Skalary płeć - ...

ArekPl

Skalary płeć - ...

Postautor: ArekPl » 2 lipca 15, 14:29

Witam!

Około pół roku temu kupiłem 2 skalary do mojego 375l, tak ja to zwykle bywa u mnie trafiły się jednakowej płci... Moje pytanie brzmi :
czy warto kupywac kolejne dwa na " chybił trafił ? Chciałęm kupić dobraną parę lecz nigdzie takich nie sprzedają przynajmniej w mojej okolicy ...

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: Dhuz » 2 lipca 15, 15:33

A może zamiast tej żonglerki lepiej byłoby zakupić kilka młodocianych osobników, które same by się dobrały w Twoim zbiorniku?

ArekPl

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: ArekPl » 2 lipca 15, 15:49

Tak właśnie chciałem tylko pytanie czy te dwa łobuzy co mam nie zdominują maluchów ?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: osama » 2 lipca 15, 17:08

Zdominują na 90%.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

ArekPl

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: ArekPl » 2 lipca 15, 20:41

Więc co proponujecie, - chodzi mi o to czy moje 2 osobniki będą nieustannie nękały mniejszych czy po prostu je zignorują i co jakiś czas przepędzą ?
Ostatnio zmieniony 2 lipca 15, 20:46 przez ArekPl, łącznie zmieniany 1 raz.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: abiba » 5 lipca 15, 18:47

Jest kilka opcji.

Możesz zakupić powiedzmy 5 szt małych skalarów i poczekać aż sie coś w pary dobierze.
Jeśli dopuscisz więcej rybek jest szansa że "uwaga" tych starszych sie rozłozy na całe towarzystwo .
Wariant ten oczywiście zakłada że zostawisz to co sie podobiera a reszta do wydania .

Jeżeli okaze sie że te starsze są zbyt wojownicze trzeba sie liczyć z koniecznością wydania awanturników.

ArekPl

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: ArekPl » 6 lipca 15, 11:31

Jeśli chodzi o " dorosłe" - nie są jakoś bardzo duże ( wielkości dorodłego gurami mozaikowego) to wojowniczy jest tylko złoty, " ciapciaty" jest co jakiś czas odganiany bo złoty pokazuje ,że to jego baniak, jęsli bym kupił powiedzmy 3 takie średnie osobniki czy by wystarczyło ?
Zbiornik ma 375l, fużo roślin ( cryptokoryny, camomby, abubiasy, Hygrophilie, Nurzańce, cryptokoryny faliste, microzoria, gałęzatki, mech jawajski, valisneria gigantea oraz pistia).
Jest także 6 dużych korzeni oraz 2 mniejsze, 2 kokosy. Także miały by się gdzie schowac.
Jeśliu chodzi o inne ryby to nie ma problemu ( choc jest to troch zupka rybna)
jedynym zagrożeniem mogą być bocje lub kiryśniki w poze karmienia a po za tym są spokojne i zajmują się tylko sobą.
Problemem może być także to ,ze ryby w takim sładzie żyją już kilka lat i nie padła ani nie pzrybył nawet najmniejszy kirysek czy ciernioczek więc nie wiem jak poszczególne gatunki ryb zareagują na nowych przybyszy.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: abiba » 6 lipca 15, 12:14

Jeżeli zależy Ci na dobraniu pary do celów hodowlanych kupowałbym wiecej - te 5szt które proponowałem potraktowałbym jako minimum aby mieć materiał do selekcji bo wcale nie jest powiedziane że dobiora sie zgodnie z Twoimi preferencjami .

odrębną kwestią (luźno zwiazaną z tematem ) jest "po co Ci para?"

Piszesz że masz przerybione a więc na cholerę rozmnażać i sie później z tym bujać o ile w ogóle uda Ci sie rozmnożyć w przerybionym zbiorniku cokolwiek nie wspominając już o skalarach? .

No ale rozmowa jest o doborze par skalarów a nie o obsadzie zbiornika :)

Awatar użytkownika
sylwekw
Ryba
Ryba
Posty: 422
Rejestracja: 30 grudnia 09, 08:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: sylwekw » 6 lipca 15, 13:35

ArekPl pisze:.....Chciałęm kupić dobraną parę lecz nigdzie takich nie sprzedają przynajmniej w mojej okolicy ...


A skąd jesteś? Pytam bo może dałoby się zaradzić :-)

ArekPl

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: ArekPl » 6 lipca 15, 15:47

Jaworzno, Śląskie :neutral:

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: barttsw » 6 lipca 15, 17:04

blisko masz giełde czyli w Katowicach
Ostatnio zmieniony 6 lipca 15, 17:50 przez barttsw, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekPl

Re: Skalary płeć - ...

Postautor: ArekPl » 17 lipca 15, 14:39

Udało mi się zakupić 3 sztuki standardowych pasiaków, lecz pojawia sie kolejne pytanie:
kiedy mogę wpuścić je do baniaka głównego ? Obecnie rosną w mniejszym zbiorniku roślinnym.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości