Woda itp.

Dobq
Narybek
Narybek
Posty: 67
Rejestracja: 12 sierpnia 15, 08:57

Woda itp.

Postautor: Dobq » 20 sierpnia 15, 18:30

Witam, nie owijając w bawełnę: czy to normalne jeśli w akwarium BW unoszą się gęsto małe korzonki i 'syfki' (przybyły wraz z torfem), i - czy woda która się lekko zamuliła również za pośrednictwem torfu też jest problemem? Nieco przy podmianie odmulaczem wszystko przejrzy ale czy należy się martwić (mam namyśli to czy podmienić 50% czy 80% wody, akwarium jest niezarybione)? Myślę że większa podmianka dobrze zrobi.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Woda itp.

Postautor: Hunter » 21 sierpnia 15, 09:14

Nie ma większego problemu (prócz wizualnego). Torf naturalnie występuje w biotopach ryb z BW.
Jeśli nie chcesz pływających drobinek torfu to do filtrów pakuj wyłącznie torf w granulkach (akwarystyczny), lub jeśli masz przesącz torfowy z armaty torfowej, to załóż drobną pończochę na wylocie wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Dobq
Narybek
Narybek
Posty: 67
Rejestracja: 12 sierpnia 15, 08:57

Re: Woda itp.

Postautor: Dobq » 21 sierpnia 15, 09:37

Ok :ok:, wizualnie nie bije mocno po oczach, więc akwa mam gotowe na przyjęcie ryb, dziś dzwonie się zapytać czy je już sprowadzili, jak się trochę oswoją to wrzucę na forum może jakieś fotki ;-).

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości