Pielęgnica pawiooka

Marwinka
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 czerwca 14, 10:37
Lokalizacja: wejherowo

Pielęgnica pawiooka

Postautor: Marwinka » 29 lipca 14, 07:32

Witam. Mam dosyć poważny problem.

Jakiś czas temu zakupiłam gotowe akwarium razem ze sprzetem i obsadą.
Obsadę sprzedałam w celu wymiany na tą którą chciałam mieć.
W moim akwarium 320l zostały na dobrą sprawę zbrojniki i dwa pyszczaki jeden to maingano a drugi alonocara.

Kilka dni temu przyjechała do mnie znajoma która twierdzi że uratowała 4 pielegnice pawiookie z zoologicznego bo były trzymane w 2x po 60 l są to wie dobrane dorosłe pary (podobno).

Miałam prawie pusty zbiornik i zgodziłam się na ich przyjęcie.
I tu mój problem prawie nic nie wiem o tych rybach. Zauważyłam jednak że jedna wieksza para gdy włączam światło jedna jarzeniówka 30 w to robią się agresywne i mniejsza para się przed nimi chowa. Te większe tak jakby kładą się na tych mniejszych że wygląda to jakby kładły się bokiem na dnie.Nie chcą jeść pokarmu które przyniosła mi ta znajoma z tego sklepu czyli suszony gammarus za to zjadają pokarm roślinny.


Martwię się bo są to piękne majestatyczne ryby.

Wymiary: 130x45x55 cm
filtr zewnętrzny Tetra Tec EX1200
filtr wewnętrzny Aquael 1500 Turbo
grzałka 250 w

W akwarium mam korzeń skały kilka roślin.

Wiem że te ryby powinny mieć większe akwarium ale na razie mają takie. Bardzo proszę o wskazówki co zrobić żeby im było lepiej (tylko nie piszcie żeby oddać bo nie mam dokąd).

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Pielęgnica pawiooka

Postautor: Fatty » 29 lipca 14, 07:57

Skieruj się na www.pawookie.pl - chyba się przenoszą, ale info jest, tutaj chyba mało kto ma oskary.

Marwinka pisze:proszę o wskazówki co zrobić żeby im było lepiej (tylko nie piszcie żeby oddać bo nie mam dokąd).


może poszukaj na wyżej podanej przeze mnie stronie kogoś pawico-zakręconego. Jak rządzącą parkę najdzie chętka na tarło to urządzą piekiełko współmieszkańcom, akwarium Ci się będzie trzęsło
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Pielęgnica pawiooka

Postautor: osama » 29 lipca 14, 08:31

Marwinka pisze:Wymiary: 130x45x55 cm
W takim kieliszku to nawet parki trzymać nie można. Nie zdziw się, gdy zastaniesz jedną parkę martwą.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości