problem z tarłem bojowników

karkow97
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwietnia 12, 20:35
Lokalizacja: iława

problem z tarłem bojowników

Postautor: karkow97 » 14 kwietnia 12, 13:07

Hej mój bojownik zbudował gniazdo, które zniknęło. Bojownik zaczął budować gniazdo 3 dni temu. Zbudował je w zbiorniku tarliskowym 30litrów. Samica ma już paski pionowe chyba też 3 dni. Dzisiaj się budzę i gniazda nie ma. Nie wyłączałem światła im ani na 1 noc. Dzisiaj rano jak zobaczyłem, że nie ma gniazdo to przeniosłem bojowniki do nowego akwa 10 litrów z poziomem wody ok 13-15cm z rośliną, grzałką i napowietrzaczem. Na powierzchni wody jest tez przykrywka od kubka, pod którą zbudował gniazdo w 30 litrach. nie wiem czy nie wymienić jej na przykrywkę od słoika.

Bardzo was proszę o pomoc i jeżeli chcecie coś wiedzieć to proszę napisać i ja odpowiem na pytanie.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 12, 12:18 przez karkow97, łącznie zmieniany 1 raz.
zaczynam przygodę z bojownikami

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: problem z tarłem bojowników

Postautor: marrkus85 » 16 kwietnia 12, 20:41

Poszukaj info z google. Kiedyś ktoś miał opisać i przybliżyć, tutaj na forum, przebieg tarła bojowników.
Ale chyba taki temat jeszcze nie powstał. 10l jest za małe na tarło, gdyż samiec może ubić samiczkę.

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problem z tarłem bojowników

Postautor: cyklista » 20 kwietnia 12, 08:40

Tarło bojowników to chyba najwięcej jest opisane w internecie ze wszystkich ryb. Zmieniając akwarium na mniejsze i obniżając poziom wody nie spowodujesz że gniazdo będzie większe i mocniejsze.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości