bojownik

zet
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 20 lutego 05, 17:21
Lokalizacja: 3miasto

bojownik

Postautor: zet » 13 kwietnia 05, 19:02

mam pytanie jak ZNIECHECIC bojownika do tarła.Sytułacja wyglada nastepujaco samiec buduje juz z trzecie gniazdo z zedu przy drugim odbyło się tarlo ,niby fajnie ale... problem pojawia się ze strony samicy która już poprostu jest zmasakrowana :evil: i ma wyraznie dosc tych jego zalotów i chamskich zaczepek (pomimo tego że jestem facetem uważam że już przesadza troche :P ) .No i mam pytane jak go zniechcic do tarła ,zmniejszyłem mu już nawet temperature do 24c ale mu to nie robi...
przeciez nei bede trzymałcały czas samiczki osobno :?
150 litrów : gurami złote<>3 molinezje<>10 neonek ineesa<>2 glonojady<>piskorek
45 litrów : duuuzoooo małych gurami

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: bojownik

Postautor: aajaa » 14 kwietnia 05, 09:51

Jeśli masz 1na1, to samiec zamęczy samicę. Jakby miał kilka samic to jego agresja byłaby rozłożona, a tak znęca się nad jedną :(
Albo je rozdzielisz, albo pożegnasz się z samiczką.

zet
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 20 lutego 05, 17:21
Lokalizacja: 3miasto

Re: bojownik

Postautor: zet » 14 kwietnia 05, 15:03

a jak wyglada kwestia zbiornika.Chodzi mi o to jak najmniejszy może być w przypadku 2samiczek i 1samca??
150 litrów : gurami złote<>3 molinezje<>10 neonek ineesa<>2 glonojady<>piskorek
45 litrów : duuuzoooo małych gurami

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: bojownik

Postautor: Dave » 14 kwietnia 05, 15:36

Oczywiscie wiekszy zbiornik bylby lepszy. Ale mysle, ze 15-20 l wystarczy luksusowo dla haremu 1+2. Moze byc mniejszy, ale roznica cenowa jest bardzo niewielka, wiec lepiej zapewnic rybom bardzo dobre warunki.

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: bojownik

Postautor: aajaa » 14 kwietnia 05, 19:09

Jeśli twój samiec jest tak narwany, to 1na2, chyba nie rozwiąże sprawy. Proponuję 1na3-4 i akwa z dużą ilością roślin, żeby samiczki miały się gdzie pochować przed samcem, poza tym duża ilość roślin doskonale imituje środowisko naturalne bojowników.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: bojownik

Postautor: ciosek » 16 kwietnia 05, 20:26

ja proponuje gęsto zarośniętą 25-tke na układ 1+3, porób troche zakamarków z kamieni itp

psyho
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwietnia 05, 20:40
Lokalizacja: LM

Re: bojownik

Postautor: psyho » 27 kwietnia 05, 18:53

Witam.
Nie chcialam zakladac nowego tematu, wiec zapytam tu. Pytanie moze glupie i banalne, ale dla mnie to nie jest wcale taka oczywista i prosta sprawa, poniewaz dopiero zaczynam przygode z rybami :roll: Do rzeczy. Jesli bede trzymala bojowniki 1na3 to czy ryby beda mi sie bezustannie mnozyly? Jak to jest z tym tarlem, bo czytam i czytam, ale sie doczytac nie moge. Jesli ktos by mi to wytlumaczyl w prosty i jasny sposob byla bym bardzo wdzieczna :D .

Pozdrawiam i licze na odpowiedz.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: bojownik

Postautor: Tomekł » 27 kwietnia 05, 19:09

rybcie będa sie mnozyły jeśli będa miały odpowiednie warunki, to znaczy gęsta roślinność i pływajaca roślinność, a bojowniki trzeba trzymać w stanie 1 na 3 lub więcej ponieważ samczyk zabiłby samieczke ja by była jedna
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

psyho
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwietnia 05, 20:40
Lokalizacja: LM

Re: bojownik

Postautor: psyho » 27 kwietnia 05, 19:49

Dzieki za odp.
A co mam robic jesli nie chce zeby sie mnozyly? Czy w takim razie powinnam trzymac tylko samca?
I ewentualnie jakie rybki moge dokupic do bojownikow do 40 litrowego akwa?

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: bojownik

Postautor: Tomekł » 27 kwietnia 05, 20:13

no ewentualnie mógłby być jeden samczyk, i do tego 4 kiryski i może 3 otoski i 5 razbor klinowyh
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: bojownik

Postautor: Owl » 28 kwietnia 05, 14:59

Ja rozmnazam juz bojowniki pewien okres czasu i musze powiedziec że najprostszym i najlepszym sposbem zeby zniechecic bojownika do tarła jest zwiekszenie prądu wody :wink: Nie bedzie mógł załozyc gniazda podenerwuje sie tak ze dwa dni i mu przejdzie :D Zeby go rozmnozyc wystarczy załozyc filtr gabkowy i jak bedzie miał ochote to beda małe bojowniczki.ja osobiscie mam jak w podpisie w akwa i dla mnie jest to dobry układbo wszystkie samiczki sa wypoczete.tylko w akwa musi byc duzo roslin a u mnie sa jeszcze dodaqtkowo groty które sam robiłem z kamieni.Roslin pływających nie ma duzo sa w jednym rogu tam gdzie samiec zawsze buduje gniazdo i to wystarcza.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

psyho
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwietnia 05, 20:40
Lokalizacja: LM

Re: bojownik

Postautor: psyho » 29 kwietnia 05, 16:35

Dzieki, teraz mam juz troche lepszy obraz tego jak powinno byc ;). A jaki filtr, ktory bedzie powodowal wiekszy ruch wody polecacasz Owl? Teraz mam w akwa filtr Hagen przeznaczony do kuli, na opakowaniu pisze 2gal. - 8l , ale pewnie bede musiala z niego zrezygnowac i kupic odpowiedni do tych 25 litrow.
W sklepie sprzedawca powiedzial, ze za duzo zywych roslin nie mozna trzymac, bo glony sie zalegna, wiec kupilam tylko kilka, ale jakos lyso jest :/. Myslicie, ze dobrym pomyslem bedzie kupienie sztucznych roslinek czy lepiej zywych dokupic? Masz Owl jakies foto swojego akwa z bojownikami? Albo jakas przykladowa, ladnie urzadzona 25-tke?
Pozdrawiam :D

Aha, jeszcze jedno pytanie. Czy moge ze 2 otoski dac do bojownikow, czy to juz bezdzie za duzo ryb?

I jeszcze jedno pytanie :roll: Czy jakis kamien napowietrzajacy mam kupowac i wogole co kupic, bo jak narazie to mam juz zwirek, te roslinki 2 grzalki i temometr ? Planuje jakis korzen zalatwic i/lub kokosa.

No to juz chyba wszytsko o co chcialam zapytac :ok:

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: bojownik

Postautor: Owl » 29 kwietnia 05, 19:16

psyho kazdy który wytwarza prąd wody :D Moze byc fan mini którys z modeli aquaszutów.Bojownik nie potrzebuje mocnego filtru w akwa ale jak nie chcesz zeby gniazdo budował to chyba najlepszy fan mini bo jest od razu z napowietrzaniem.Co do kamienia napowietrzajacego to sprawdza sie on do czasu az młode bojowniki nie maja wykstałconego labiryntu.Potem napowietrzanie jest zbedne.co do roslin to radze pokazac :zly2: panu sprzedawcy za takie madrosci :lol: Rosliny przyspieszaja przemiane azotanów w wodzie(czyli odchodów ryb) wiecso barzdo pozyteczne i własnie dzieki przemaianie prawdopodobienstwo wystapienia glonów jest mniejsze(oczywiscie przy podmianach regularnych wody).grzałka wystarczy jedna,przy młodych bojownika trzeba utrzymywac temperature w akwa taka jak powietrza zeby narybek nie przeźiębił sobie labiryntu.Korzeń i kokos jak najbardziej wskazane.ogólnie jak najwiecej kryjówek powinno miec akwa z bojciami.
Foto akwa nie mam bo kabel do usb mi sie zepsuł ale jak znajde jakies mniej wiecej podobne do mojego to zamieszcze link.
Pozdrawiam Owl
A tu masz GG w razie nawału pytań :D 4836512
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

psyho
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwietnia 05, 20:40
Lokalizacja: LM

Re: bojownik

Postautor: psyho » 30 kwietnia 05, 07:56

O.K. wielkie dzieki Owl ;). Jak pojawia sie jakies niejasnosci to bede walic na gg :D.

PS: dzis ide na spacerek po sklepach w poszukiwaniu bojownikow zyczcie mi powodzenia hehe.

EDIT: znalazlam taka fote 25l
Obrazek
i chyba mam w akwa taka roslinke jak jest tu, ta na srodku za brazowym kamieniem z duzymi liscmi. Wiecie co to za roslina?

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: bojownik

Postautor: Owl » 30 kwietnia 05, 10:25

Jest to chyba anubias.Fotka nie ciekawiej jakosci.Roslina hmm srednio wymagajaca.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości