Pufferki

treehouse
Ryba
Ryba
Posty: 118
Rejestracja: 5 maja 12, 16:39

Pufferki

Postautor: treehouse » 3 lipca 12, 03:53

Witam,

Zabijcie mnie, ale nie mam pojęcia gdzie umiejscowić ten temat, więc uwagi przyjmę z pokorą.

Sprawa ma się tak, że moja połówka oszalała na punkcie Pufferków, dokładnie takich: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p ... fa1#281329

Grzebałam i tu na forum i w sieci i oczywiście mam mętlik. Mozecie mi w kompetentny sposób opisać wszystko co te stwory potrzebują? Wielkość akwa, ilość rybek, parametry wody, roślinność, osprzęt, karmienie ?

Znajduję w necie informacje, że rybki te kiedy dorosną zabijają sie wzajemnie. Prawda? No i oczywiscie karmienie. Ponoć trzeba je karmić żywym pokarmem. Widziałam na yt kilka filmików z sadystycznego karmienia pufferków i stwierdzilam, ze jeśli tak to ma wyglądać, to nie chciałabym jej mieć w domu. Ale ponoć można ją karmić mrożonym pokarmem, tylko nie wiem na ile jest dobre dla ryby.

Możecie mi pomóc jakoś uporządkować te wszystkie informacje?
Dziękuję.

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Pufferki

Postautor: gspufferpl » 8 lipca 12, 18:10

Witam

Nazwa: Kolcobrzuch Zielony(Tetraodon Nigroviridis)

Rodzina : Tetraodontidae

Występowanie: Azja południwo-wschodnia:Indie, Sri Lanka, Indonezja, Bangladesz - wolno płynące rzeki, słonawe i słone estuaria.

Wielkość: do 17cm długości

Akwarium: co najmniej 100L na jednego osobnika najlepiej większe, nie zbyt jasno oświetlone.Dekoracje w postaci korzeni, kamieni które mogą służyć jako kryjówki,rośliny mocne mało wymagające takie jak anubias,nurzaniec,wydajna filtracja.

Charakterystyka: Młode osobniki są zwykle towarzyskie, jednak wraz z wiekiem stają się wojownicze i agresywne - najlepiej trzymać osobno.Podrażnione lub w chwili zagrożenia nadymają się przybierając kulisty kształt.

Parametry wody:
temp: 24-28oC
ph: 7,5-8,5
Zasolenie: powinno być podnoszone wraz z wiekiem ryb do 1.015 a nawet do typowo morskiego(nie więcej niż .002 tygodniowo)

Dieta: Jest to ryba drapieżna, karmimy ją ślimakami, owadami komarów, rakami, małżami. Ważne jest by Kolcobrzuchy dostawały przynajmniej raz na tydzień ślimaki. Ryby mają specjalny dziób do miażdżenia skorup który muszą systematycznie ścierać.

Długość życia: około 10lat

Opis: Ciało o "jajowatym" kształcie.Jego górna połowa jest pokryta nieregularnymi czarnymi plamami zarysowującymi się na zielono-żółtym tle.Dolna połowa koloru białawego.Brak dymorfizmu płciowego.Mięso i wnętrzności tych ryb są silnie trujące.

Rozmnażanie: Para do rozrodu powinna dobrać się z grupki kilku egzemplarzy wychowanych wspólnie ryb.Tarło najlepiej przeprowadzić w osobnym akwarium wypełnionym słoną "morską" wodą, z dekoracją w postaci kamiennej groty(lub np.doniczki),
w której na wewnętrznej powierzchni składana jest ikra w ilości około 200 ziaren. Ikrą i wylęgiem opiekuje się samiec.
Pływający narybek w początkowym okresie należy karmić odpowiednio dobranych pożywieniem i dbać o czystość wody, wtedy jego wzrost jest bardzo szybki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Pufferki

Postautor: osama » 17 lipca 12, 10:25

gspufferpl, Ty jesteś autorem tego opisu?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Pufferki

Postautor: gspufferpl » 17 lipca 12, 21:32

Nie jestem autorem jest to opis ryby posklejany z paru ponieważ żaden z nich nie był kompletny

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pufferki

Postautor: ducze » 3 października 12, 06:20

gspufferpl pisze:Zasolenie: powinno być podnoszone wraz z wiekiem ryb do 1.015 a nawet do typowo morskiego(nie więcej niż .002 tygodniowo)

Z tym się nie zgodzę. Słonawe ryby spokojnie znoszą znacznie większe skoki zasolenia. 0.002 to w ciągu godziny można zmienić, w ciągu tygodnia to można je przełożyć ze słodkiego do pełnomorskiego.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości