Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 17:38

Ech... O rybach z odlowu ktos tu slyszal?!
Tomek napisze,wczesniej slownik musze opublikowac tu :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 marca 12, 11:14 przez Killifish, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Kaef'son » 29 grudnia 11, 17:46

Przyznaję, że temat przeczytałem po łebkach, bo jest ostro zagmatwany, dlatego nawiążę do ostatniego postu. Z czystymi bojownikami teraz bardzo ciężko, gdyż w naturze występują także formy długopłetwe, które są często agresywniejsze od form dzikich (znowu wina człowieka). Oczywiście do pojawienia się ich w naturze przyczynił się człowiek. Bojowniki występują już nawet w Ameryce, zostały zawleczone tam przez zafascynowanych nimi żołnierzy i oczywiście wspaniałomyślnie wypuszczone na wolność.

gupik333
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 6 marca 11, 15:59

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: gupik333 » 29 grudnia 11, 17:47

Ja słyszałem że samica może bez problemu poskromić czyli zabić samca i sam się o tym przekonałem , co ty o tym sądziś .

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Hunter » 29 grudnia 11, 17:48

Killifish, zacznij pisać konkretnie, a nie ogólnikowo. Sam mi tak kilka razy mówiłeś :]

Powoli męczą te twoje nudne zagadki... Jak widać nie tylko mnie. Jak chcesz się wypowiadać to zacznij to robić z sensem... Robisz więcej zamętu niż pożytku... I nie zachowuj się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy...

wyjaśnisz w końcu to coś co normalnemu człowiekowi do hodowli bojowników i tak nie jest potrzebne?
Killifish pisze:(F-HOL,M-USA)JAGPM12FWDHM11.03.17AF/U ?


Sorry, napisałbym to wszystko na PW, ale pewnie i tak nie odpiszesz :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 18:21

I znowu bigos! Konkretnie odpisalem na prosbe Tomka jakie sa minima dla samca z kubka, nie chcialem motac juz o boxach i hodowlach, napisalem tylko tak dla akwarysty, ktory chce zaczac od samca z kubka. D_J nie wnoszac nic do dyskusji ironizuje co dla samicy, to poprosilem by wykazali sie wiedza. Wyszlo szydlo z worka o poziomie akwarystyki na forum - moze slownik pojec by sie przydal, hm? Chcialem cos przekazac ale widze, ze jesli podam konkret temat to nikt sie nie udziela i dopiero jak dotknie was cos czego nie wiecie, to poruszenie. Czemu nikt nie zapytal o wymiar dna? Akwarystyka tu, to akwaria bigosy?

[ Dodano: 29 Grudzień 11, 18:39 ]
O Betta splendens WF jest latwo, teraz powodz troche przeszkadzala ale dla chcacego nic trudnego. Tak samo gupiki mamy w Azji, piranie w Polsce...
Kto mnie zna chociaz troche, wie, ze ego mam schowane w kieszeni. Nie musze sie chwalic by komus udowadniac, do akwarystyki podchodze poznawczo, badam, testuje, jestem za biotopami, pomoge. Pomyslcie kto tu szuka zwady, mi na nia szkoda czasu i zycia, bo mam go tyle ile mam niestety.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: D_J » 29 grudnia 11, 18:41

Killifish, skoro zadaję pytanie to jak mam sobie na nie odpowiedzieć? Myślałem, że odpowiesz mi inaczej od google, skoro (tak myślę) uważasz się za specjalistę od tych ryb.
Już rok na forum : )
Tak wiem błędy stylistyczne :P

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: osama » 29 grudnia 11, 18:48

Killifish, albo zaczniesz pisać na temat, albo potraktuję Cię tak jak mówi o tym regulamin. Chwalisz się, że masz ogromną wiedzę, ale póki co nic a nic nas nie nauczyłeś.

Killifish pisze:Pomyslcie kto tu szuka zwady, mi na nia szkoda czasu i zycia, bo mam go tyle ile mam niestety.
Ty.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 19:30

Jak traktujesz nauke? Powiem co wiem, tlum zrobi wielkie oczy i cisza. Jak zadaje konkretne pytania to cisza i brak dyskusji-patrz rozmiar dna! (Tomka juz nie licze,robi wszystko by temat ruszyl szare komorki forumowiczow)
Ja szukam zwady? Jesli tak uwaza grono moderatorskie to wybaczcie, ale ja na takim forum byc nie chce. Pomyslcie tylko co wniesie dla rozwoju forum propagowanie akwariow bigosowych,brak podstawowej wiedzy u modow i udzielajacych sie, propagowanie "braku wlasnego myslenia". Polak.krk dziekuje ale to nie miejsce dla ludzi ktorzy wymagaja od rozmowcy wlasnej inicjatywy. Zegnam
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Altarenos
Ryba
Ryba
Posty: 497
Rejestracja: 31 sierpnia 09, 14:58

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Altarenos » 29 grudnia 11, 19:47

Pomyslcie tylko co wniesie dla rozwoju forum propagowanie akwariow bigosowych,brak podstawowej wiedzy u modow

A co wniesie to, że napiszesz jakieś cyferki nie wiadomo skąd. Komu jest to potrzebne?
Początkujący akwarysta nie będzie szukał 100% bojownika z Azji, bo takiego ciężko dostać.

Jeżeli mówimy o akwarium 25l, to jest to standardowe akwarium o rozmiarach 40x25x25. Czyli dla jednego bojownika jest to minimum.

Kolega wspomniał o jednej rybie, a Ty przytaczasz na "akwarium bigosowe".
Jeżeli Twoim zdaniem 1 bojownik w 25l robi za "bigos" to gratuluję wiedzy.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: deXter » 29 grudnia 11, 19:51

Altarenos pisze:Jeżeli mówimy o akwarium 25l, to jest to standardowe akwarium o rozmiarach 40x25x25


Ale możesz dać 60x25x15h albo 60x20x20h będzie miało fakt faktem mniej niż 25 litrów bo odpowiednio 22.5 i 24 litry, ale dla bojków będzie lepsze niż 25 litrów ;]

bo odpowiednio będzie miało 0.15m^2 i 0.12m^2, a nie jak w przypadku 25L 0.1m^2 ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Hunter » 29 grudnia 11, 19:52

Killifish pisze:Pomyslcie tylko co wniesie dla rozwoju forum propagowanie akwariow bigosowych,brak podstawowej wiedzy u modow i udzielajacych sie, propagowanie "braku wlasnego myslenia".

Taaaak... To ja proponuję Killifish na administratora! (Aigel żartowałem ;D)

Killifish pisze: Jak zadaje konkretne pytania to cisza i brak dyskusji-patrz rozmiar dna!

No kurcze... ale czy to jest aż tak ważne jaką powierzchnię dna powinien mieć bojownik? Uwierz mi, że jeśli ktoś będzie chciał zabrać się za poważną hodowlę bojowników tak jak Ty, to pewnie poszuka takiej wiedzy. Przeciętnego użytkowania tego forum wcale nie obchodzi jaki czy jego bojownik to prawdziwy Betta splendens, czy też nie. Nie interesuje go powierzchnia dna jaką może/nie może mieć bojownik, ale za to interesuje się co może jeść, jak przebiega tarło, jak odchować młode. Moim zdaniem wymagasz zbyt dużo i mówiłem Ci to już na samym początku.

Kiedyś tam pisałeś, że Twój wykład zajął kilka stron A4 i będziesz go umieszczał "po kawałku". Umieść go całego na raz, chętni poczytają.

Killifish pisze:Powiem co wiem, tlum zrobi wielkie oczy i cisza.

Jeśli powiesz coś ciekawego to zrobi wielkie oczy z zachwytu, a cisza będzie dla tego, bo nie będą wiedzieli co powiedzieć. Tak to właśnie widzę.

Killifish pisze:Zegnam

No i strzelił focha :o


deXter, coś w tym jest, ale nie popadajmy w skrajność ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Killifish » 29 grudnia 11, 20:20

Hunter-robie to dla Ciebie i odpisze. Jesli dla Ciebie-przecietnego akwarysty i forumowicza-powierzchnia dna w akwarium jest niczym to gratuluje! Wymagam za duzo? Wymagam zdrowego rozsadku i nie plakania potem nad losem bojownika w kubku, chwania glowy w piasek i przyjecia zasady-taki los tej rybki. Wybaczcie, ale w szopce pod tytulem "cos w tym jest" nie bede bral udzialu. Bigosowe akwarium=ryby z roznych biotopow w jednym baniaku. Wracajcie do tematu JAK ROZMNOZYC MOLINEZJE.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: deXter » 29 grudnia 11, 20:29

Hunter pisze:deXter, coś w tym jest, ale nie popadajmy w skrajność ;)

Widzisz zauważając taką skrajność można hodować ryby wymagające w cale by się wydawało nie dużych akwariach.

Bo bojownikowi więcej niż te 15-20 cm wysokości akwarium potrzebne nie jest.
Muszlowce te mniejsze oczywiście jak multifasciatusy, ornatysu, brevisy spokojnie w akwarium o wysokości 20-25 cm można hodować.
Co z tego, że mam standardowe 63L jak moje muszlowce nie widziały sensu płynąć 35 cm w górę...
Dlatego zasypałem im do połowy akwarium bo miejsca mi szkoda nie było.

Czasem zamiast kupować gotowe akwaria, lepiej jest zamówić pod wymiar.
Gdybym od razu za wczasu pomyślał, to u mnie w pokoju stało by 126L, ale dno byłoby 60x60 ;], a nie jakieś 80x35 jak to chyba jest ;]

Wystarczy na szybko przekalkulować co się bardziej opłaca.


To tak jak miałem kiedyś ze świnką morską.
Wszyscy pisali, że dla jednego prosiaka ma być klatka 60x40 chyba, ja zrobiłem 50x50. Co z tego, że miałem wiąkszą powierzchnię dna, skoro dziewczynom nie podobało się moje DIY i stwierdziły, że klatka się nie nadaje, a tak na prawdę prosiak miał więcej ograniczonego miejsca ;]

Czasem w akwarystyce tez trzeba pomyśleć nad dobrem zwierząt, któe trzymamy, bo to nie są tylko ryby.
My je kupujemy i bierzemy za nie odpowiedzialność.

Rodzice jak sobie machną dziecko też mają o nie dbać. Tylko w wypadku rodziców łatwiej jest określić czy dziecko jest męczone czy nie, a w wypadku zwierząt jest trudniej. Bo przecież ma gdzie pływać.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: Hunter » 29 grudnia 11, 20:47

deXter, po części zgadzam się z Tobą. Powierzchnia dna ma wielkie znaczenie jeśli mówimy, o niestandardowych zbiornikach, dlatego podoba mi się, jak ktoś pisze, że dla Ancistrusa sp. akwarium o długości minimum 80cm, a nie 100l.

Ale sam zaznaczyłeś, że to kwestia niestandardowego akwarium robionego na zamówienie. Mało kto z początkujących akwarystów robi akwarium na zamówienie... Raczej idzie się do sklepu i kupuje co jest.

Tutaj była mowa o akwarium minimalnym. Wydaje mi sie, ze lepiej w pamięci zapada liczba 25l niż 60x25x15cm albo 60x20x20cm, prawda? ;) Właśnie o to mi chodziło pisząc, żebyśmy nie popadali w skrajności. I tak nie odmienimy życia tym wszystkim biednym bojownikom.

Myślę, że każdy rozsądny człowiek biorąc się na poważnie za takiego bojownika sporo o nim poczyta i być może zdecyduje się na akwarium niestandardowe. Dzieci nie biorą się na poważnie za ryby, więc taki rodzic kupi pierwsze lepsze akwarium i jestem pewien, że jeśli kiedykolwiek rodzic ten spotkał się z określeniem "minimalne akwarium dla bojownika" (przypadkowo czy też nie) to i tak prędzej zapadnie mu w pamięci 25l niż 60x25x15cm albo 60x20x20cm :)

Takie jest moje zdanie... Może i swoją postawą obrazuję minimalizm, ale moim zdaniem warunki bytowania bojowników w sklepach i często w naszych domach są tak tragiczne, że należy zaczynać od podstaw. Dziś mówimy minimum 25l a jutro min powierzchnia dna 60x25cm.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Bojownik - Poznaj mnie, zanim mnie kupisz.

Postautor: polak.krk » 29 grudnia 11, 22:10

Moze wrocmy do dyskusji. Killifish napisz minimalne wymiary akwarium, bo wysokosc tez sie liczy i jak to sie przeklada na standardowe akwaria, dla samca, samicy i dla pary/haremu bojownika ze sklepu. Czy duza roznica bedzie miedzy tym bojkiem ze sklepu a jego odpowiednikiem z natury?
P.S.
Nie musisz odpisywac kazdemu w tym temacie, odpisuj komu chcesz.
To jest forum ogolne w zasadzie dla poczatkujacych, przekaz tutaj podstawy. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości