię testy i się okaże co mi leci z kranu. W takim razie zdecyduję się tylko na razbory. Jakie mógłbym dać ryby na dno? kosiarki to chyba nie ten litraż z tego co czytałem, a piskorka lubi grzebać się w podłożu i boje się, że dokopie się do ziemi na dnie...
Ostatnio zmieniony 8 marca 14, 12:43 przez Serpico23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nowa obsada 112l

Postautor: Hunter » 8 marca 14, 09:28

Serpico23 pisze:Nie będzie to za dużą ilość ryb na 112l?

Będzie. W akwarium 112l może pływać tylko jedna ławica ryb.
Serpico23 pisze:Parametrów jeszcze nie znam, dopiero będę kupował testy i zrobię je jak akwarium dojrzeje,

Lepiej zrobić juz teraz. Zbadać kranówkę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Re: Nowa obsada 112l

Postautor: Serpico23 » 23 czerwca 14, 18:00

Nie będę zakładał nowego tematu bo to bez sensu.
Parametry wody:
pH-7.6-7.8 (!), nie wiem dlaczego takie wysokie, biorąc pod uwagę fakt że używam armatki torfowej.
kg - 7
gh - 9-10
Póki co pływa 8 razbor, 3 otoski, krewetki i zbrojnik.
Chcę mieć:
25 razbor klinowych
5-7 otosków
xx red cherry
1 zbrojnik niebieski ?
Nie będzie przerybienia?

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości