Bojownik dzika forma czy mogę dokupić samice?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik dzika forma czy mogę dokupić samice?

Postautor: Hunter » 2 listopada 11, 16:28

Kaef'son pisze:"ciapy" to są właśnie normalne ryby


Kto mówi, że to są "nienormalne" ryby? ;) Ja pisałem, że występują agresywne i mniej agresywne. Te mało agresywne (lub czasami w ogóle nie agresywne) można trzymać w ilości kilku sztuk w jednym akwarium. Zaznaczam, że te nie agresywne, a więc nie walczące ze sobą :)

Kaef'son, nie ma co porównywać bojowników z natury do tych w akwariach :) W naturze mamy ogromne zbiorniki wody, a bojowniki są rybami terytorialnymi. Walczą o swoje terytorium, w akwariach muszą je dzielić ;)

Ale fakt faktem trzymanie ryb w niewoli wyzwoliło w nich większą agresję. Tu się zgodzę ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Bojownik dzika forma czy mogę dokupić samice?

Postautor: Kaef'son » 2 listopada 11, 21:38

Nie o to mi chodziło. Agresja jest dziełem człowieka, długotrwałej selekcji i krzyżowania najbardziej agresywnych egzemplarzy. Chodziło tu o ryby hodowane do walk, potem zaczęły trafiać na rynek, gdzie były dalej krzyżowane aby stworzyć formę weloniastą. W naturze bojowniki nie żyją w dużych akwenach, najczęściej są to kałuże, pola ryżowe, lub rowy melioracyjne. Dzikusy są dużo spokojniejsze. Walki tam polegają tylko na prezentacji swoich walorów i ustępowaniu słabszego osobnika.

Ale nadal chciałbym zobaczyć fotkę tej "dzikiej" formy autora tematu.

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Bojownik dzika forma czy mogę dokupić samice?

Postautor: Plewek01 » 3 listopada 11, 15:34

Hunter, a w związku z tym, że większość u nas w baniakach to hodowla sztuczna a nie odłów to ciapy rzadko się zdarzają :P Ale są i takie i takie tu się zgadzam...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości