żółtaczek indyjski - problem z ikrą

liska
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 13, 20:11
Lokalizacja: warszawa

żółtaczek indyjski - problem z ikrą

Postautor: liska » 26 października 13, 21:00

Witajcie Akwaryści! Jestem nowa na forum, proszę o wyrozumiałość.
Mam zbiornik 112l, na warszawskiej kranówce, 27 'C, ph 8, jest w nim żwirek, kilka kamieni, korzeni, anubiasów i nadwódka.
W akwa pływają 3 zbrojniki niebieskie, i trzy żółtaczki indyjskie (początkowo było ich siedem, ale zachorowały i zdechły).

Para żółtaczków regularnie co dwa tygodnie składa ikrę, pilnuje terytorium, potem ją wachluje i po paru dniach... ikra znika. Co może być tego przyczyną? Nigdy nie widziałam, aby rodzice zjadali jajeczka, raczej ich pilnują, nawet jak jest ich już tylko kilka.
Proszę o radę, chciałabym widzieć jak opiekują się narybkiem...

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: żółtaczek indyjski - problem z ikrą

Postautor: osama » 27 października 13, 09:09

Witaj,
zbrojniki mają ucztę w nocy?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

liska
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 13, 20:11
Lokalizacja: warszawa

Re: żółtaczek indyjski - problem z ikrą

Postautor: liska » 27 października 13, 10:35

nie sądzę... są 'dziobane' i odganiane za każdym razem jak się zbliżą do kamienia. Poza tym jajeczka zawsze znikają tuż przed "planowanym" wykluciem czyli po ok. 5ciu dniach, nigdy wcześniej... Myślałam, że może jednak coś się wykluwa i błyskawicznie gdzieś ginie, ale nigdy nie widziałam takiego momentu.
Ostatnio zmieniony 27 października 13, 10:50 przez liska, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości