Pomysł na BW

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Pomysł na BW

Postautor: KAMYK32 » 16 kwietnia 14, 14:37

marqqq87 pisze:
pawelk141 pisze:Parametry jak ostatnio mierzyłem to ph 6,5-7.

Przy odczynie Ph w granicach obojętnego.Neonom Innesa nie jest dobrze.

Odczyn obojętny zaczyna się od wartości ph 6,85 więc 6,5 nie jest ideałem,ale sprosta neonom.Natomiast proponowane ph5-5,5 jest ok.dla rozmnażania wręcz idealną.
marqqq87 pisze:szyszki to najlepsze są zeszłoroczne i wrzuca się 1 szyszkę na 10l. wody

Do samego zabarwienia powinno starczyć ;-) natomiast do zbicia ph nie koniecznie bo wszystko zależy od KH.
pawelk141 pisze:I czy uzyskujac herbatke musze co jakis czas uzupelniac bo ona chyba przy podmianach wody bedzie blednac co?

Na początku mogą zabarwiać liście,korzenie i.t.d. które będą w akwa , po czasie rób wywar,ze szyszek olchy i wlewaj.I prościej będzie się raczej od razu zaopatrzyć we filtr ro3 75 gpd spoko do takich celów wystarczy.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 16 kwietnia 14, 18:54

Czy ten filtr RO jest niezbedny? Bo aktualnie mnie na niego nie stac. Czy można go jakos zastapic/obejsc zeby nie wydawac tyle kasy?

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Pomysł na BW

Postautor: kuba4410 » 16 kwietnia 14, 18:58

Armatka torfowa może być. Ale ona może nie działać w tak dużym stopniu jak filtr RO ;)

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 16 kwietnia 14, 19:08

Teraz beda smieszne pytania bo nei mam zielonego posiecia na ten temat:P z tego co widze w necie to te armatki sa dosyc duze wiec pytanie czy ona musi byc przy akwa? Czy moze np gdzies w piwnicy i wode otrzymana z niej wlewac do akwa? Generalnie jak to działa w szybkim skrocie

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: Pomysł na BW

Postautor: Karol13 » 16 kwietnia 14, 19:14

Często akwaryści robią ją w wannie a uzyskaną wodę przenoszą do akwarium.
Nie mam armaty torfowej i nie wiem w jak szybkim tempie uzyskuje się wodę - w jakim :zimno:
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 16 kwietnia 14, 19:18

Z tego co wyczytałem to efekty sa a koszta mniejsze niz przy filtrze ale za to trzeba sie napracowac. Ale mysle ze wybiore armatke bo taniej:) a dla mnie to nie problem zeby troche czasu poswiecic dla akwa

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Pomysł na BW

Postautor: kuba4410 » 16 kwietnia 14, 19:23

Ja mam zrobioną z butelki 2,5l po Schwepps'ie :D Na moje 63l wystarcza, chociaż 10l kapie pół dnia :P
Myślę, że jak zrobisz taką dużą, z rury kanalizacyjnej, to będzie dużo szybciej.
Może być w piwnicy.
Na samo dno wkładasz coś co zatrzyma "fusy". Ja użyłem płatków kosmetycznych.
Potem wrzucasz torf, lekko ubijasz zostawiając trochę miejsca na wlanie wody.
Wlewasz od góry, woda przelewa się przez torf i wypada dołem zmiękczona i zakwaszona ;)
Jak to zrobić i jak to wygląda, to możesz sobie w googlach zobaczyć ;)

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 16 kwietnia 14, 19:29

Generwalnie to moge baniak powiesic z gory zeby sie powoli lalo to jakis wezyk przyłączyc i uzupelniac wiec wystarczy tylko przypilnowac dolewki:)

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 16 kwietnia 14, 20:12

A jakie rybki polecacie do BW? Tylko takie ktore beda pasowały do mojej aktualnej obsady?

marqqq87

Re: Pomysł na BW

Postautor: marqqq87 » 16 kwietnia 14, 20:30

pawelk141 pisze:A jakie rybki polecacie do BW? Tylko takie ktore beda pasowały do mojej aktualnej obsady?

Neony Innesa nie nadają się do wspólnej hodowli z pozostałymi rybami jakie masz ponieważ Innesa mają specyficzne wymagania odnośnie parametrów wody,nieco inne niż zbrojnik i Brzanki.
Innesa preferują wodę o pH 5,0-5,5 GH 0-5dGH i temp.21-22stC
Są to parametry charakterystyczne dla biotopu strumieni czarnych wód Ameryki Południowej.Choć zdarza się ze temp.jest nieco wyższa,ale w przypadku Innesów taka temp.wynika z faktu że zamieszkują one strumienie w zachodniej części Amazonii,w bliskości gór i te strumienie mają swój początek w górach i płynąc przez dżunglę,do strumieni wpada niewiele słońca i woda,nie może się ogrzać.
A pozostałe ryby mają inne wymagania i nie należy ich łaczyć z Innesa,co chciałem Ci pokazac przez ten opis biotopu jaki zamieszkują Neony Innesa.

Twoja obsada zależy od tego jakie parametry wody jesteś w stanie zapewnić.....
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 14, 21:20 przez marqqq87, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 16 kwietnia 14, 20:38

Dzieki za info. Kupujac pierwsza obsade sprzedawca mi poprostu nic nie powiedzial tylko to ze one moga byc ze soba bez problemu wiem mu zaufałem skoro to znajomy hodowca ale teraz widze ze jednak niezbyt mozna wierzyc. Czyli powinienem brzanki oddac i zbrojnika tez tak? a molinezja zolto czarna moze byc? Mam jescze jedna szuke zwinnika jarzeniec on tez odpada?

marqqq87

Re: Pomysł na BW

Postautor: marqqq87 » 16 kwietnia 14, 21:07

pawelk141 pisze:Czyli powinienem brzanki oddac i zbrojnika tez tak? a molinezja zolto czarna moze byc? Mam jescze jedna szuke zwinnika jarzeniec on tez odpada?

Zbrojnika i brzanki tak,powinieneś oddać,one wymagają innych parametrów wody.
Jeśli chodzi o Zwinnika i Molinezje te ryby również nie nadaja się do wspólnej hodowli z Neonami Innesa,bo tez mają inne wymagania.

A jeśli chodzi o stworzenie biotopu strumienia BW Ameryki Płd.
To podłoże powinno być z piasku o granulacji 0,5-1mm (bez substratu)
Na dno możesz wrzucić liście dębu.
Światło powinno być niewielkie.
Z racji tego że do strumieni dociera niewielka ilość światła,oraz piasek na dnie jest dość jałowy,pozbawiony soli mineralnych.Rośnie tam niewiele roślin,występują tam jedynie:
Echindorus bolivianus,Vallisneria spiralis,Echindorus amazonicus,Echindorus bleheri,Ceratophyllum submersum.
Ale za to bardzo dużo jest tam gałęzi i korzeni.
Woda jak już tu było wspomniane ma herbaciany kolor i parametry takie jak opisałem wyżej
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 14, 13:05 przez marqqq87, łącznie zmieniany 1 raz.

marqqq87

Re: Pomysł na BW

Postautor: marqqq87 » 17 kwietnia 14, 13:01

Proszę Moderatora o usunięcie tego posta nie wiem czemu wyświetlił się mój pusty post...

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 18 kwietnia 14, 11:37

Mam taka mala zagwozdke, bo wrzucilem kilka szyszek i lisci do wiaderka na probe czy bedzie kolorowalo i na tafli mi sie zrobil jakis korzuch i taki dziwny kolor. Cos takiego ze jak dotkne palcem to wyglada jak pekniety lod w kaluzy. Widac to nad liscmi. Tutaj mam zdjecie: http://www.tinypic.pl/jhd3wp5uewvq

Troche ciezko to zauwazyc ale jak sie dobrze przyjzec to widac

marqqq87

Re: Pomysł na BW

Postautor: marqqq87 » 18 kwietnia 14, 11:40

A gdzie zbierałeś te szyszki i liście?I czy to są szyszki olchy czarnej i liście dęby?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości