Bojownik + samica

e3ka
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 12, 13:23
Lokalizacja: Kielce

Bojownik + samica

Postautor: e3ka » 2 marca 12, 13:38

Witam, dostałam w grudniu kulę 2,5l a w niej samca bojownika. Piękny błękitny okaz.
Był to prezent. Czytałam na forum, iż powinien mieć większy zbiornik niestety na chwilę obecna nie jestem w stanie zapewnić mu lepszych warunków (mieszkam w akademiku gdzie jest zakaz trzymania zbiorników większych niż 3l, a do domu mam bardzo daleko). Już wcześniej miałam do czynienia z akwarystyką (dwa zbiorniki 90l, teraz są to zbiorniki taty:) Nigdy wcześniej nie miałąm do czynienia z bojownikiem. Od stycznia mój bojownik zrobił się apatyczny i przebarwiał się na zielono, tworzył też charakterystyczne bombelki z powietrzem na tafli wody. Pan w sklepie doradził mi zakup samiczki, malutkiego glonojada i roślinki (dwie gałązki moczarki) jak tylko dodałam do zbiornika ww mój bojownik znów przebarwił się zaledwie w godzine na piękny błękit, cały czas jest w ruchu, pięknie się stroszy i zbliża do samiczki, jednak samiczka ucieka i chowa się w gałązkach moczarki i udaje martwą (praktycznie się nie rusza). Dodam, iż po głębszym przyjrzeniu się samiczce dostrzegłam wydęty brzuszek i białą kropeczkę na podbrzuszu która wygląda jak ikra. Chciałabym wiedzieć czy mój Zenon, może być aż takim zwyrodnialcem i czy on faktycznie atakuje czy zaleca się do samiczki i dlaczego samiczka jest taka apatyczna.

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Bojownik + samica

Postautor: Doody » 2 marca 12, 14:05

e3ka pisze:Już wcześniej miałam do czynienia z akwarystyką


Jakby to była prawda, wstydziłabyś się umieścić tu tego posta...
440l - Roślinne

e3ka
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 12, 13:23
Lokalizacja: Kielce

Re: Bojownik + samica

Postautor: e3ka » 2 marca 12, 14:08

Nie powiem, że nie... W domu będę dopiero za miesiąc, a do wiadra ich nie wsadzę, czy też nie będę spłukiwać w toalecie, jak niektórzy... Umieściłam posta bo liczę na podpowiedź i pomoc, nie na ostro krytyke i podsumowania. Dobrze wiem, że to za mały zbiornik...

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojownik + samica

Postautor: Killifish » 2 marca 12, 14:20

Moge nazwe tego sklepu? Moze imie pana ktory to doradzil? Nie wienie Ciebie. Po prostu taka mamy mode w tym kraju znieczulicy i braku kompetencji.
Wez tego glonojada, samice i Zenona i jak najszybciej oddaj, jedz do taty. Nie mozesz miec takiego zestawu u siebie. Poprosze o namiary sklepu i ewentualnie opis jak pan wygladal, moze to maly sklep i pan tylko tam jest? Mozesz to dla mnie zrobic? Pozdrawiam
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

e3ka
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 12, 13:23
Lokalizacja: Kielce

Re: Bojownik + samica

Postautor: e3ka » 2 marca 12, 14:38

Galeria Echo, tam jest tylko jeden sklep zoologiczny, a co do sprzedawcy nie jestem w stanie powiedzieć jak wyglądał, twarz jak każda inna.... Rybki są stosunkowo małe, biorąc pod uwagę inne które widziałam (w zasadzie to są najmniejsze bojowniki jakie widziałam, samiec około 3cm długości samiczka 2cm. Dodam jeszcze, że jak samiczka jest w zasięgu dostępu Samca nie jest atakowana, ani podgryzana. Dodam jeszcze, że glonojad który wielkością przypomina małego gupika nie jest kompletnie brany pod uwagę przez samca.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Bojownik + samica

Postautor: polak.krk » 2 marca 12, 16:16

e3ka, wszystkie te rybki umra w tej kuli, wiec jaki sens jest trzymanie dalsze w niej?
Kula nie jest zbiornikiem na ryby tylko na cukierki. :) Kazda ryba w kuli po krotkim czasie umrze w niej.
Co innego 25l akwarium. :) To minimum dla bojownika.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości