zwariowane kiryski

kasiakasia
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 grudnia 14, 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

zwariowane kiryski

Postautor: kasiakasia » 30 grudnia 14, 18:35

Witajcie :)
Miesiąc temu zalałam akwarium 45l (filtr Aquael turbo n750, temperatura 25 stopni, roślinki żywe, sztuk całkiem sporo) wszelkie parametry wody jak dotąd w normie, jedynie Ph systematycznie i powoli zbijam z 7,5 na niższe. Kilka dni temu kupiłam 6 kirysków panda- jak dotąd jedyni mieszkańcy Wink Niepokoi mnie, że dosyć dziwnie się zachowują- sporo czasu spędzają pływając tuż przy wylocie filtra, albo dla odmiany w górę i w dół po szybie. Karmię je dwa razy dziennie, zjadają jak już jedzonko zauważą. Myślałam, że mają może za mało tlenu, ale po włączeniu napowietrzania nadal sobie surfują z prądem wody. Macie jakiś pomysł co może być nie tak, czy to normalne dla tych stworzonek?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: zwariowane kiryski

Postautor: Sance » 30 grudnia 14, 18:49

Moje też tak się zachowywały przez kilka dni po wpuszczeniu do akwa. muszą się zapoznać z nowym zbiornikiem.
Swoją drogą co ty chcesz wpuszczać do tego akwarium jak zaczynasz od kirysów. Więcej ci tam nic nie wejdzie.

kasiakasia
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 grudnia 14, 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: zwariowane kiryski

Postautor: kasiakasia » 30 grudnia 14, 19:05

Dziękuję za odpowiedź :> Planowałam dokupić jedynie jednego samca bojownika.

nówka
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 19 września 14, 09:55
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: zwariowane kiryski

Postautor: nówka » 30 grudnia 14, 21:16

Moje dziki też tak robiły, do tej pory zdarza im się pływać w górę i w dół i w górę i w dół. Ale jak zapoznają się z terenemm to będą głównie buszować w piachu.

kubcioakwa
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 4 stycznia 15, 12:29

Re: zwariowane kiryski

Postautor: kubcioakwa » 17 stycznia 15, 15:52

Według moich doświadczeń jest to stres, ale jak się zapoznają ze zbiornikiem to im przejdzie. Moje pstre
też tak miały ale teraz jest ok.

Anik801
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 09, 16:42

Re: zwariowane kiryski

Postautor: Anik801 » 5 lutego 15, 12:52

U mnie też się tak ryby zachowywały na początku. Jest to chyba związane ze stresem. Po kilku dniach,jak się przyzwyczaiły to już potem nigdy tak nie robiły.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości