Tarło bojownika

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Tarło bojownika

Postautor: polak.krk » 15 lutego 12, 10:39

Killifish pisze:Zle mi sie robi jak czytam takie glupoty i relacje, rady. Katowanie ryb od ikry rozpoczete.


To moze doradz cos. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Tarło bojownika

Postautor: Killifish » 15 lutego 12, 13:39

Juz radzilem jaki powinien byc cykl przygotowan, bez pierwotniakow nie da rady. Po za tym napowietrzanie powinno byc intensywne, najlepszy oksydator. Przez zle parametry wody mamy tyle maluchow ile mamy.
Przygotowuje pokazowe tarlo aby wyjasnic i pokazac jak to powinno wygladac.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Marek694
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 26 lipca 11, 16:24

Re: Tarło bojownika

Postautor: Marek694 » 15 lutego 12, 17:55

Co to karmy hikari. W jaki sposób podajesz ją maluchom? Po prostu sypiesz proszek?

Tak, dokładnie. 5 razy dziennie.

Małe pływają już poziomo, więc mogę podłączyć filtr HJ - 411B?
Trochę wody wyparowało i z 1/3 zrobiło się 1/4 akwarium. Dolać mogę odstaną kranówkę, czy lepiej wodę z głównego zbiornika?
Czy będę mógł trzymać małe bojowniki z narybkiem gupika?
Marek

kwzelo
Ryba
Ryba
Posty: 121
Rejestracja: 9 czerwca 09, 15:52
Lokalizacja: Łomża

Re: Tarło bojownika

Postautor: kwzelo » 15 lutego 12, 21:43

Włącz. Tylko naciągnij na niego jakąś pończochę :) Wodę wlej odstaną i zasłoń czymś akwarium żeby woda nie parowała zbyt dużo.

Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: Tarło bojownika

Postautor: D_J » 15 lutego 12, 22:15

Killifish pisze:Przygotowuje pokazowe tarlo aby wyjasnic i pokazac jak to powinno wygladac.

O, będzie bardzo ciekawy temat. :)
Już rok na forum : )
Tak wiem błędy stylistyczne :P

Marek694
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 26 lipca 11, 16:24

Re: Tarło bojownika

Postautor: Marek694 » 16 lutego 12, 17:01

Wczoraj liczyłem bojowniki. Wynik - ok. 30. Ciekawi mnie ile się utrzyma. ;-)

kwzelo pisze:Wodę wlej odstaną

Odstana woda, a uzdatniona to na jedno wyjdzie? Tak to nalałbym do garnka ciepłej wody i uzdatnił, a później wlałbym ją do akwarium. Nie musiałbym się bawić w podgrzewanie...
Marek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Tarło bojownika

Postautor: polak.krk » 16 lutego 12, 22:17

Kolego to nie to samo, bo ciepla woda leci przez rury z takimi osadami o ktorych Ci sie nie snilo, dlatego do podmian uzywa sie zimnej wody, odstanej do temp. pokojowej i ja jeszcze leje Sera Aquatan bo podobno wiaze miedz.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Marek694
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 26 lipca 11, 16:24

Re: Tarło bojownika

Postautor: Marek694 » 17 lutego 12, 18:31

Ehh to niedobrze, bo będę musiał wlewać co jakiś czas bardzo małe ilości jeśli nie chcę aby temperatura spadła poniżej 25 stopni. Nie mogła by to być w ostateczności woda z głównego akwarium?
Marek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Tarło bojownika

Postautor: polak.krk » 17 lutego 12, 18:36

Ja Ci przeciec pisalem do wlewania wody do podmian, a Ty o czym piszesz?
Po to masz grzalke w akwa zeby szybko wyrownala temp. wody po podmianie.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Marek694
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 26 lipca 11, 16:24

Re: Tarło bojownika

Postautor: Marek694 » 17 lutego 12, 20:42

Spoko, dzięki.
Marek

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tarło bojownika

Postautor: marrkus85 » 18 lutego 12, 09:37

Marek694 chcąc odchować jak najwięcej narybku musisz podmieniać wodę i to ze dwa razy w tygodniu, samo dolewanie to nie wszystko. Najlepiej jakby podmieniana woda miała taką samą temperaturę jak w akwa.
Trzeba często karmić maluszki, przez to parametry wody szybko ulegają pogorszeniu i możesz stracić w krótkim czasie praktycznie cały miot. Szczególnie kiedy akwa jest świeże, małe i bez dojrzałego filtra.
Jako filtracja w akwa dla narybku najlepsza jest stara poczciwa gąbka ze szklaną rurką, zasilana brzęczykiem. Dzięki temu nie robi się pralka w akwa i prąd wody nie męczy zanadto narybku.
W swoim żłobku 40L mam kaskadę z prefiltrem z dużej gęstej gąbki. Kiedy rybeńki są małe to przykręcam filtr na minimalny przepływ.

Możesz zakręcić się za artemią w płynie firmy JBL, też jest całkiem dobrą karma dla narybku. Jak nie miałem pokarmu to brałem rozmrożonego solowca i rozcierałem w palcach na papkę.

Killifish na początku miałem negatywne nastawienie do Ciebie i Twojego stylu pisania. Jednak chyba jesteś spoko gość, masz dużą wiedzę i na prawdę chcesz pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 12, 09:25 przez marrkus85, łącznie zmieniany 1 raz.

Marek694
Narybek
Narybek
Posty: 85
Rejestracja: 26 lipca 11, 16:24

Re: Tarło bojownika

Postautor: Marek694 » 18 lutego 12, 14:07

Sprzedawca powiedział że Hikari First Bites spokojnie wystarczy, a nawet zostanie. Dzisiaj dolałem trochę wody tak że poziom wzrósł do połowy akwarium. Niestety nie mam czasu na podmianę 2 razy w tygodniu, więc będzie musiało wystarczyć raz na tydzień. Podłączyłem także filtr, który narobił sporo zamieszania. Widziałem, że bojowniki się męczą, więc zrobiłem zagrodę z neona. Teraz tafla rusza się tylko po stronie filtra, a za neonem maluchy mogą odpocząć. Może powinienem wyłączać na noc filtr?
Marek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Tarło bojownika

Postautor: polak.krk » 18 lutego 12, 14:22

Marek a ja Ci polecam wyleg solowca bez napowietrzania z torebki Sery, poszukaj mojego tematu. ;)

Nie da sie filtra skrecic jakos, albo zapchac zeby pralki nie robil?
Podmieniaj wode jak najczesciej sie da.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 12, 14:23 przez polak.krk, łącznie zmieniany 1 raz.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

kwzelo
Ryba
Ryba
Posty: 121
Rejestracja: 9 czerwca 09, 15:52
Lokalizacja: Łomża

Re: Tarło bojownika

Postautor: kwzelo » 18 lutego 12, 14:22

To nie za dobry pomysł wyłączać filtr na noc :) lepiej zainstaluj filtr z brzęczyka tak jak mówiłem wczesniej.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Tarło bojownika

Postautor: Killifish » 18 lutego 12, 15:10

Marrkus85 - dojrzales do tego, niestety sa tacy, dla ktorych ego wazniejsze. Mam nadzieje, ze bedziemy pomagac razem. Pozdr.

Marek694 - to sluchaj dalej sprzedawcy a nie hodowcy, wtedy wyjdziesz jak Zablocki na mydle. Jesli nie masz czasu na podmiany, to nie pisz glupot, w stylu wylaczenia filtra na noc, tylko w tym czasie podmien wode. Akwarystyka to odpowiedzialnosc i cierpliwosc. Zle rozpoczete to tarlo, bez podstawowej wiedzy i teraz mamy co ratowac, skoro brak czasu?
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości