Piskorki Kuhla

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 17 lipca 13, 09:00

Witam.

Cały czas myślę o rozdzieleniu Azji i Ameryki. Niestety jak na razie nie mam konkretnego zbiornika. Znalazłem w necie akwarium, obawiam się jednak czy nie jest za małe. Akwarium 60x30x40, 72 l (za rozsądną cenę). Dla 7 piskorkow i 10 razbor klinowych. Co o tym myślicie ?

Proszę o pomoc.
ak 1025

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Killifish » 17 lipca 13, 23:10

Boją się pisać czy co? Nie było mnie trochę na forum.
Andrzej, nie przepraszaj, bez przesady, nie zabije ;) To normalne, bo takie bardziej oczywiste, że kill, a jednak nie ;)

Powiem tak, ja dziękuje za inspiracje. Katiuszka zainspirowała mnie do czegoś. ;) Są dostępne ceramiczne groty, także drewniane. Kiedyś na apisto nawet powstały projekty grot imitujących korzeń.

Teraz tak, bierz to 72 litry. Piskorki i razbory dadzą radę. W dużym zostanie Ameryka wtedy. Oczywiście im większe tym lepsze. Zatem jeśli chcesz poczekać i poszukać takiego 80x35 czy 80x40 to tym lepiej. Wysokość nawet 30 cm będzie ok.

Dałeś piasek i jest lepiej dla ryb. Żwir będzie wychodził ale to wszystko zrozumiesz gdy postawimy azjatycki zbiornik.

Woda. Prawda jest taka, że skoro chcesz fajnie pobawić się a Azję i Amerykę Południową, to warto mieć filtr RO. Można bawić się armatą torfową, ale z RO czyściej i łatwiej, chociaż koszt większy (zakup może nie tyle, co zużycie wody. Jeśli masz ogródek to odpad do podlewania się nadaje). To już szczególy.

Zatem decyza co do RO lub armaty i zakup akwarium.

Piskorek mógł dostć strzały w grocie, zbrojniki to zbuje.,xmv

Liście dębowe nie powinny być zielonkowate a brązowe. Zielone mają cukry w sobie, tragedii nie ma ale równowagą w akwa zachwiać to może.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: andrzej10252 » 12 sierpnia 13, 03:28

Od dłuższego czasu nurtuje mnie to zagadnienie. Przyglądając się brzuszkom Piskorkow widzę ze jedne maja jasne ""wnętrzności"" a drugie ciemnozielone. Gdzieś wyczytałem ze ta ciemnozielona barwa jest oznaka ikry w brzuchu samicy. A wiec na tej podstawie możemy ustalić pleć. Prawda ze to ?
ak 1025

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Piskorki Kuhla

Postautor: Killifish » 12 sierpnia 13, 05:07

Prawda :)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości