Pomysł na BW

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 26 kwietnia 14, 10:28

Dzieki to chcialem wiedziec

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 1 maja 14, 11:28

Mam problem z woda. Zanim do akwarium wrzucilem liscie i korzenie i wlalem wode zrobilem maly eksperyment w wiaderku. Wtedy wrzucilem liscie swiezo zebrane z lasu prosto do wody i pojawil sie korzuch. Myslalem ze to wina tego ze nie sparzylem lisci i szyszek ale to chyba nie to bo po ponad tygodniu w akwarium mam ten sam problem. Na tafli wody pojawia sie korzuch a patrzac od dolu to wyglada jakbym krople benzyny wylal. Kiedy wlacze napowietrzanie to po kilku godzinach wszystko wraca do normy, a jesli go nie wlacze to na tafli wody sie nic nie rusza, wszystko stoi. Czy nie jest to moze wina mojego filtra? Mam kaskade hbl701 ktora niby spokojnie powinna filtrowac tak jak to bylo wczesniej. Mam jeszcze male akwa 15l i tam woda byla wlewana prosto z kranu na probe, nie mam tam filtra i na wodzie tez sie robi korzuch. W malym akwa nie ma rybek jakby cos

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pomysł na BW

Postautor: Hunter » 1 maja 14, 13:30

Teraz to nie ta pora roku na zbieranie liści. Szukaj na Allegro, kto był mądry, zrobił zapasy ;)
Liście mają być zbierane suche, ale z drzewa. Te pod drzewem są już nadgniłe, brudne, zaczynają się rozkładać. Szkoda ryzykować.

Woda w wiaderku czy w akwarium bez głowicy filtra jest zastana, stąd ten kożuch. Tutaj jakiegoś zagrożenia być nie powinno, ale w akwarium ze starymi i brudnymi liśćmi woda może się zakisić.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 4 maja 14, 17:42

Pytanie czy dolozyc swiatla z lewej strony? Bo mam tylko zarowke z prawej i po lewej stronie w akwa jest ciemno.

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 14 maja 14, 16:59

Mam maly problem z nowymi korzeniami bo tylko na tych nowych mi sie pojawia bialy osad ale jest on tylko na 3 z 5 korzeni ktore dalem, a te 3 korzenie sa akurat najwyzej i najbardziej na nie swieci. Co to moze byc?

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomysł na BW

Postautor: pawelk141 » 15 czerwca 14, 19:13

Jakiś miesiac temu kupilem dwie Pielegniczki Boliwijskie niby parke, jedna ma ok4cm a druga ok5cm. Ta wieksza jest cały czas na widoku, plywa sobie po całym baniaku bez stresu, a ta mniejsza jest cały czas schowana miedzy korzeniami. Dzisiaj od trzech dni ja pierwszy raz zauwazyłem bo juz myslalem że mi zmarla. Czy to jest normalne zachowanie ze sie cały czas chowa? Czy może to oznaka że jednak jej mój baniak nie odpowiada? Gość od którego je kupiłem trzymał je w ok 50l baniaku i niby nie zachowywaly sie dziwnie, tylko cały czas podgryzały gupiki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości