GUPIK SAMICA

gacusdt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 14, 01:54

GUPIK SAMICA

Postautor: gacusdt » 25 maja 14, 02:15

Witam Serdecznie .

Chcialem doradzic sie znawcow w sprawie mojej samicy gupika
pytanie jest czy ona jest w ciazy czy tez nie ?

Nie znam sie zbytnio na gupikach wiec odizolowalem ja od reszty , do tej pory mialem same samce a ostatnio przez przypadek kupilem samice noi byla w akwarium z 3 samcami , podejrzewam ze jest w ciazy ale chcialem zapytac was o opinie .
ponizej podaje link na youtube nakrecilem krotki filmik.

Jesli jest w ciazy to jak to wyglada wedlug was , jaki to stan juz zaawansowany czy nie ? kiedy mozna sie spodziewac porodu ?

https://www.youtube.com/watch?v=8cP1lD9PYqM

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: Sance » 25 maja 14, 06:20

Jeśli jest dużo grubsza i ma na brzuszku w okolicach tyłka czarną plamę ciążową to masz rację. Na filmiku ciężko wypatrzyć. Ciąża u gupika trwa do 4 tygodni) W razie czego możesz ją pod koniec wsadzić do kotnika bo gupiki często zjadają własne młode.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: kuba4410 » 25 maja 14, 16:35

Jest w ciąży, ale jest bardzo zestresowana...
Wyjmij muszlę z akwa bo zatwardza wodę. Zamiast niej wrzuć jej tam trochę roślin, albo jak masz gąszcz w ogólnym akwa to samicę tam wypuść. Może jakieś młode się uchowają ;)

gacusdt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 14, 01:54

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: gacusdt » 25 maja 14, 21:45

wedlug zalecen , dodalem zywych roslinek dzisiaj
do ogolnego akwa nie bede jej wpuszczal bo reszta gupikow samcow mi moze zjesc male z tego co poczytalem :)

ile sztuk mozna sie spodziewac ? 5 wiecej ? Obrazek

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: kuba4410 » 26 maja 14, 17:46

Jeśli jest młoda i to jeden z jej pierwszych miotów, to może być koło 5-10. Jeśli jest juz starsza, to nawet do 30.
Ale jak będzie zestresowana, to może być nawet 0 :P

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: Sałatka » 26 maja 14, 18:11

Nie trzeba było filmiku widzieć, sama informacja o jednej samicy i 3 samcach w akwa wystarczy - samiczka jest na pewno w ciąży. Brzuszek powinien jej się niedługo zaokrąglić, a pod koniec ciąży robi się naprawdę nieproporcjonalnie duży i wręcz tak jakby "kwadratowy" - powinieneś ten etap rozpoznać. Chociaż tak jak kuba4410 napisał, może być bardzo mały miot bądź w ogóle nie być maleństw (raz mi gupikowa poroniła - ze względu na stres) Najlepiej jak zostawisz ją w osobnym akwa, jeśli Ci zależy na małych, i od razu po zakończeniu porodu, odizolujesz od małych - chyba że posiadasz specjalny kotnik. Gdy skończy rodzić, poczekaj parę godzin, aby upewnić się, że to już koniec i przenieś ją z powrotem do ogólnego, w przeciwnym razie zacznie zjadać swoje maleństwa. Daj znać jak się powiodło i ile małych przyszło na świat ! :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 14, 18:41 przez Sałatka, łącznie zmieniany 1 raz.

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: cypeks » 30 maja 14, 15:34

gacusdt pisze:ile sztuk mozna sie spodziewac ? 5 wiecej ?

Zwykle jest to 30-40szt, osobiście widziałem jak dorosła samica wykociła ok. 80szt.
Tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli zbyt wiele.

gacusdt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 14, 01:54

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: gacusdt » 3 czerwca 14, 06:12

wszystko pieknie ladnie ale cos tu chlopaki chyba jest nie tak no bo zaczynajac od poczatku pierwszy post zamiescilem 25 maja , dzisiaj bedzie juz ponad tydzien , zanim zamiescilem post to tydzien juz rybka byla w osobym akwarium czyli mamy 2 tygodnie w sumie noi sprawa wyglada tak ze na dzien dzisiejszy samica gupika jest jakas taka dziwna , je jak sie jej zachce to je czyli z apetytem na dwa razy , chowa sie co chwile , czesto kolo filtra , czasami na dnie , jak podchodze pod akwarium to odplywa w miejsca niewidoczne , chowa sie w roslinach itd.... dodam ze robilem testy wody , WODA JEST W 100% idealna sam bylem w szoku bo juz dawno nie mialem takiego wyniku testu wody . dodam wam zdjecie zebyscie widzieli jak wyglada rybka teraz. . noi co mine zastanawia najbardziej to czemu nie ma tej czarnej kropki na tyle , na zdjeciu jest to troszku moze rozjasnione ale w rzeczewistosci to
ta niby czarna plamka ktora powinna byc jest prawie ze nie widoczna , Teraz jeszcze raz pytanie czy ona jest napewno w ciazy czy moze jest taka przerosnieta dodam jeszcze raz ze byla w akwa ogolnym z 3 samcami ponad 1,5 tygodnia od zakupu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: cypeks » 3 czerwca 14, 10:17

Trochę złe ujęcia zdjęć zrobiłeś, żeby można było jednoznacznie stwierdzić czy jest kotna, ale z Twojego opisu wynika, że może szykować się do wykocenia. Chociaż zastanawia mnie jej brak apetytu, bo żyworódki są bardzo żarłoczne i nawet w zaawansowanej ciąży nie odmawiają sobie jedzenia. Czym ją karmisz? może daj jej coś bardziej atrakcyjnego dla niej.
Tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli zbyt wiele.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: kuba4410 » 3 czerwca 14, 16:02

gacusdt pisze:WODA JEST W 100% idealna

Konkretne liczby chcemy znać.
Idealna woda dla pyszczaków całkowicie się różni od idealnej wody dla południowoamerykańskich pielęgniczek ;)

gacusdt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 14, 01:54

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: gacusdt » 3 czerwca 14, 23:48

no wiec

NH3 - wynik ponizej 0.6
NO3 - wynik 5
NO2- wynik 0.1
PH - wynik 7.5

tyle ze nie wiem czy to cos wam bedzie mowilo poniewaz jestem zagranica , uzywam testow NUTRAFIN TEST noi takie sa skale :)

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: cypeks » 4 czerwca 14, 07:25

gacusdt pisze:NO2- wynik 0.1
PH - wynik 7.5

To wcale nie jest idealnie. O ile z tak wysokim Ph gupiki sobie jakoś radzą mimo, że nie jest dla nich idealne, to NO2 i NH3 powinny być 0.0, Twoja rybka po prostu jest zatruwana amoniakiem i azotynami, które są bardzo szkodliwe dla ryb! Nie wiem jakim cudem wg Ciebie takie parametry wody są idealne?! Masz albo niedojrzałe akwarium albo niewydajną filtrację. Jak będziesz dalej trzymał ją w tej wodzie to masz duże prawdopodobieństwo, że ją zamordujesz. Jeżeli nie chcesz jej śmierci, to natychmiast przełóż ją do akwarium ogólnego!
Tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli zbyt wiele.

gacusdt
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 14, 01:54

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: gacusdt » 4 czerwca 14, 14:08

Na polskim forum o gupikach pisze ze ph dla gupikow ma byc od 6.5 do 8 . Drug a sprawa umnie w test nie mam skali 0 :) wszystkie wyniki ktore podalem umnie w testach sa na skali wzorowej.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: kuba4410 » 4 czerwca 14, 14:48

A w jakich jednostkach to wskazuje? Daj zdjęcie tej skali.

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: GUPIK SAMICA

Postautor: Sałatka » 4 czerwca 14, 18:40

Fatalne wyniki wody. W każdej skali musi być 0, nie ma innej opcji. Zwłaszcza w testach wody akwariowej - też jestem za granicą i próbowałam kilka różnych testów. Nie spotkałam jeszcze testu bez wartości zerowej. pH mogłoby być odrobinę niżej, 7.0-7.2. W 7.5 sobie gupiki też radzą, ale już nie jest tak IDEALNIE jak to chwaliłeś. No i azotyny - śmierć dla rybki. Jak długo akwarium stoi ? jeżeli zostało niedawno założone, to stąd ten zły wynik. Zrób zdjęcie tego testu, wyników Twoich bądź tej skali.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości