Piskorki Kuhla

Kamil50kk
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 8 lipca 13, 08:33

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Kamil50kk » 9 lipca 13, 10:41

Wygąda na poranionego przez jakiś ostry przedmiot.Mam na myśli żwir,korzeń itp.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Killifish » 10 lipca 13, 22:01

Sprawa ryb. Obsada do korekty natychmiast. Odpowiedni temat w innym dziale załóż.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 11 lipca 13, 17:07

Dziękuje bardzo za rady. Zastosowałem się do nich. Proszę jeszcze o kilka wskazówek.


Glonojady odłowione, masakra ile się z nimi nawalczyłem. Na razie są w akwarium ""kwarantannowym"" 30x30x38, to chyba troszkę za małe jak na parę glonojadów (są same) ale obecnie nie mam innego pod ręką. Postaram się jak najszybciej im znaleźć coś nowego. Jakiej wielkości akwarium muszę im sprezentować by się dobrze w nim czuły i rozwijały? Chce w nim mieć tylko ta parę glonojadów.

Troszkę zmieniłem aranżacje wnętrza :

1) Front akwarium wysypałem bardzo drobnym piaskiem, nie wiem tylko jak będzie się sprawował taki piasek w akwarium. Czy nie za szybko będą zachodzić w nim procesy gnilne. Ten piasek to świetna sprawa, do tej pory piskorki chowały się po kontach, teraz dniami i nocami wylegują się na piasku.

2) Usunolem filtr wewnętrzny a w jego miejsce wstawiłem 4 korzenie, taka kompozycja splatanych korzeni.

3) Zbudowałem labirynty z kostek.

4) 1/4 akwarium jest gęsto porośnięta roślinnością.

Czy coś jeszcze mogę zrobić dla moich piskorkow ? Czy z mojej obsady muszę jeszcze odseparować jakieś rybki ?

Każda uwaga, rada, konstruktywna krytyka jest na wagę złota. Jestem początkującym akwarysta, nie chce by przez moje małe doświadczenie cierpiały rybki. Szukam info na forach, czytam i staram się nadrabiać brak wiedzy. Ale doświadczenie zdobywa się z czasem.

Dziękuje za poświęcony czas i rady.

Pozdrawiam Andrzej.
ak 1025

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Hunter » 11 lipca 13, 17:28

andrzej10252 pisze:Glonojady odłowione, masakra ile się z nimi nawalczyłem. Na razie są w akwarium ""kwarantannowym"" 30x30x38, to chyba troszkę za małe jak na parę glonojadów (są same) ale obecnie nie mam innego pod ręką. Postaram się jak najszybciej im znaleźć coś nowego. Jakiej wielkości akwarium muszę im sprezentować by się dobrze w nim czuły i rozwijały? Chce w nim mieć tylko ta parę glonojadów.

Co to za glonojady?
Taki? http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=32968

Jeśli tak, to poczytaj o nim podany poradnik. Jest tam info na temat wielkości baniaka.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Killifish » 11 lipca 13, 21:27

andrzej10252,

1. Nie zachodzą żadne złe procesy a nawet jak powstają strefy beztlenowe, to samo dobro dla zbiornika. Tylko ich nie ruszać. Piskorki już wiedzą co dobre :)

2. Jaka filtracja została w zbiorniku? Model filtra, wkłady, wszystko co istotne. Parametry wody? Fotka zbiornika.

3. Kostek czego?

4. Może być więcej. Ogólnie fotka całości dużo pomoże.

5. Obsada. Zostały te ryby:
kirysek strumieniowy 6 szt ok 3 cm,
kirysek panda 8 szt ok 2 cm,
zwinnik czerwonousty 10 szt od 2-4 cm,
neon czerwony 10 szt ok 3 cm,
neon Innesa 10 szt ok 2 cm,

razbora klinowa 10 szt ok 4 cm,
otocinclus affinis 10 szt ok 3 cm + otocinclus vittatus 4 szt ok 3 cm,
piskorki 8 szt ok 5 cm (już 7 ),
pielegniczki Ramireza 4 szt ok 4 cm.

Musisz zdecydować. Ameryka czy Azja

Parametry wody też nam pomogą. Zatem jak masz testy to zbadaj ph, KH, GH i NO3 jak masz więcej testów to podaj wszystko. Jak nie wiesz jaka Twoja woda, to poszukaj na stronie wodociągów (chyba, ze ujęcie własne, ale to powinieneś mieć wyniki badań) swojego ujęcia. Ewentualnie dzwoń do nich i niech podają.

Jak wywnioskowałem z opisu masz kundelki, zbrojniki, zwane niebieskimi. Nie wdając się w szczegóły na te ryby te 100 litrów wskazane. Jeśli wybierasz opcję Ameryki to wracają do głównego zbiornika i znikają ryby denne z Azji, czyli piskorki. No nie da rady inaczej, dla dobra tych ryb.

Podchodzisz zdroworozsądkowo i to lubię, będzie dobrze. Nie ty pierwszy padłeś ofiarą miernego poziomu polskiej akwarystyki, ale chłoniesz wiedzę i poszerzysz grono osób, które miało podobne problemy a teraz cieszą się super zbiornikami. I to z tego forum osób.

Gdyby mnie nie było, to Huntera słuchaj. Mimo, że zielony to dopilnuje ;) :mrgreen:
Hunciu, wiesz gdzie mnie znaleźć gdyby co. Ale raczej będę...
Ostatnio zmieniony 12 lipca 13, 07:20 przez Killifish, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 12 lipca 13, 00:20

Do Hunter.

I tu mam problem. Zaprezentowałeś dwa zdjęcia w swoim artykule. Ogólnie rzecz biorąc jest to ten sam gatunek z tym ze samiec jest ""wersja"" pośrednia tych co zaprezentowałeś. Jest jaśniejszy od tego z górnego zdjęcia ale ciemniejszy od tego z dolnego. Wasy tez są wersja pośrednią, ale to kwestia zapewne wieku. Moj samiec jest mniejszy o ok 1 może 1,5 cm od samicy. U samicy na grzbiecie jest jaśniejszy wzorek.

Napisałeś ze najlepiej jest zbrojniki hodować w haremie (2 + 1), rozumie ze chodzi o 2 samice i 1 samca. Tak ?

Zastanawiam się nad jeszcze jedna sprawa, samiec jest wyraźnie młodszy od samicy, czy to może w jakikolwiek sposób wpłynąć na ich relacje ? Rozmnażanie ? Do tej pory zaobserwowałem ze to samiec wiedzie prym, gania samice, pierwszy jest przy karmieniu. Penetruje wszystkie katy, zakamarki, jaskinie i skrytki, samica zaś trzyma się na uboczu, schodzi mu z drogi.

Jaki baniak mi proponujesz dla haremu (2 +1) tych rybek. Napisałeś długość min. 80 cm. Zaznaczę tylko ze to będzie zbiornik dla moich zbrojników. Napisz jeszcze jaka szerokość i wysokość ( ma to jakieś znaczenie ?) jest wg Ciebie optymalna dla trojga rybek. Ma to być zbiornik tylko dla nich i tylko je ma eksponować.

Nie wiem jak to powinno być wszystko poukładane, zbrojniki mogą być w zbiorniku jednogatunkowym czy potrzebują towarzystwa innych ryb ? Co jest dla nich najlepsze ? Gdzie się lepiej czuja, odnajdują ?
ak 1025

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 12 lipca 13, 02:30

Do Killfish.

Ad. 1

Troszeczkę mnie uspokoiłeś co do tego drobnoziarnistego piasku. Powiedz mi jeszcze tylko jak pielęgnujesz strefy akwarium z tak drobnym piaskiem, jak je odmulasz ,usuwasz nieczystości, mi albo ciągnie piasek razem z fekaliami, albo piasek wzbija się na cale akwarium.

Ad. 2

Filtr "" SuperFish"" Pro 600. Wkłady, ehhhhh pewnie znów się ośmieszę. Wkłady od dołu filtra:
czarne kulki, zwie się to chyba bio kulki, Następnie torf granulowany, ceramika i znów czarne kulki. Wiadomo są jeszcze w tym filtrze 3 rodzaje gąbek ale komu to ja mowie.

Woda w zbiorniku ( raczej baniaku ) :

temp.: 25,5 (nie zbije niżej), pH 7,5 (torf granulowany w filtrze, szyszki olchy, preparat BlackWater, suche liście dębu, d........a dalej 7,5), kH 5, gH 9 , NO3 25, NO2 0 ?


Wiesz co prosiłeś o fotkę baniaka. To co zobaczyłem u innych, kopara mi opadła, Musze popracować nad moim akwarium, w porównaniu do Was moje to totalne dno. Wstyd mi prezentować to co ja odwaliłem.

Ad. 3
Kostka, no cóż znów wtopa. Zwykła brukowa 10 cm x 10 cm x 3 cm. Miesiąc moczona w wodzie, następnie 3 dni gotowana po jakieś 5 godzin dziennie na wolnym ogniu. 2 gary spalone, zona chce mnie z............c za jakieś spalone (lub przypalone) gary z grubym dnem , czy coś takiego(?????????). Baby, ech z jakiej planety one są ???

Ad. 5

Ehhhhhhh kolego, co ja Ci mogę powiedzieć, moje życie to 4 umiłowane strefy : dzieci, zona , Amazonia i piskorki. Za cholery nie mogę tego rozdzielić :) Mogę to jakoś pogodzić?

Kocham Amazonie i piskorki ( wybacz ze nie Azję ). Podzielę Amerykę z Azja, będzie to jednak trudne , na moje pierwsze akwarium"" przepiłem "" dwie wypłaty, kobity jakoś tego nie rozumieją.

Jednak rozdzielę Azji od Ameryki potrzebuje troszkę czasu, zonę muszę zmiękczyć . A to nie takie łatwe




.
ak 1025

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Fatty » 12 lipca 13, 07:00

na moje pierwsze akwarium"" przepiłem "" dwie wypłaty, kobity jakoś tego nie rozumieją.
(...) potrzebuje troszkę czasu, zonę muszę zmiękczyć . A to nie takie łatwe


zaofuje i dodam pewne spostrzeżenie :
to odwieczne problemy części akwarystów, najpierw "jak przekonać rodziców?", a jak ów akwarysta podrośnie "jak przekonać żonę" :P
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Hunter » 12 lipca 13, 07:37

andrzej10252 pisze:I tu mam problem. Zaprezentowałeś dwa zdjęcia w swoim artykule. Ogólnie rzecz biorąc jest to ten sam gatunek z tym ze samiec jest ""wersja"" pośrednia tych co zaprezentowałeś. Jest jaśniejszy od tego z górnego zdjęcia ale ciemniejszy od tego z dolnego. Wasy tez są wersja pośrednią, ale to kwestia zapewne wieku. Moj samiec jest mniejszy o ok 1 może 1,5 cm od samicy. U samicy na grzbiecie jest jaśniejszy wzorek.

Ważne, że są wąsy :) Jak są wąsy to pół biedy, gdyby wąsów nie było, trzeba by drążyć temat dalej, bo mógłby to być któryś ze zbrojników dorastający do pół metra, a tych w małych akwariach trzymać nie można. Zatem są wąsy, więc akwarium długie na minimum 80cm. Kwestia kolorystyki (jaśniejszy, ciemniejszy) to rzecz mniej ważna. Gorzej gdyby np był w paski, wtedy trzeba drążyć ;) Najprawdopodobniej jest to Ancistrus sp. ;)
andrzej10252 pisze:Napisałeś ze najlepiej jest zbrojniki hodować w haremie (2 + 1), rozumie ze chodzi o 2 samice i 1 samca. Tak ?

Tak. Ryby te są terytorialne, szczególnie samce. Lubią się nieźle tłuc o dominacje i pożywienie.
andrzej10252 pisze:Zastanawiam się nad jeszcze jedna sprawa, samiec jest wyraźnie młodszy od samicy, czy to może w jakikolwiek sposób wpłynąć na ich relacje ? Rozmnażanie ? Do tej pory zaobserwowałem ze to samiec wiedzie prym, gania samice, pierwszy jest przy karmieniu. Penetruje wszystkie katy, zakamarki, jaskinie i skrytki, samica zaś trzyma się na uboczu, schodzi mu z drogi.

Samiec może być mniejszy, młodszy, to w niczym nie przeszkadza. Samiec jak samiec, ma temperament i trzyma samiczkę krótko :D
andrzej10252 pisze:Jaki baniak mi proponujesz dla haremu (2 +1) tych rybek. Napisałeś długość min. 80 cm. Zaznaczę tylko ze to będzie zbiornik dla moich zbrojników. Napisz jeszcze jaka szerokość i wysokość ( ma to jakieś znaczenie ?) jest wg Ciebie optymalna dla trojga rybek. Ma to być zbiornik tylko dla nich i tylko je ma eksponować.

Wysokość mało ważna. Liczy się przede wszystkim powierzchnia. 80cm mają akwaria standardowe powyżej 100l. Moje akwarium 112l ma szerokość 27 (po bokach), na środku 35cm, ponieważ to profil. Takie spokojnie wystarczy na jeden harem. Zbrojniki w mig się rozmnożą ;)
andrzej10252 pisze:Nie wiem jak to powinno być wszystko poukładane, zbrojniki mogą być w zbiorniku jednogatunkowym czy potrzebują towarzystwa innych ryb ? Co jest dla nich najlepsze ? Gdzie się lepiej czuja, odnajdują ?

Zbrojniki to są agresywne wobec swojego gatunku, wobec innych ryb są towarzyskie. Gdzie najlepiej się czują? W akwarium biotopowym Black Water. Czyli dużo korzeni, masa kryjówek, łupiny kokosa, podłoże to piach, a toni wodnej spokojnie mogą pływać jakieś pielęgniczki, np kakadu i mała ławica ryb, np hokejówki, zwinnik jarzeniec. Woda miękka, lekko kwaśna, z dodatkiem garbników :) W takim akwarium spokojnie możesz trzymać nawet dwa haremy zbrojnika. Im więcej kryjówek, tym dla tych ryb lepiej ;)

Tylko jest tutaj mały haczyk :mrgreen: Zbrojniki to ryby nocne, płochliwe. Raczej kiepsko z je dostrzec. :D Chociaż czasami wychodzą za dnia, szczególnie w pochmurne dni i deszczowe dni. Niewątpliwie spowodowane to jest ciśnieniem powietrza.
Ostatnio zmieniony 12 lipca 13, 12:37 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Killifish » 12 lipca 13, 12:12

andrzej10252, w moim nicku jest też "i" ja nie zabijam "kill" ;)

1. Wiesz, ja.... nie odmulam. Nie mam nawet na stanie takich zbędnych urządzeń. Akwaria z piaskiem/drobnym żwirkiem (do max. 3 mm i to miejscami jest tylko wysypany). W zbiornikach CW - czysta woda, gdzie nie ma dużo liści, gałązek i aranż jest zroiony tak, aby filtracja zbierała nieczystości w jednym miejscu, czasami zasysam wężem tylko ten syfek, ale ogólnie tego nie robie. Filtr mechaniczny jest od tego. Grunt to rozsądna obsada i dobrana filtracja. W BW i nawer takich pośrednich wodach ( woda koloru słomkowego i dużo liści, gałązek na dnie), nie robie nic, tylko czyszczę filtry mechanicznei prefiltr filtra biologicznego. Ludzie myślą, że to brud, że strefy beztlenowe to zło, ale to wielu takich wariatów jak ja, ma w zbiornikach samoczynnie NO3 na poziomie 0 i musi je podnosić nawet w okresie dojrzewania zbiornika.
Jeśli odmulasz odmulaczem rurowym, to nie rób tego. Tylko musisz mieć podłoże, które nie przepuszcza detrytusu na dno. Jak ryby to wymieszają z piaskiem, to jest ok. Miałem już takie warstwy kilkucentymetrowe z piasku i detrytusu.

2. Filtr świetny. Czarne kulki to biobale. Wolę ich używać w filtrach zraszanych, ale w połączeniu z ceramiką, też ok. Nie wiem w jakiej kolejności są te wkłady. Torf ostatni musi być.

Dawaj zdjęcie, jak nie chcesz publicznie to wyślij mi na PW.
Ok, a jakie parametry ma woda którą dajesz do zbiornika? Torf wszystkiego nie załatwi, ale fajnie że go masz.
Każdy zaczynał, czy wracał do tego hobby. Nie wszystko złoto co się świeci. Ty jesteś świadomy tego, że popełniasz błędy, że coś musisz poprawić i czegoś nauczyć. To cecha przyszłych dobrych akwarystów. Niektórzy tylko się za takich chcą uważać a sami mają buble nie akwaria i nadrabiają avatarami, bo dają im +300 do posłuchu. Na szczęście znikają tak szybko, jak się pojawiają. Ja lubię się uczyć, czytać, badać, obserwować, dyskutować, pomagać a jak jest potrzeba to opierdzielić. Jestem wkurzający, bo pisze co myśle, lubią mnie i nienawidzą. Taka karma :mrgreen:

3. Taras robisz. Beton zatwardza wodę, natychmiast to wywal. Żona to
i powinne te spalone garnkigarnki z grubym dnem na głowe założyć i tą kostką brukową rzucać ;) Na drugi raz słuchaj kobiet, one dobrze radzą ;)
Planeta dobrych kobiet nazywa się Rozsądek
Planeta dobrych mężczyzn nazywa się Kobieta.
;)

4. Co ja mam napisać. U mnie prościej, bo połówka jest akwarystką i kocha piskorki ;) tak się poznaliśmy i to na tym forum :)
Fatty, z tobą pronlemu nie ma ;)

Rozdzielić musisz i możesz pogodzić. Albo stawiasz 2 zbiornik ;) minimum 80x40 dno, pod piskorki i Azję. Albo stawiasz na Amerykę teraz a za za kilka lat postawisz Azję dla piskorków. Inaczej się nie da. Niektóre marzenia należy odkładać.

Wybaczcie ewntualne literówki, na kolanie pisane ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 15 lipca 13, 09:07

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lipca 13, 22:18 przez andrzej10252, łącznie zmieniany 3 razy.
ak 1025

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Hunter » 15 lipca 13, 10:45

Większe zdjęcie zapodaj ;)

Zdjęcie poprawnie wstawiamy w ten sposób: [img]link%20do%20zdjęcia%20zakończony%20".jpg"[/img], z jednym "http://", bo z dwoma to zdjęcie się nie wyświetli ;)

Czekamy na zdjęcie :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 15 lipca 13, 10:48

Ehhhhh Hunter co ja bym bez Ciebie zrobił :)


hmmm ...... fakt, tu nic nie widać :(

Na szybko i kiepskiej jakości.

http://youtu.be/5GTuHrrG_70
ak 1025

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 15 lipca 13, 12:16

Co myślicie ?

Wiem ze zapewne i tu popełniłem jakieś błędy. Czekam na Wasze rady.
ak 1025

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 15 lipca 13, 18:00

Witam ponownie.

Wybaczcie zwłokę ale musiałem doprowadzić me akwarium do takiego stanu by wyglądało jak akwarium a nie Wilczy Szaniec.

Zacznę od przeprosin, Wybacz proszę Killifish ma literówkę. Przepraszam, nie było to celowe.

1) Piasek :

Do tej pory miałem piasek o grubości 3-5 mm, teraz dosypałem warstwę 3-5 cm piasku kwarcowego o grubości 0,1-0,5 mm. Ciekawe jak wy płuczecie taki piasek, ja się przy tym troszkę nagimnastykowałem :) Niestety nigdzie nie znalazłem ciemniejszego.

2) Kostka brukowa :

Poszła do kosza. Dla zony bukiet róż za męki z tak ograniczonym umysłowo mężem i straty ""moralne"" w garach :)

3) Zakupiłem dwa korzenie (chyba korzenie, sprzedawca był w stanie mi powiedzieć tylko ze jest to drzewo ""mopai"" z afryki???). W parku, pod dębem znalazłem dwie gałęzie. Jedna sucha bez kory, druga sucha ale z liśćmi (suchymi) i kora. Oczywiście wylądowały w akwarium.

4) Z starego wystroju została tylko ""katiuszka"", zestaw 5 rurek pcv które uwielbiały Piskorki.

5) Glonojady wylądowały z powrotem w zbiorniku głównym, samica wyskoczyła mi z tego małego. Nie chciałem ich narażać na pewna śmierć.

6) Podział biotopów, zapewne do tego dojdzie. Jednak muszę skołować podobny zbiornik do tego co mam. Przejrzałem wszystkie razbory i muszę powiedzieć ze bylem w szoku oglądając te mikrorazbory (Razbora Brigittae, Razbora Galaxy, Razbora plamista, karłowata itp). Chce otworzyć drugi biotop dla razbor i piskorkow. Oczywiście wpierw się z wami skonsultuje a dopiero później obsadzę rybami i roślinnością. By nie wyszło tak jak teraz. Indonezja mnie zafascynowała.

7) Parametry wody:

- kranówka:

pH - 8
kH - 6
gH - 6
NO3 - 0
NO2 - 0

- akwarium:

pH - 7,2
kh - 3
gh - 6
NO3 - 25
No2 - 0

Sera Quick Test.

8 ) Polowa akwarium obsadzona roślinnością. Druga polówka została podzielona na dwie części, tylna przedzielona gałązka dębowa z liśćmi, od góry zakryta roślinami pływającymi tworzy strefę półmroku (często zaglądają tam neony). W nocy tylko w tej strefie przesiadują. W drugiej części jest sucha gałąź ( leżała pod dębem ale na dębowa mi nie wygląda). Tu zaś królują razbory. Pod ta gałęzią w narożniku jest ""katiuszka"" (rurki pcv). Ciekawe jak Piskorki podzieliły się z zbrojnikami, kurne nigdy nie wchodzą do tej którą zajmuje drugi gatunek. Inteligentne bestie :)

9) Dwie pełne noce spędziłem przed akwarium, raz specjalnie je karmiłem o 2 w nocy (bez światła). Myślę ze przyczyny obrażeń Piskorka który padł nie mogą tkwić w zbrojnikach.
To Piskorki dominują w akwarium. W nocy gdy je karmiłem tak się pchały do chipsa aż zbrojniki sobie odpuściły. Za każdym razem ustępowały piskorkom. Przez dwie noce nie zaobserwowałem ani jednego aktu agresji zbrojnikow względem innych ryb. Jedynie samiec ciągle pływał za samica. Bez żadnych ataków, podpływał w pobliże samicy, ta zaś odpływała. Bez żadnych gwałtownych gonitw, przepychanek. Po zmianie wystroju ryby się bardziej ożywiły, Piskorki już nie chowają się, cały dzień pływają. Dwa piskorki, najmniejsze ""opalają"" się na liściu dębu, jakieś 5 cm od powierzchni wody. Normalne ?

10) Przepraszam kobiety które czytały moje wcześniejsze posty, za moje wypowiedzi na ich temat. To było prostackie. Przepraszam. Dziękuję Hunterowi za jego pomoc w publikacji zdjęć (raczej pseudo zdjęć). Dziękuję za cenne wskazówki, za to ze są jeszcze ludzie którzy potrafią się dzielić wiedza, doświadczeniem. A nie tylko prawic morały (Killifish, Hunter).

11) Link do krótkiego i kiepskiej jakości filmiku w wcześniejszym poście. Zobaczcie i oceńcie. Starałem się, ale wyszło jak wyszło.

Proszę o więcej lekcji :)

Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ak 1025

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości