Zbrojnik lamparci

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Zbrojnik lamparci

Postautor: abiba » 8 lutego 15, 12:29

Moje wątpliwości dotyczą zmiany kolorów . Otóż okresowo ( w ciągu dnia ) część jego ciała zmienia kolor a dokładniej robi sie blady .

Trochę mi swego czasu ciśnienie sie podnosiło bo podejrzewałem chorobę ale po jakimś czasie wybarwia sie prawidłowo.
Zmiana koloru związana jest zwykle z obniżeniem jego aktywności jednak nie jestem pewien co jest wynikiem czego .

Zastanawiam sie również czy t nie jest spowodowane niewłaściwymi warunkami życia .

Akwarium duże (770l) ph 7,5 gh= 18 kh-9-10 t=25,5 aranżacja zwiera skały korzen sporo roślin karmienie mrożonki(wieczorem) ,tabletki dla zbrojników , rózne płatki w tym spirulina

Mały zbrojnik kupion ze zbiornika o podobnych parametrach ph trochę niższe : 7,3-7,4

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zbrojnik lamparci

Postautor: slaeer » 8 lutego 15, 12:35

Wyglada jakby sie stresowal. Jakie ryby masz w akwa oprocz niego. Moze ktoras go neka ?
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Zbrojnik lamparci

Postautor: abiba » 8 lutego 15, 13:28

kilka gatunków zbrojnikowatych , 2 kiryśniki a w toni głownie skalary plus trochę mieczyków .

Pozostałe zbrojniki są zdecydowani mniejsze a z kiryśnikami żyje w zgodzie - nie zauważyłem żeby jakś ryba go prześladowała .
Zresztą w tym zbiorniku jest trochę miejsca a i aranżacja zapewnia sporą różnorodność kryjówek i sądze ze nawet dodatkowe ryby przydenne znalazłyby swój azyl

ps.
zmiana harmonogramu oświetlenia też nie wniosło niczego do sprawy

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Zbrojnik lamparci

Postautor: Kaef'son » 9 lutego 15, 02:46

Daj fotkę. Jak dla mnie powinno być ok.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Zbrojnik lamparci

Postautor: abiba » 9 lutego 15, 09:39

Pisząc że pominno być ok masz na myśli że takie zmiany ubarwienia mieszczą sie w granicach typowych zachowań tego gatunku?

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Zbrojnik lamparci

Postautor: Kaef'son » 9 lutego 15, 12:25

Piszę o warunkach z opisu. Ale chcę to zweryfikować wizualnie jeszcze.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości