zazdrosnice

miliaer
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 listopada 10, 17:43
Lokalizacja: Legnica

zazdrosnice

Postautor: miliaer » 15 listopada 10, 18:29

Witam

Jestem tu nowa wiec się przedstawię

Mam na imię Marta i jestem z Legnicy
Akwaria były u mnie od prawie zawsze. Mój tata zawsze lubił ryby. Jednak w pewnym momencie nie miał już czasu by się tym zajmować i zlikwidował je

Wraz z narzeczonym oczarowaliśmy się bojownikami

Po kilku rozmowach z tatą i wysłuchaniu jego uwag na temat bojowników postanowiliśmy, że możemy spróbować założyć harem

Nasze akwarium

pojemność 52 l

temperatura - 29 stopni

kilka muszli, roślin pływajacych, skałek z kryjówkami

i nasze rybki to:
Samczyk Hikari ( bojownik strzępiaty)
Samiczki Lady i Gaga



W czym problem? Wiadomo, ze do haremu trzeba mieć trzy samice. Więc niedawno pojawiła się u nas Sayo, spora samica najprawdopodobniej odmiany strzępiastej
Lady i Gaga ciągle ją atakują. Mimo, że są od niej o prawie połowę mniejsze. Pomyślałam " to normalne. Jest obca." Ale miarka się przebrała kiedy te moje pierwsze dwie samice zagoniły biedna Sayo za skałkę. Pech chciał, że się zaklinowała miedzy skałka a szybą. A tamte brutalnie ją dziubały. Szybko ją odseparowaliśmy do osobnego akwa (20l). Ma mocno pogryziona głowę. Baliśmy się że długo nie pożyje. Jednak przy dobrym karmieniu trochę wydobrzała i znowu pokazuje swoje piękne bordowe ubarwienie. Jak mogę jej pomóc żeby szybciej doszła do siebie i czy bez obaw mogę ja z powrotem wpuścić do głównego zbiornika ??

Pozdrawiam
Hikari
Lady
Gaga
Sayo


moje dziecinki :*

Kikax33
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 15 listopada 10, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Re: zazdrosnice

Postautor: Kikax33 » 15 listopada 10, 19:45

nie pomogę ci raczej, ale mam pytanie... gdzie kupiłaś samiczkę bojownika? :) też jestem z legnicy, a samice nie są zbyt często spotykane... jakbyś mogła do odpisz na gg. 847792

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Re: zazdrosnice

Postautor: Kuro » 15 listopada 10, 20:11

Poczekaj, aż ozdrowieje, karm ją dobrymi pokarmami, unikaj ochotki.

Proponuję podczas następnego wprowadzania odizolować wszystkie ryby od siebie na wzajem (w sensie samice). Dwie pierwsze obrały rewiry w akwarium i trzecia im się nie spodobała, że lata w ICH miejscu. Tak więc jak nowa samica się zregeneruje, rozdziel to 20L na trzy boxy i pozostaw w nich te samiczki na dzień, bądź dwa. Następnie wprowadź je do akwarium jednocześnie - najlepiej za pomocą jakiegoś kotnika, żeby sobie opatrzyły najpierw akwarium - każda w innym kotniku. Jeśli to nie pomoże, no to nie da rady w takim zestawieniu.

Od bidy może być harem 1+2 o ile żadna z ryb nie jest jakoś tragicznie maltretowana.

miliaer
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 listopada 10, 17:43
Lokalizacja: Legnica

Re: zazdrosnice

Postautor: miliaer » 15 listopada 10, 20:28

Dziekuje, ze mi odradziłeś te ochotki bo rozmyslałam nad ich kupnem.

Karmie ją dafniami i "Hikari betta gold-bio".


z tym 20 l Akwarium może być problem ponieważ jest w kształcie rury... jak je rozdzielić??
Hikari
Lady
Gaga
Sayo


moje dziecinki :*

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: zazdrosnice

Postautor: osama » 17 listopada 10, 17:08

miliaer, jeśli będziesz chciała wpuścić trzecią samicę, to wyłów najpierw dwie, mniejsze do akwarium 20l, większą daj do 50. Myślę, że po dwóch dniach duża samiczka się zaaklimatyzuje, pozna dobrze zbiornik, znajdzie dla siebie skrawek listka czy innej kryjówki i wtedy wpuść dwie, mniejsze samiczki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

miliaer
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 listopada 10, 17:43
Lokalizacja: Legnica

Re: zazdrosnice

Postautor: miliaer » 20 listopada 10, 08:42

osama. Dzięki wielkie. Normalnie teraz nie poznaje moich złośnic :) pływają spokojnie. Nie dochodzi do rozlewu krwi ;-) Głowa Sayo już się wygoiła. Wygląda naprawdę dobrze :):):)
Hikari
Lady
Gaga
Sayo


moje dziecinki :*

Awatar użytkownika
e-netland
Ryba
Ryba
Posty: 194
Rejestracja: 16 lutego 09, 17:47
Lokalizacja: Siedlce

Re: zazdrosnice

Postautor: e-netland » 21 czerwca 11, 11:10

Kuro pisze:Poczekaj, aż ozdrowieje, karm ją dobrymi pokarmami, unikaj ochotki.


Dlaczego uważasz żeby unikać ochotki. Właśnie ona jest największym przysmakiem mojego bojka i parki pielęgnic.
Akwa 600l netto
Symphysodon discus Red Melon -5
Symphysodon discus Leopard Snake Skin -3 (podrostki)
Symphysodon discus blue diamond -1 (maluch)

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: zazdrosnice

Postautor: Tomekł » 22 czerwca 11, 08:33

Prszysmakiem i owszem tyle, że ochotka żyje w zanieczyszczonych wodach i przenosi ze sobą choroby.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: zazdrosnice

Postautor: Kaef'son » 22 czerwca 11, 08:56

Tomekł pisze:Prszysmakiem i owszem tyle, że ochotka żyje w zanieczyszczonych wodach i przenosi ze sobą choroby.

Np. jakie choroby?
Ile ryb Ci padło po karmieniu ochotką i skąd wiesz, że to od niej?

Awatar użytkownika
Linda
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 752
Rejestracja: 19 maja 11, 18:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Hamburg

Re: zazdrosnice

Postautor: Linda » 22 czerwca 11, 08:59

Ja codziennie daje kostkę mrożonych ochotek i tak już od 3 michów i nic się nie dzieje.
Przez ten czas padły mi tylko 3 rybki (ale przez zagryzienie większych osobników)

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: zazdrosnice

Postautor: Tomekł » 22 czerwca 11, 11:11

Kaef'son, Linda_Martin, nie karmię ochotką i nie karmiłem, ponieważ obawiam się o zdrowie ryb. Nie twierdzę, że karmiąc ochotką ryba musi się zarazić a, że może, to czy zachoruje czy nie zależy od wielu czynników. Nie zabraniam nikomu karmić ryb ochotką tylko ostrzegam.

A to, że żyje w wodach zanieczyszczonych jest faktem, wiem coś o tym z racji profilu na którym się uczę w technikum.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: zazdrosnice

Postautor: Kaef'son » 22 czerwca 11, 23:05

Ochotki(dokładniej ich larwy) żyją w różnych miejscach i wcale nie muszą być to zanieczyszczone cieki. Mogą mieć różne kolory od bezbarwnego poprzez szare, zielone, pomarańczowe, czerwone a nawet czarne, jeśli dobrze pamiętam to kolor zależy od natlenienia wody.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: zazdrosnice

Postautor: polak.krk » 22 czerwca 11, 23:15

No dobra Kaef'son, to skad mam miec pewnosc, ze akurat podaje niezanieczyszczona? Nawet Ci co ja sprzedaja twierdza, ze nie jest to najbezpieczniejszy pokarm.
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 11, 10:39 przez polak.krk, łącznie zmieniany 1 raz.

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: zazdrosnice

Postautor: Kadav » 23 czerwca 11, 09:38

Kupuj IT :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: zazdrosnice

Postautor: Kaef'son » 23 czerwca 11, 12:47

Tego się nigdy nie dowiesz niestety. Ale tak samo jest z każdym innym żywym czy mrożonym pokarmem zwierzęcym. Tylko dziwi mnie to, że każdy mówi o szkodliwości ochotki a nie potrafi podać żadnego argumentu.
Dla mnie jedyna jej wadą jest to, że podawana bez umiaru może doprowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych ryby, co często kończy się jej śmiercią. I myślę, że właśnie to jest brane jako ta niezidentyfikowana choroba czy tam zatrucia o których tak się pisze :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości