Towarzystwo dla Wielkopłetwa

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 30 września 10, 21:24

Witam. To pierwszy mój post na tym Forum wiec się przedstawię . Mam na imię Marcin jestem z Nowego Tomyśla, akwarystyką bawię się już kilka.
Zakładam właśnie nowy baniak, dość nietypowy jeśli chodzi o wymiary. Dno 60x30 wys. 60, co daje 108 l. brutto. Podstawowa obsada to Wielkopłetw wspaniały.
I moje pytanie. Jakie stworzenia wytrzymają towarzystwo Wielkopłetwa, temperaturę 20-22 i niewielką ilość tlenu ?
Pozdrawiam.

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: lukaszp2201 » 1 października 10, 20:35

z tego co mi wiadomo wielkopłetw źle się czuje w towarzystwie wojowniczych ryb i raczej nie nadaje się do zbiornika towarzyskiego.

IZI331 pisze:i niewielką ilość tlenu ?

to że oddycha on przez labirynt nie oznacza, że woda może być słabo natleniana :!: :!: :zly:

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 1 października 10, 22:16

lukaszp2201 pisze:źle się czuje w towarzystwie wojowniczych ryb

Chodziło mi o jakiekolwiek ryby a nie wojownicze.
to że oddycha on przez labirynt nie oznacza, że woda może być słabo natleniana

Akwarium jest wysokie, mała powierzchnia lustra wody i podawane CO2.Wiec tlenu nie będzie zbyt wiele.

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: lukaszp2201 » 2 października 10, 07:37

jaki masz filtr do tego zbiornika??

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 2 października 10, 08:50

jaki masz filtr do tego zbiornika??

A co ma do mojego pytania jaki będzie filtr?
Zadałem jasne pytanie i chciałbym uzyskać jasną odpowiedz.Jeśli chodzi Ci o napowietrzanie, to będzie ono na poziomie wystarczającym dla Wielkopłetwa.

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: lukaszp2201 » 2 października 10, 09:42

jest to o tyle ważne bo gdy dozujesz co2 do akwarium i jeśli woda nie będzie dobrze natleniana to ryby zaczynają się dusić :!: :!:

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 2 października 10, 11:34

Napisałem przecież że napowietrzanie będzie na poziomie wystarczającym dla Wielkopłetwa, a jakimi metodami to pokaże praktyka.

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: lukaszp2201 » 2 października 10, 12:04

IZI331 pisze:napowietrzanie będzie na poziomie wystarczającym dla Wielkopłetwa

a ty przecież chcesz dla niego jakiś towarzyszy więc napowietrzanie nie wystarczy, woda musi być filtrowana.

A tak po za tym to założyłeś nie w tym dziale co powinieneś :czytaj: regulamin.

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 2 października 10, 14:33

To oczywiste że będzie filtrowana . Mam kilka baniaków już parę lat.Aż taki zielony nie jestem . Założyłem w tym dziale ponieważ chodziło mi o pomoc Kogoś kto ma pojęcie o Azji. Niestety jeszcze niczego mądrego się nie dowiedziałem. Zadałem przecież proste i jasne pytanie.

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: lukaszp2201 » 2 października 10, 15:10

o obsade pytamy się w specjalnie przygotowanym przez moderatorów dziale "obsady zbiorników". W tym dziale co napisałeś inne osoby, które najpierw myślą a potem zakładają tematy zwracają się z pytaniem o rozmnażanie,o płeć ryb, wychów narybku, o wielkość akwarium.

IZI331 pisze:Niestety jeszcze niczego mądrego się nie dowiedziałem

jak jesteś taki mądry to poszukaj sobie w google ono nie gryzie a nie czekaj aż ktoś ci napisze. Załóż temat w dziale obsady i zaproponuj jakie ryby chciałbyś z nim trzymać.

Miałem kiedyś te ryby w haremie i nie byłem z nich zadowolony, zabiły kiryski i inne mniejsze ryby. Uważam, że do ogólnego się nie nadają a przy większych rybach się chowają. I co z takiego akwarium jak będą się ciągle schowane przed większymi rybami, mogą być narażone na atak na ich płetwy. Są to piękne ryby a szkoda żeby stała się im krzywda.

A taka jeszcze jedna uwaga jak już zajmujesz się akwarystykom kilka lat to powinieneś coś już wiedzieć o tych rybach, choć by z czasopism albo książek.

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 2 października 10, 15:44

Chyba lepiej skończyć tą dyskusje .

Awatar użytkownika
PAFAWAG
Ryba
Ryba
Posty: 305
Rejestracja: 12 września 10, 01:51
Lokalizacja: WRO / WAW

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: PAFAWAG » 4 października 10, 22:39

lukaszp2201 pisze:to że oddycha on przez labirynt nie oznacza, że woda może być słabo natleniana

Warto również pamiętać, że warstwa powietrza nad powierzchnią wody koniecznie (!) musi być ciepła - temperatura nie może być za niska, gdyż wtedy ryby, wielokrotnie nabierając do labiryntu zimnego powietrza, zwyczajnie się poprzeziębiają.
http://www.wroclawska-kolej-ogrodowa.pl.tl
http://www.rail.phototrans.eu/16,600,0.html http://www.phototrans.eu/16,1363,0.html
Botia macracantha, Gnathonemus petersii, Belonesox belizanus, Betta splendens, Poecilidae, H. herbertaxelrodi...

IZI331
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 30 września 10, 14:22
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Towarzystwo dla Wielkopłetwa

Postautor: IZI331 » 5 października 10, 16:25

PAFAWAG pisze:koniecznie (!) musi być ciepła

Temp. w akwarium będzie 20-22 . więc temp. powietrza na pewno będzie mi odpowiadać.

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości