Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

sebeksh
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 27 listopada 11, 15:15

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: sebeksh » 27 listopada 11, 16:54

Okey, jutro skołuję aparat, zrobię i wstawię tutaj.
Dzięki za dotychczasową pomoc :)

@ TYDZIEŃ? mam podmieniać wodę co tydzień? Robię tak jak mówisz, wlewam odstaną z kranu.

Co do sprzedawców - gość, u którego kupuje te wszystkie bajerki do akwarium ma ten sklep już od kilkunastu lat, wszyscy go polecają, więc wątpię, żeby ściemniał :P No ale moge sie mylic, kto wie...

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: nsp » 27 listopada 11, 17:00

sebeksh pisze:@ TYDZIEŃ? mam podmieniać wodę co tydzień? Robię tak jak mówisz, wlewam odstaną z kranu.


Co tydzień podmieniasz 30% wody. Spuszczasz wodę z akwa, w tej wodzie czyścisz filtr, wylewasz do ścieku, a wodę uzupełniasz odstaną, bądź prosto z kranu. I nie ma co się dziwić.

sebeksh
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 27 listopada 11, 15:15

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: sebeksh » 27 listopada 11, 17:03

Po prostu jestem zaskoczony, że to trzeba robić tak często ;) Teraz będę wiedział. Tymczasem jeszcze raz dzieki za pomoc, jutro wkleje zdjęcie, dowiem się o możliwość "rozbudowania" oświetlenia i wtedy będzie mozna cos wiecej powiedziec.

DZIĘKI !

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: nsp » 27 listopada 11, 17:06


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: Hunter » 27 listopada 11, 18:47

Wtrącę swoje 3 grosze ;)
sebeksh pisze:2 skalary

Te ryby nie nadają się do takich małych zbiorników jak Twój. Owszem może w sklepie pływają w mniejszym zbiorniku niż Twój, ale sa tam tymczasowo. Ktoś je zaraz kupi i zapewni lepsze (chociaż w Twoim przypadku widzimy, że ryby trafiły z deszczu pod rynnę :roll: ) warunki. Ty trzymasz ryby długo, chcesz żeby rosły i rozwijały się, więc nie możesz trzymać ryb, którym nie potrafisz (lub nie jesteś w stanie) stworzyć odpowiednich warunków. Jeśli nadal będziesz trzymał te ryby, to niebawem zdechną w strasznych męczarniach. Ryba skarłowacieje, przestanie się rozwijać, a w skrajnych przypadkach "na zewnątrz" przestanie rosnąć, ale organy "wewnątrz" nadal będą rosły, a to może spowodować rozerwanie ryby od środka. Dla skalarów poleca sie akwaria minimum 120l.

sebeksh pisze:3. 1 rybka, której nie potrafię zidentyfikować, dlatego wklejam zdjęcie http://i42.tinypic.com/t98kkn.jpg

sebeksh pisze:5. I kolejna para, jak wyżej http://i41.tinypic.com/333izq8.jpg

To karygodne, żeby trzymać ryby których nawet nazw nie znamy. Nie znasz nazwy, nie znasz warunków jakie należy jej zapewnić. Męczysz ryby. W pkt 3 i 5 te ryby nazywają się Gupik Pawie Oczko. W pkt 3 samiec, w pkt 5 samice. Są to pospolite ryby, które nadają się do Twojego litrażu, ale przy tak wielkim przerybieniu jak masz teraz niestety też odpadają. Punkt 4,6 i 8 nie wiem co to za ryby, bo zdjęcie jest niewyraźne. Ze względu na przerybienie nie nadają się.
sebeksh pisze:7. Glonojad

Jeśli ta ryba pod taką nazwą była sprzedawana w sklepie, to już masz pierwszy dowód, że sklep jest badziewny, a właściciel tylko i wyłącznie ciągnie kasę ze swojego interesu nie zwracając uwagi na warunki i nazwy sprzedawanych ryb. Takiej ryby nie ma. Występuje glonojad syjamski i o drugim członie nazwy każdy powinien pamiętać. W sklepach pod nazwą glonojad często sprzedawane są Ancistrusy sp. Wpisz tą nazwę w google grafika i sprawdź czy to właśnie tą rybę posiadasz. Tak czy inaczej Twoje akwarium jest za małe dla ryb zbrojnikowatych (oprócz otosków), co grozi jeśli Ancistrus sp. zostanie w Twoim akwarium to już wiesz; czyt. o skalarach wyżej ;)
sebeksh pisze:Postanowiłem dokupić samicę bojownikowi w celu rozmnażania, ale też w celach rozrywkowych, żeby się sam nie nudził

Jeśli usuniesz ze swojego akwarium pozostałe ryby, które tam nie pasują, będziesz mógł dokupić 2 a nawet 3 samice bojownika. Bez drugiego a nawet trzeciego akwarium nie nie masz co myśleć o tarle tych ryb. W jednym akwarium może i do tarła dojdzie, ale w takich warunkach ciężko będzie odchować narybek. Może zostać zjedzony.
sebeksh pisze: Rybki są dla ozdoby, dbam o nie, wymieniam wodę, daję uzdatniacz, często siedzę przy nich i obserwuję, tak więc jest to raczej skromny zestawik do celów domowych.

Widzę, że masz spore predyspozycję do akwarystyki. To dobrze, ale sporo przed Tobą. Obsada do wymiany, wodę podmieniaj co tydzień około 30%, gąbkę z filtra myj w wiaderku z wodą z akwarium, potem wodę wylewasz do ścieków, a do akwarium wlewasz wodę prosto z kranu (jeśli masz wodę ze studni), lub odstaną kilka godzin (jeśli masz wodę z wodociągów). Ważne też jest, żeby woda do podmiany miała zbliżoną temperaturę do tej w akwarium. Uzdatniacz daruj sobie. Nie potrzeba dodatkowej chemii.

tabacznik, miał prawo sie unieść, bo jeśli widzi się taką "rybią zupę" to robi się żal ryb. Sam ledwo co się powstrzymałem przed wybuchem ;)

Optymalna temperatura dla bojowników to 28*C

Pan ze sklepu ma w nosie Twoje rybki i jeśli z premedytacją sprzedał Ci to wszystko wiedząc jakie masz akwarium, to wybacz, pozostawię to bez komentarza... Każdy sklep czy to spożywczy, przemysłowy, zoologiczny, czy z dopalaczami jest prowadzony dla zysku właściciela. Apropo dopalacze to dobry przykład, sprzedawane w celach "kolekcjonerskich" ale niejeden po spożyciu wylądował w szpitalu, a właściciel miał to w nosie, Twoje ryby też mogą wylądować "gdzie indziej" ;)

Przeczytaj o cyklu azotowym w akwarium. Bywaj często tutaj na forum, czytaj nowe tematy, zagłębiaj się w wiedzy, googluj a będzie z Ciebie dobry akwarysta.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: nsp » 27 listopada 11, 19:08

Hunter pisze:Dla skalarów poleca sie akwaria minimum 120l.


A za parę miesięcy ktoś napisze, że minimum to 90l? Nie ma 120l, 150 to minimum i to przy wysokości 50 cm akwa.

Sorry za OT.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: polak.krk » 27 listopada 11, 20:40

Co do skalarów to jesli bysmy sie trzymali faktow, jakie wystepuja w przyrodzie to powinno sie je trzymac w stadzie 6-7 sztuk i wtedy minimum to 300l. :)
To tyle w ramach OT.
Do autora, poczytaj watki przyklejone i poogladaj akwaria uzytkownikow forum.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik - akwarium - rozmnażanie - inne rybki

Postautor: Hunter » 27 listopada 11, 21:10

tabacznik pisze:A za parę miesięcy ktoś napisze, że minimum to 90l? Nie ma 120l, 150 to minimum i to przy wysokości 50 cm akwa.

90l to trochę mało... Myślę, że tyle to nikt nie napisze. Nie jestem pewien co do wielkości akwarium dla tych ryb, bo nigdy skalary mnie nie pociągały, więc nie zagłębiałem się w temacie. Tak mi się skojarzyło, że ktoś kiedyś napisał minimum 120l. Dobrze, że jest ktoś kto może mnie poprawić.

Mimo wszystko wersja polaka jest tutaj najodpowiedniejsza :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości