Dwie grupy neonków

Awatar użytkownika
FochJoker
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 5 lutego 14, 08:15
Lokalizacja: Żory

Dwie grupy neonków

Postautor: FochJoker » 24 kwietnia 14, 20:46

Zauważyłem coś dziwnego u moich Neonów Innesa Mianowicie: kilka jest "grubiutkich" a kilka dość szczupłych. Czy jest to możliwe żeby ta pierwsza grupa nie dawała zjeść drugiej? Zauważyłem też że ta pierwsza podpływa pod taflę wody (gdzie daję im jedzenie) a ta druga jak gdyby się bała lub nie wiedziała gdzie jest pokarm. :niewiem:
Czy mam się martwić?
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 14, 12:43 przez FochJoker, łącznie zmieniany 2 razy.
Akwarium 72 L
Biotopowe: ameryka południowa
para Pielęgniczek ramireza: electric blue i zwykła
10 neonów inessa
4 kirysy
zbrojnik złoty
5 gupików

Awatar użytkownika
chabrasz003
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 3 lutego 14, 23:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Dwie grupy neonków

Postautor: chabrasz003 » 25 kwietnia 14, 23:29

Daj zdjęcia obu grup, bo tak ciężko coś określić. Może są np. chore?
54l Amazonia

Prawdopodobnie na wakacje przesiadka na 130l

Awatar użytkownika
FochJoker
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 5 lutego 14, 08:15
Lokalizacja: Żory

Re: Dwie grupy neonków

Postautor: FochJoker » 26 kwietnia 14, 12:46

Nie chodzi o to że trymają się w dwóch grupach :P pływają razem tlyko jedne są dość dobrze utyte a drugie szczuplutkie xD PS. Pan HUNTER zamiast pomóc to wymądrza się umiejętnościami ortograficznymi :czat:
Akwarium 72 L
Biotopowe: ameryka południowa
para Pielęgniczek ramireza: electric blue i zwykła
10 neonów inessa
4 kirysy
zbrojnik złoty
5 gupików

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Dwie grupy neonków

Postautor: kuba4410 » 26 kwietnia 14, 12:47

Nie wiem czy wiesz, ale czerwone rosną większe niż Innesa...

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Dwie grupy neonków

Postautor: KAMYK32 » 26 kwietnia 14, 12:59

I mają trochę inne wymagania :razz: .A pan Hunter się "wymądrza" bo taka jego rola :mrgreen: zapewne nie robi tego celowo.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Dwie grupy neonków

Postautor: Hunter » 26 kwietnia 14, 19:10

FochJoker pisze:PS. Pan HUNTER zamiast pomóc to wymądrza się umiejętnościami ortograficznymi

Chociaż pisałem już kiedyś na PW, to napiszę też publicznie, żeby potem nie było płaczu i żeby nie było, że się uwziąłem, że się wymądrzam, że jestem aspołeczny ;]

Zacznij stosować się do zasad ortografii i naucz się w końcu, że nie ma neona inessa, innesa, inesa, Inessa, Inesa czy jeszcze jakiegoś innego, tylko jest Innesa. Widzisz tam dwa "n", jedno "s" i wielkie "I"? Skoro widzisz to fajnie. Zacznij pisać w końcu poprawnie, bo póki co to robisz tyle byków, że mam już w głowie zakodowane, że większość Twoich postów idzie od razu do poprawki! Normalnie beton...

Pisałem już kiedyś na PW, napisze też tu. Cytat z regulaminu AquaForum:
h) Edytując post nie kasuj uwag i poprawek naniesionych przez Moderatorów, nie zostały dodane bez powodu.

za coś takiego wlepiam ostrzeżenie i z chęcią wlepię trzecie, żeby mieć święty spokój i mniej pracy przy sprzątaniu a więcej na pomoc innym.

Odnośnie ryb to nie pomogę. Neony miałem dawno, za czasów jak jeszcze nie wiedziałem co to pH i GH. Też część z nich marniała a brzuchy miały zapadnięte. Jedyne co pamiętam to, że woda była alkaliczna, twarda, a dieta opiera się na najtańszych płatkach ze sklepu zoologicznego. Czyli wszystko źle.
Dlatego też "wymądrzałem się" poprawiając błędy w twoich postach a nie udzielałem się w dyskusji, bo wiedziałem, że nic nowego do niej nie wniosę. Nie wiem wszystkiego, nie pozjadałem wszystkich rozumów.

Pilnuj się.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Ladzik
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 14, 10:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dwie grupy neonków

Postautor: Ladzik » 1 maja 14, 18:42

Nie znam się zbytnio na neonach, ale może te grubsze to samice a szczuplejsze to samce....

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości