skad ta ryba?

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 14:06

Witam forumowicze.. Jestem tu nowa lecz musialam napisac poniewaz mam pewen problem, a własciwie to pytanie..

Mam akwarium 50l i w nim dwa bojowniki samca i samice (byly 2 samice ale pare dni temu padła z niewiadomych mi powodów). Akwarium mam ponad 4 lata i nigdy nie mialam z nim problemów az do teraz. Otóż jakies 2 miesiace temu pojawilo mi sie stado malych slimakow (ale pozbylam sie ich doszczetnie). Niestety jakies 2 tyg temu znowu pojawily sie te slimaki ale jest ich mało wiec zostawilam je w spokoju (wyczytalam gdzies ze w malych ilosciach nie szkodzą, nie wiem czy to prawda). Ale dzisiaj dokonalam niesamowitego odkrycia. Otóż w moim akwarium pojawila sie nowa ryba (malutka i prawie przezroczysta). Samica nie skladala ikry, nie bylo gniazda itd... Nigdy nie mialam malych ryb wiec pojawienie sie tej wywolalo moje ogromne zaskoczenie. Zagladam do akwarium codziennie rano i wieczorem wiec nie mozliwe bym przeoczyla cos.. wobec tego pytanie.. skad wziela sie ta ryba?? bylabym wdzieczna za odpowiedz oraz inf co mam z nia zrobic?


Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje

ryba:
http://imageshack.us/photo/my-images/707/dscn2509t.jpg/
Ostatnio zmieniony 6 maja 11, 14:37 przez minesse, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: skad ta ryba?

Postautor: polak.krk » 6 maja 11, 14:31

Nie kupowalas jakichs roslin czasem ostatnio?
Rybka jak jest mala to bojownik moze ja zjesc. Mozliwe ze nie widzialas tarla bo bylo np. w nocy i to mlody bojownik jest.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 14:34

Nie kupowałam nic nowego od ponad pół roku.. Bojowniki (oba) przeplywaja obok małej obojetnie i nie zwracaja na nia uwagi... Wiec z tym zjedzeniem to moze tak zle nie bedzie. Co powinnam zrobic?

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: skad ta ryba?

Postautor: polak.krk » 6 maja 11, 14:37

Wklej zdjecie jeszcze raz bo Ci nie wyszlo za pierwszym razem i link nie dziala.
Karm bardzo drobnym pokarmem. Moze przezyje.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 14:38


Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: skad ta ryba?

Postautor: polak.krk » 6 maja 11, 14:41

Fajna rybka, mozliwe ze to bojownik, jesli nie to bardzo dziwne. o_O
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 14:46

No nie podejrzewam innego gatunku poza bojownikiem :D Ale nigdy nie bylo zadnej piany w ktorej ewentualny narybek by sie znalazl ani nic podobnego dlatego sie zdziwilam widzać to "coś" czym to karmic ?
Ostatnio zmieniony 6 maja 11, 15:56 przez minesse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: skad ta ryba?

Postautor: polak.krk » 6 maja 11, 14:49

To juz jest dosc duza ryba, karm tym co dorosle, ona jak sobie poradzila do tej pory to sobie poradzi. Mam nadzieje, ze nie karmisz ochotka, ale jakies inne mrozonki typu artemia/plankton czerwony/oczlik/wodzien itd.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 14:58

karmie artemią i wodzieniem... ochotki nie chciały jesc wiec im nie daje..

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: skad ta ryba?

Postautor: polak.krk » 6 maja 11, 15:03

Nie dziwie sie im, ten syf (ochotke) wyrzuc i nie dawaj zadnym rybom, za duze prawdopodobienstwo przenoszenia chorob itd. Jak masz jakies platki to krusz na drobno i syp taki pyl.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 15:06

no mam tego troche ale bojki nie chca jesc, moze teraz sie przyda :D ale w takim razie, czemu jest tylko 1 mała ryba a nie kilka?

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: skad ta ryba?

Postautor: polak.krk » 6 maja 11, 15:08

Bo inne prawdopodobnie zostaly zjedzone, albo jak larwy, albo jeszcze jako ikra. Selekcja naturalna - najsprytniejsi przetrwaja.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

minesse
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 sierpnia 08, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: skad ta ryba?

Postautor: minesse » 6 maja 11, 15:15

Aha.. no dobra, mam nadzieje ze temu maluchowi bedzie sie dobrze zylo :) dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wujek.
Ryba
Ryba
Posty: 348
Rejestracja: 15 marca 11, 18:56
Lokalizacja: Świdnik.

Re: skad ta ryba?

Postautor: Wujek. » 6 maja 11, 16:59

Może w filtrze przeżyła? Wciągnęło ją i tam żyła sobie.
Jestem zwykły. Brzmi to zwyczajnie.

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: skad ta ryba?

Postautor: noovaa » 6 maja 11, 17:29

Tak, to bojowniczątko ;). Było na tyle sprytne, że nie nadziało się na dorosłe ryby .... i przeżyło ..

Mi też jedna samiczka się uchowała... już jest dorosła.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości