Wybredny bojownik

Awatar użytkownika
Fedra
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 6 września 10, 10:51

Wybredny bojownik

Postautor: Fedra » 14 kwietnia 11, 21:30

Witam


Mój cherlakowaty bojownik wrócił do zdrowia. Pierwszy raz widziałam rybę o takiej woli życia. Dzielnie znosił wszystkie zabiegi i chociaż nie raz wydawał się być jedną płetwą po drugiej stronie nie poddawał się. Niestety okazał się zatwardziały i bardzo wybredny jeśli chodzi o przyjmowanie pokarmów. Początkowo próbowałam podawać mu płatki, ale jak już podpłynął i zobaczył co dostał na śniadanie, uciekł i więcej nie wykazał zainteresowania pokarmem. Później próbowałam z granulkami, te mu się bardziej spodobały, nawet raczył spróbować, ale najwidoczniej nie trafiłam w jego gust, bo wypluł i na tym się jego zainteresowanie skończyło. Generalnie woli głodować niż jeść suchy pokarm (a pościć w ramach protestu może długo, dużo dłużej niż ja mam sumienie go męczyć). Kaprysi też na robale, mrożonki :/ Przepada jedynie za mrożoną artemią, która stała się jego wyczekiwanym codziennym pokarmem. Z wielkim bólem zje też żywego wodzienia i to by było na tyle :/. Nie będę pytać, czy taka dieta jest wystarczająca dla ryby, bo zdrowy rozsądek mi podpowiada, że nie, ale może polecicie mi jakieś bojowniczce przysmaki, którym się skubaniec nie oprze?

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Kadav » 14 kwietnia 11, 21:45

Ty mówisz, że masz wybrednego bojka? :)

Ja zakupiłem dla swojego niewielkie stado gupików. Zaczęło się od 1 samicy - ale ciężko znaleźć, że się tak wyrażę dziewicę w takim stadzie :)

Populacja gupików rosła. Bojek miał zjadać narybek. Konkurencją dla niego była samica gupika. Dziś wygląda to tak, że bojek opiekuje się narybkiem gupika, żeby gupiki nie zjadały się nawzajem. Idzie mu tak dobrze, że już powoli zaczynam gupiki oddawać channom.
Ale pokarm to przyjmuje każdy. Pewnie jakbym mu podał parówkę to też by zjadł :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Plewek01 » 14 kwietnia 11, 23:00

Fedra pisze: Przepada jedynie za mrożoną artemią, która stała się jego wyczekiwanym codziennym pokarmem. Z wielkim bólem zje też ż

Spróbuj z mrożonym wodzieniem. Niby to samo a u swoich podopiecznych widzę różnicę w smaku :mrgreen: Poza tym artemia to wartościowy pokarm...a że tylko ona nic złego, jak mu smakuje niech je na zdrowie :P

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Wybredny bojownik

Postautor: szosa » 15 kwietnia 11, 07:31

Plewek01 pisze: Poza tym artemia to wartościowy pokarm...a że tylko ona nic złego, jak mu smakuje niech je na zdrowie

chyba nie uważasz, że można go karmić tylko artemią. To mu raczej na zdrowie nie wyjdzie, tym bardziej, że artemia nie jest pokarmem naturalnym dla niego.

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Plewek01 » 15 kwietnia 11, 08:10

szosa pisze:uważasz, że można go karmić tylko artemią.

Dlatego pisze żeby spróbować z wodzieniem.

gupik333
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 6 marca 11, 15:59

Re: Wybredny bojownik

Postautor: gupik333 » 17 kwietnia 11, 12:53

Jeśli kupujesz mu zwykły płatkowany pokarm to ja się nie dziwię że niechce zjeść .Ja moim bojką dawałem pokarm specjalny dla bojowników.W każdym zoologu można go nabyć.

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Wybredny bojownik

Postautor: szosa » 17 kwietnia 11, 13:00

gupik333 pisze:Jeśli kupujesz mu zwykły płatkowany pokarm to ja się nie dziwię że niechce zjeść .Ja moim bojką dawałem pokarm specjalny dla bojowników.W każdym zoologu można go nabyć.

Fedra pisze, że bojek nie chce żadnych płatkowanych pokarmów.

Awatar użytkownika
Avi^
Ryba
Ryba
Posty: 214
Rejestracja: 11 października 09, 17:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Avi^ » 17 kwietnia 11, 17:06

Co ma rodzaj płatków do tego,że bojownik będzie je jeść ? Jeżeli jest do nich przyzwyczajony, to zje każde. Skąd ma niby wiedzieć,że to są takie,a nie inne ?

gupik333
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 6 marca 11, 15:59

Re: Wybredny bojownik

Postautor: gupik333 » 20 kwietnia 11, 05:45

Ja zawsze najrpiew grzechoczę pokarmem i potem daję.

Misiek1212
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 23 sierpnia 11, 00:50

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Misiek1212 » 27 października 11, 17:54

a mój bojek dzika forma bardzo podobny do Plamooki,je tylko serce wołowe albo wodzienia :D
kupiłem mu nawet za 7zł specjalny suchy dla bojowników z robaczkami a gdzie tam nie tknie :zly:,od dwóch dni nie dostał nic oprócz suchego którego nie zjadł i leży na dnie a gupiki nie jedzą go :niewiem: niestety ma głodówkę dopóki nie przejdzie do końca ocieranie się ryb,gdyż musiałem coś przytransportować ze stawu z wodzeniem i dafnią

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Hunter » 27 października 11, 18:31

Misiek1212 pisze:gdyż musiałem coś przytransportować ze stawu z wodzeniem i dafnią


Nie łowi się niczego z niesprawdzonych stawów, a już na pewno nie ze stawów gdzie są ryby :P Wiadome, że cos można przywlec...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Misiek1212
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 23 sierpnia 11, 00:50

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Misiek1212 » 27 października 11, 18:45

Hunter w tym stawie już dawno nie ma ryb,bo ludzie temu właścicielowi wszystko wykradło co do ostatniej sztuki

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Hunter » 27 października 11, 18:48

A jednak jak sam piszesz, jakiś syf przytargałeś...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Misiek1212
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 23 sierpnia 11, 00:50

Re: Wybredny bojownik

Postautor: Misiek1212 » 27 października 11, 19:02

Hunter pisze:A jednak jak sam piszesz, jakiś syf przytargałeś...


Wiesz nawet gdy nie ma ryb w stawie o i tak jednak może się coś przyplątać dobrze że w miarę na czas zauważyłem w słoiku że pływa dość duży żółtobrzeczke czy jakoś tak się nazywa ten owad pływający co potrafi ryby zabić

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Wybredny bojownik

Postautor: polak.krk » 27 października 11, 20:23

Misiek1212 pisze:
Hunter pisze:A jednak jak sam piszesz, jakiś syf przytargałeś...


Wiesz nawet gdy nie ma ryb w stawie o i tak jednak może się coś przyplątać dobrze że w miarę na czas zauważyłem w słoiku że pływa dość duży żółtobrzeczke czy jakoś tak się nazywa ten owad pływający co potrafi ryby zabić

To niezle oszczedny jestes...

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości