Pielęgniczka Ramireza

Klaudiusiaaaa15
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 15, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Klaudiusiaaaa15 » 12 lutego 15, 09:47

Witam ;-)

Tydzień temu kupiłam rzekomo parkę tych pięknych rybek, ale po zaobserwowaniu są to jednak 2 samice.. Jedna oczywiście przejęła kontrolę nad drugą i gania ja po akwarium. Postanowiłam kupić samca w innym sklepie, był to naprawdę ładny samiec. Po wpuszczeniu przywitał się jakby z samicą dominującą ale ta za chwilę również ganiała go po baniaku.. nawet druga samica zaczęła się na niego jakby stawiać..

Czy w końcu samiec postawi się samicom i czy da rade wybrać którąś ?
Ile może potrwać takie dobieranie ?
Jak szybko rosną te rybki ?
I kiedy będą dojrzałe płciowo ?

Dodam jeszcze, że nie wiem ile dokładnie mają moje rybki.. mogę tylko powiedzieć ze maja około 2 do 2,5 cm i są wybarwione (nie biorąc pod uwagę jak samica goni pozostałą dwójkę, wtedy tracą kolory ale szybko wybarwiają się i tak jest cały czas)
Kryjówek mam dużo bo i to korzenie i kokos dużo roślinności gdzie mogą się chować.. Ja już nie wiem pomóżcie..

Pelvicachromis
Ryba
Ryba
Posty: 296
Rejestracja: 22 grudnia 14, 18:24

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Pelvicachromis » 12 lutego 15, 10:02

samiec może nie chcieć żadnej z nich nie ma gwarancji że po zakupie ryby dobiorą się w pary.
Dojrzałość płciową Ramirezki osiągają w około 4 miesiącu kiedy się wybarwią.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Sance » 13 lutego 15, 09:29

Klaudiusiaaaa15 pisze:Po wpuszczeniu przywitał się jakby z samicą dominującą ale ta za chwilę również ganiała go po baniaku.. nawet druga samica zaczęła się na niego jakby stawiać

Samiec jest młody i zestresowany przeprowadzką do zbiornika gdzie już są zadomowione ryby. Daj mu trochę czas.
Może też tak być że żadna mu się nie spodoba. aczkolwiek mało prawdopodobne gdy będzie miał 2 do wyboru.

Klaudiusiaaaa15
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 15, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Klaudiusiaaaa15 » 13 lutego 15, 18:24

Jednak samiec się aklimatyzował postawił się dominującej samicy i teraz on jest samcem alfa :D i wybrał ! tak przynajmniej mi się wydaje.. wybranką została samica mniejsza, mniej buntująca się, ale teraz przy samcu to ona stawia się na drugą samicę. Wygania ją, broni nawet samca :P parka wybrała sobie bardzo fajne miejsce na widoku mam korzeń który ma fajne wgłębienie.. mam nadzieje że właśnie to miejsce wybiorą na złożenie ikry :D ładnie je czyszczą i przeganiają rybki.. coś chyba za szybko źle to wszystko oceniłam ;)

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Sance » 13 lutego 15, 20:10

Gratuluje dobranej parki. Teraz czekamy na zdjęcia ikry ;)

Klaudiusiaaaa15
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 15, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Klaudiusiaaaa15 » 14 lutego 15, 17:17

A jednak.. ;( dzisiaj rano nigdzie nie zauważyłam samca przy karmieniu.. gdy już go dojrzałam leżał na ziemi.. wyglądał jakby jeszcze spał albo odpoczywał.. ale jednak moje przypuszczenia nie sprawdziły się.. po dłuższej obserwacji ruszył do góry jakby po jedzenie ale nie pływał już tak jak wieczorem.. pływał chwiejnie czasami bokiem samica go jakby podpierała ale on nie dał rady.. po 5 minutach samiec odszedł [*]
Nie wiem co teraz będzie z samiczką.. Czy ona ma szanse jeszcze "zakochać się" na nowo ? Czy to był jej jedyny partner.. :(

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Brajanero » 14 lutego 15, 17:31

Spokojnie potrze się z innym ,bardziej bym się martwił przyczyną zgonu samca .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Klaudiusiaaaa15
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 15, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Klaudiusiaaaa15 » 14 lutego 15, 17:36

wczoraj cały dzień było wszystko w porządku.. nic nie zauważyłam niepokojącego.. samiec wyglądał tak samo.. jedyne co to mógł się skusić na kawałek marchewki, którą mój zbrojnikowaty dostał.. może zjadł sobie i mu zaszkodziło.. (marchewka została na noc jak zawsze zresztą, ubytki sprzątam rano następnego dnia)..
Mogło by być to przyczyną ?

Klaudiusiaaaa15
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 15, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pielęgniczka Ramireza

Postautor: Klaudiusiaaaa15 » 19 lutego 15, 18:07

Nie wiem co było powodem, że moja rybka zdechła, ale postanowiłam się nie załamywać i dzisiaj zakupiłam jednego samca.. wybrałam sobie go osobiście :D był chyba największy i najładniejszy xD noo i tak teraz się musi zaklimatyzować i wybrać swoją partnerkę :) myślę, że ten zostanie już na dłużej i będzie coś działać z samiczkom :P

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości