Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Awatar użytkownika
Kalina96
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 29 września 08, 15:33
Lokalizacja: Bytom City

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: Kalina96 » 18 marca 09, 17:44

Jarku, to co one w końcu dostają? Bo najpierw piszesz, że będziesz hodował pokarm dla młodych, a teraz za duży (jest ten pokarm).
Tymczasowo akwariów brak.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: Jaro69 » 18 marca 09, 18:10

Kalina96 pisze:Bo najpierw piszesz, że będziesz hodował pokarm dla młodych, a teraz za duży (jest ten pokarm).

Ale mam jeszcze inne pyszczki do wykarmienia, np. dorosłe i małe pseudomugile, bo takie też się u mnie pojawiły. :mrgreen:
Kalina96 pisze:Jarku, to co one w końcu dostają?

Żółtko, drożdże, moczę Tropical Mikrovit basic, Mikrovit Hi-protein i Tetra MikroMin, zapewne wynajdują sobie też same pierwotniaki w gąszczu roślin.

Awatar użytkownika
foxmaster
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 9 lutego 09, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: foxmaster » 31 marca 09, 14:52

Po pierwsze to gratuluję, bo dopiero teraz zauważyłem ten temat (gdy sam mi o nim napisałeś :D)

Jak tam postępy? Ile sztuk? Gawiedź domaga się informacji! :)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: Jaro69 » 31 marca 09, 15:59

foxmaster pisze:Jak tam postępy?

Nie zwracam na to uwagi, pływa bo pływa coś w zbiorniku, po prostu kolejne doświadczenie w karierze. Teraz w tym zbiorniku najważniejsze są Pielęgniczki juruensis. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: Broker » 31 marca 09, 23:46

Jaro69 pisze:Pielęgniczki juruensis. :mrgreen:

BTW jak tam one i KBO? Załóż jakiś osobny temat do dyskusji - pochwal się nimi ;)

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: Kadav » 23 stycznia 11, 22:46

Myślę, że warto odświeżyć trochę ten temat. Zwłaszcza, że na poważnie zacząłem się bawić z mikrorazborami, superdanio czy po prostu danio. Swoją uwagę skierowałem pod galaxy i erythromicron. Pierwsza uwaga, która nasuwa się sama, po już którymś tarle. Zauważyłem, że narybek zaczyna pływać +/- 2 tygodnie po tarle, a że trą się cały czas, to...

Ruchy wirujące, które zauważył jaro, to nic innego jak walki samców. Myślę, że jaro nie przyjrzał się dokładnie, co i z kim wiruje w kółeczku. Pościgi tych rybek są rewelacyjne. Trzymam eksperymentalnie 2 samce erythromicron w akwarium długim na 120cm. To jest masakra, co te samce uskuteczniają.

Jakieś ciekawostki, zapraszam na pw. Niestety moj aparat nie uchwyci przecinków rzędu 2-3mm. :(
lecimy od zera :)
PeIHa

georg
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 19 stycznia 09, 15:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Celestichthys margaritatus - Microrasbora sp. galaxy

Postautor: georg » 25 stycznia 11, 14:50

Gratulacje, sam również w przeszłości zostałem zaskoczony małymi galaxami, są one bardzo tolerancyjne jesli chodzi o warunki, u mnie trą się również przy ph 8,5. Jako, że nie miałem możliwości karmienia żywym pokarmem, małe dostawały tylko mikrovit tropicala i o dziwo wyrastały na nim poprawnie. Jest jednak pewne ryzyko, które może być spowodowane niedostatkami w żywieniu, mianowicie deformacje ciała dorosłych osobników (łukowaty kształt), które również wpływają na sposób pływania rybek (skoki, wahadłowe ruchy). U mnie wyrosły 2 takie osobniki. Ostatnio w akwarystycznym we Wrocławiu zauważyłem, że galaxy na sprzedaż są zdeforomowane w 100% więc trzeba uważać co się kupuje zwłaszcza na allegro. Co do apisto to jedyne ryzyko dla galaxy może być przy tarle, kiedy pielęgniczki zaczynają bronić rewiru i młodych. Z doświadczenia wiem, że galaxy nie radzą sobie z silniejszymi rybkami i nie potrafią się skutecznie chować. Bardzo często zostają zamęczone.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości