Co tu się dzieje?!

akquamen
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 30 grudnia 15, 19:25
Lokalizacja: Radzymin

Co tu się dzieje?!

Postautor: akquamen » 12 stycznia 16, 19:53

Witam. W moim akwarium para barwniakow złożyła ikrę (w sobotę) dziś widzę jak część młody się trzęsienia czyli że żyją a reszta lezy (dalej jest ikra). Co się dzieje? Czy one się jeszcze wykluja proszę pomóżcie.
120l ogólne
25l traliskowe

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Co tu się dzieje?!

Postautor: Perfect » 12 stycznia 16, 20:39

Jeżeli to się dzieje w akwarium 25 litrów, to po wykluciu młodych nie odławiaj rodziców. Będą one się opiekowały narybkiem dość długo. Narybek po wyczerpaniu się zapasów woreczka żółciowego należy zacząć karmić najdrobniejszym pokarmem suchym (moje były wybredne więc od małego przyzwyczajałem ryby do suchej karmy, aby w późniejszym okresie móc zastosować bardziej urozmaiconą dietę) oraz mrożonym. Na mrożonym rosną szybciej, jeśli Cię to interesuje. Podaj warunki w jakich są ryby oraz chociaż zdjęcie zbiornika. Jak to jest w ogólnym to daj opis akwa ;)

akquamen
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 30 grudnia 15, 19:25
Lokalizacja: Radzymin

Re: Co tu się dzieje?!

Postautor: akquamen » 12 stycznia 16, 21:34

Dzieje się to w akwarium ogólny z jedną para barwniakow i zyworodkami. Akwa jest gęsto obsadzone roslinami.
P. S nie wiem jak dodać foto
120l ogólne
25l traliskowe

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Co tu się dzieje?!

Postautor: Perfect » 12 stycznia 16, 22:20

Nie rób nic. Rodzice będą pilnować młodych więc nawet w ogólnym coś Ci się odchowa ;) Kiedy zauważysz agresję rodziców do młodych rybek, bądź brak zainteresowania, to znaczy że niedługo zaczną się przygotowania do następnego tarła. Możesz wtedy odłowić podrośnięte rybki z pierwszego miotu.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości