Znikające neonki

barto125
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 19, 16:10

Znikające neonki

Postautor: barto125 » 22 czerwca 19, 16:26

Witam.
Moje akwarium to 100x50x50, przykryte pokrywą z otworami wentylacyjnymi, działa od ok. 1,5 roku
Obsada:
15 neonów
4 kosiarki
6 kirysów spiżowych
3 amano
5 helen
duża ilość red cherry
Roślinność - ok. 50% dna zarośnięte
Parametry takie jak zawsze:
NO3, NO2 - niewykrywalne
GH 7-14*d
KH 6-10*d
PH 7,6
Cl2 - niewykrywalne

Do sedna, 10 dni nie było mnie w domu, przed wyjazdem wrzuciłem weekend food, po 5 dniu również zostało dorzucone.
Po powrocie zauważyłem że z 15 neonków które miałem zostało 8.
Możliwe że padły od zbyt dużej temperatury? Niedotlenienie raczej odpada - duża obsada roślinna.(niestety podczas wyjazdu w Polsce zrobiły się upały) i coś z mojej obsady zjadło zwłoki?
Również zauważyłem że jedna kosiarka straciła swój czarny pasek, jednak zachowuje się i je normalnie.
Przeczesałem całe dno przy wymianie wody dziś i nie znalazłem żeby coś leżało.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Znikające neonki

Postautor: jurkin » 22 czerwca 19, 23:36

Wszystkie padnięte ryby nie usunięte z akwarium zostaną zjedzone przez resztę obsady, w naturze nic nie może się zmarnować.

MariuszTyryfyry
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 21, 22:22

Re: Znikające neonki

Postautor: MariuszTyryfyry » 9 lutego 21, 22:28

Ja również zauważyłem że moje neonki potrafią znikać.. ale dzis przyhaczyłem magika :) moje milonezje bawią się w znikanie neonków ciekawe że w nocy 4 milonezje potrafiły zjeść aż 2 neonki? Ale prawda jest taka że tylko te najsłabsze.. widzę że te które nie mają sił, chyba mi ospa wlazła..

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Znikające neonki

Postautor: Arturrro » 10 lutego 21, 15:30

Wystarczyło, że jedna ryba padła (najstarsza albo najsłabsza), parametry wody się pogorszyły jeśli zaległa gdzieś gdzie ją towarzysze nie skubnęli. Później mogła paść kolejna, znowu parametry uległy zmianie i w efekcie końcowym poszła lawina gdzie najsłabsze osobniki nie przeżyły. Co do temp. to owszem. Jeśli drastycznie podskoczyła temp. wody to jest możliwe, że ryby padły właśnie od tego. No przyczyn może być kilka. Na Twoim miejscu obserwowałbym czy może nie ma jakiejś choroby w akwa bo też nie można tego wykluczyć.

Awatar użytkownika
Gupik polne oczko
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 26 lutego 21, 13:23

Re: Znikające neonki

Postautor: Gupik polne oczko » 26 lutego 21, 13:27

Zastosuj ICHTIO. Na ospe.

MariuszTyryfyry
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 21, 22:22

Re: Znikające neonki

Postautor: MariuszTyryfyry » 5 kwietnia 21, 21:27

Zastosowałem,zadziałało błyskawicznie.
Dziękuję.!
Niestety 4 nie uratowałem.. za długo szła paczka z ichtio.

meso
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 23, 17:38

Re: Znikające neonki

Postautor: meso » 27 kwietnia 23, 18:36

ja też ostatnio próbuję się doszukać swoich bo jakoś w szybkim tempie znikają i nie wiem co się dzieje i dlaczego

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości