Bojownik

protomek22
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 17 lutego 11, 17:20

Bojownik

Postautor: protomek22 » 10 marca 11, 14:18

Witajcie. Przed chwilą kupiłem sobie bojownika mam akwarum 15 l .A w nim 2 gupiki .Nie wiem czy on mi ich nie zagryzie. Na razie siedzi w woreczku czasami gdy ryba podpływa przed jego twarz je odganie i rusza troche górną i tylną płetwą co robic?
Ostatnio zmieniony 10 marca 11, 20:27 przez protomek22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sejmir
Ryba
Ryba
Posty: 375
Rejestracja: 11 lutego 11, 22:52
Lokalizacja: od ka do z Karpacz

Re: Bojownik

Postautor: sejmir » 10 marca 11, 14:30

Masz za małe akwarium. Jak na bojka to min. 25l

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bojownik

Postautor: Michał.Waw » 10 marca 11, 15:11

sejmir pisze:Masz za małe akwarium. Jak na bojka to min. 25l

15l starczy, tylko żeby była pokrywa. Bojownik gupikom nic nie zrobi. Bojek najprawdopodobniej jeszcze nigdy gupika nie widział, a że bojki to ciekawskie rybki to obserwują gupika i się na pewno dziwi co to za stworzenie ;-) stąd takie stroszenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: Bojownik

Postautor: yorki111 » 10 marca 11, 16:09

Nie styknie dla dorosłego samca tym bardziej z gupikami.... 25l to takie absolutne minimum dla 1 bojownika.
Stroszy się bo gupiki są szybkimi i kolorowymi rybami co bojownika denerwuje i działa na niego jak płachta na byka. Są wyjątki, że bettas oleje towarzystwo, ale proszę się nie zdziwić gdy pewnego poranka nie będzie gupików, albo będą poobgryzane i poranione.
A dodam tylko że w takiej sytuacji nie należy mieć pretensji do ryby tylko do siebie, że nie umie się zapewnić rybom odpowiednich warunków.
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

Awatar użytkownika
Avi^
Ryba
Ryba
Posty: 214
Rejestracja: 11 października 09, 17:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Bojownik

Postautor: Avi^ » 10 marca 11, 16:12

Na samego bojownika konieczne minimum to 20l. Czemu nie poczytałeś trochę przed zakupem ?

protomek22
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 17 lutego 11, 17:20

Re: Bojownik

Postautor: protomek22 » 10 marca 11, 17:13

i wszystko gra bojownik nic nie robi towarzystwu

[ Dodano: 10 Marzec 11, 17:56 ]
myslicie ze bym mogl dokupic jeszcze jakas mala rybke ktora czyscila by mi dno np kiryski te malutkie z 1 ,2 ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Bojownik

Postautor: Hunter » 10 marca 11, 19:49

protomek22 pisze:myslicie ze bym mogl dokupic jeszcze jakas mala rybke ktora czyscila by mi dno np kiryski te malutkie z 1 ,2 ?


Nie. Jedyne co możesz zrobić to kupić akwarium 25l i tam trzymać bojownika.

Przed zakupem czytaj fachową literaturę o zwierzętach!

Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy kupują zwierzęta tylko po to, żeby podniecać się milutką rybką w małym akwarium, a przy tym ryba się męczy. :roll:

Gdybyś przed zadaniem tego pytania wpisał w google "kirysek wymagania" znalazłbyś informację, że dla tej ryby odpowiednie akwarium to minimum 100l. Zrozum, ze akwarium 15l, nie nadaje się do trzymania ryb. W takim akwarium można ewentualnie trzymać mniejsze krewetki i ślimaki. To, że ryba pływa i żyje, wcale nie oznacza, że jest jej tam dobrze. Po prostu nie ma wyboru. Musi tam pływać.

A pozostałych proszę o nie wprowadzanie w błąd. 25l to naprawdę minimum dla bojka. Żadne 20 czy 15. Tego się trzymajmy :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości