Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Killifish » 22 grudnia 11, 21:28

Wybaczcie,ze post pod postem.
Yorki-bojki to glownie import,kubki i do sklepu. To nie ma wplywu na ich zachowanie?
Wzrok-czyli z ilu cm beda sie widziec?
Co z ta selekcja o ktorej pisal Hunter-odlawiane w hodowlach sa agresywne boki do walk a reszta na sprzedaz?
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: yorki111 » 22 grudnia 11, 21:33

Killifish pisze:Yorki-bojki to glownie import,kubki i do sklepu. To nie ma wplywu na ich zachowanie?

Ma to wpływ raczej na ich zdrowie....
Wzrok-czyli z ilu cm beda sie widziec?

Z ok. 80cm na pewno widzą, a czy z większej odległości nie mam pojęcia.
Killifish pisze:Co z ta selekcja o ktorej pisal Hunter-odlawiane w hodowlach sa agresywne boki do walk a reszta na sprzedaz?

Taka selekcja występuje głównie w Azji gdzie walki bojowników są popularne, ale do nich używane są najczęściej plakaty.
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Killifish » 23 grudnia 11, 00:07

To w jakich warunkach sa hodowane w Azji i trafiaja do nas? Ma wplyw na zdrowie-a zachowanie to nie czesc skladowa?
80cm? Skad ta pewnosc? Z natury? Wkladalem lusterko i bojki pod tylna szyba nie reagowaly,dopiero gdy byly w polowie zbiornika 80x40 byla reakcja.
Zatem selekcja nie dotyczy bojkow ogolnie dostepnych w sklepach!skoro to plakaty jak twierdzisz sa do walk. Ladne te plakaty sa :)

EDIT: Hunter-pomijam mile przymiotniki na PW ale skoro nie znam sie na bojownikach i mam zdobywac wiedze w sieci-to zdobywam ja na forum ;) Merytorycznie nie odpowiesz na pytania,dlaczego?
Polak.krk-jeszcze tylko oczekuje odpowiedzi na te pytania z poczatku postu i zamykam temat.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 11, 20:57 przez Killifish, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kosticz
Ryba
Ryba
Posty: 386
Rejestracja: 16 listopada 08, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: kosticz » 23 grudnia 11, 17:20

Miałem kiedyś taki miot że wszystkie młode szczęśliwie rosły przy rodzicach i kiedy już samczyki podrastały to dominujący samiec-ojciec tylko się puszył i demonstrował kto tu jest szefem, nie dochodziło do jakiś spięć bo młodzież się grzecznie usuwała ale tak do końca nie eksperymentowałem co dalej ;-)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Hunter » 23 grudnia 11, 17:39

Killifish pisze:EDIT: Hunter-pomijam mile przymiotniki na PW ale skoro nie znam sie na bojownikach i mam zdobywac wiedze w sieci-to zdobywam ja na forum


Człowieku co Ty do mnie masz? Obraziłeś się za tego gimnazjalistę czy co? -.- Już Ci pisałem. Chcesz mi cos powiedzieć to zapraszam na PW. Monologu na PW prowadzić nie będę, musisz zacząć odpisywać :P

Killifish pisze:Merytorycznie nie odpowiesz na pytania,dlaczego?

Najpierw naucz się pisać, potem zadaj nowe konkretne pytanie, bo jak na razie to na wszystkie sensowne, potrzebne pytania odpowiedź uzyskałeś. Jak zaczniesz stawiać spację po przecinku, następnie zadasz konkretne pytanie, a ja będę znał odpowiedź to z miłą chęcią odpiszę. Lubię pomagać.

Killifish pisze:To w jakich warunkach sa chodowane w Azji i trafiaja do nas?
Co ma wspólnego to pytanie z hodowlą bojowników w jednym 200l akwarium? Dlaczego zakładasz, że bojowniki to głownie import? To w Polsce bojowniki już nie są hodowane? Po co Ci do szczęścia jest potrzebne wiedzieć w jakich warunkach hodowane sa ryby? Pewnie w nie najlepszych jak to bywa w masowych hodowlach. Zresztą hodowca hoduje ryby dla kasy, hobbysta dla własnej satysfakcji.

Killifish pisze:80cm? Skad ta pewnosc?

Komu jak komu, ale w kwestii bojowników yorkiemu wierzyć możesz. Może widzą na odległość 80cm, ale widzą niewyraźnie? Zresztą po co Ci to wiedzieć? -.- przepis na przyzwyczajanie samców do siebie już dostałeś. Dwa akwaria obok siebie, dwa samce, dużo roślin.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 11, 17:41 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Killifish » 23 grudnia 11, 17:40

Dobrze. Mysle,ze starczy tej maskarady i przygotuje odpowiedzi na nurtujace mnie pytania i wylumacze i "ekspertom",tym co mieli jakies doswiadczenie,tym co tylko sie wydaje,ze wiedza i tym co nurtuja wszelakie pytania odnosnie bojownikow. Pytanie bylo mala prowokacja spowodowana moimi przypuszczeniami o poziomie wiedzy o tych rybach i tematami poruszanymi na tym forum,m.in.przez kolege polak.krk i "specjalistycznym" forum o bojkach.
Polak.krk-mam zalozyc osobny temat czy moge w tym ustosunkowac sie do odpowiedzi ktore uzyskalem/lub nie ?

Na PW proszę o wyjaśnienie tego syfu, bo też nic nie rozumiem.
Jak nie Warnik i kasowanie tematu, dziękuję.. deX.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 11, 18:07 przez Killifish, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Hunter » 23 grudnia 11, 17:43

Killifish pisze:Pytanie bylo mala prowokacja spowodowana

Czyli SPAM? :)

W ogóle Cię nie rozumiem... Po co zadajesz pytania skoro znasz na nie odpowiedzi? -.-

Killifish pisze:Pytanie bylo mala prowokacja spowodowana moimi przypuszczeniami o poziomie wiedzy o tych rybach i tematami poruszanymi na tym forum,m.in.przez kolege polak.krk i "specjalistycznym" forum o bojkach.


Jak "specjalistyczne" forum o bojkach może poruszać temat na tym forum? :mrgreen:

Weź człowieku się ogarnij... W ogóle co to za gierki?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: polak.krk » 23 grudnia 11, 18:05

Tlumacz w osobnym watku bo niestety Hunter cale forum bojownik ma mniejsza wiedze od Killifish. I pewnie nie tylko na temat bojownikow.
Prowokacja to byla na zasadzie co kto wie na temat bojowników, okazalo sie ze kazdy zna jakies bajki i to tyle. Pomysl Hunter przez chwile i sprawdz jakie istnieja inne betta a jest ich sporo i one w naturze nie sa agresywne.
Yorki sie wypowiedzial, do Kaef'sona wyslalem wiadomosc ale nie wiem czemu nie doszla bo caly czas jest w wiadomosciach do wyslania.
Rozumiesz juz? ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Hunter » 23 grudnia 11, 18:15

polak.krk pisze:Rozumiesz juz?


Nie.

polak.krk pisze:Prowokacja to byla na zasadzie co kto wie na temat bojowników, okazalo sie ze kazdy zna jakies bajki i to tyle.

Jakie bajki? Ktoś tutaj opowiada bajki?
polak.krk pisze:Pomysl Hunter przez chwile i sprawdz jakie istnieja inne betta a jest ich sporo i one w naturze nie sa agresywne.

No to już było napisane, że agresja tych ryb wzięła się od selekcji i pogłębiana była podczas hodowli. Gdybyś perfidnie nie kasował moich postów nic mi o tym nie pisząc, to ta informacja nadal tutaj by była :]

deX myślisz, że ja to rozumiem? :D Killifish urządza jakieś gierki, a na PW ze mną gadać nie chce, bo twierdzi, ze od tego jest forum
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Killifish » 23 grudnia 11, 18:27

Dex zaraz Tobie napisze o co mi chodzilo. Polak.krk-zaloze osobny temat. Hunter-odpowiedzialem na twoje obrazliwe wiadomosci na PW.
PROSZE NA TA CHWILE NIE KASOWAC TEGO TEMATU,BO WYPISUJE SOBIE WSZELKIE WATPLIWOSCI KTORE TU ZOSTALY PORUSZONE.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: polak.krk » 23 grudnia 11, 18:28

To jestes malo inteligenty jesli nie rozumiesz i masz mala wiedze na temat bojownikow. Ja mam mala wiedze dlatego o nich nie pisze, a jesli pisze/pisalem to byc moze byly to takze bajki.
Jeszcze sie troche pobulwersuj. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Hunter » 23 grudnia 11, 19:00

Killifish pisze:Hunter-odpowiedzialem na twoje obrazliwe wiadomosci na PW.


Obraźliwe? Gdzie ja Cię obraziłem? Czym? Że nazwałem Cię gimnazjalistą i powiedziałem, że jak będziesz pisał głupoty to prędko z tego forum wylecisz? A mało to osób dostało ostrzeżenia za pisanie głupot? A może obraziło Cię słowo "głupi"? Głupi - niemądry, a nie tępy. Nie wyzywałem Cię od imbecyli, więc nie masz podstaw do oskarżania mnie o zniewagę i obrażanie. Ponieważ to jest prywatna wiadomość, a opublikowanie jej bez zgody obu stron jest łamaniem prawa nie zrobię tego.

polak.krk pisze:masz mala wiedze na temat bojownikow.

Może i małą, ale jakąś mam. Zacytuj chociaż jedno zdanie, nie zmieniając jego znaczenia, które nie jest zgodne z prawdą.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Killifish » 23 grudnia 11, 19:52

Hunter-drogi mlodszy kolego. Po coz nam te wasnie? Pokora. Taka piekna cecha, troche zapomniana. Nie bede cytowal bo braknie miejsca. Nie mam nic do Ciebie, do nikogo. Pamietasz jak pisalem, ze wymagam wiedzy? Padlo tu sporo odpowiedzi, taki bigos, dlatego omowie to naukowo w osobnym temacie, jezykiem zrozumialym dla wszystkich.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: marrkus85 » 23 grudnia 11, 20:01

Killifish pisze:PROSZE NA TA CHWILE NIE KASOWAC TEGO TEMATU,BO WYPISUJE SOBIE WSZELKIE WATPLIWOSCI KTORE TU ZOSTALY PORUSZONE.

Nie krzycz.
Temat został założony nie wiadomo po co. Sam autor przyznaje, że to jest prowokacja.
Zeszliście z tematu, nie piszecie nic konkretnego, tylko teraz każdy wytyka sobie wcześniejsze wypowiedzi.
Jak dla mnie, temat nadaje się do zamknięcia, chyba, że jest ktoś chętny kto tu posprząta.
Killifish jeżeli masz prowadzić takie gierki to lepiej nie pisz nic. Co chciałeś przez to osiągnąć, jaki był cel zakładania tego tematu?

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Bojowniki wspolnie w akwarium 200l.

Postautor: Killifish » 23 grudnia 11, 20:52

Kolejnemu z modow mam to teraz tlumaczyc? Tomek wie o co chodzilo, Dexter zrozumial po moim PW, co wyrazil na SB. Ja swoja argumentacje podalem w poscie o 17.40. Wiedza na temat bojownikow w naszym kraju wyglada jak gar z bigosem-ktos cos slyszal, ktos odchowal, gdzies napisano, w sklepie powiedziano. Temat bedzie zamkniety tylko dokoncze przygotowywanie odpowiedzi. Lepiej prowokowac tematem niz rozsiewac dalej bzdury, ktorych wiele naroslo wokol tych ryb.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości