Kiryski-czy kupić ich więcej?

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: aquapsychol » 2 marca 14, 12:21

Drobne sprostowanie. Ja uważam że firmy dają nam namiastke filtracji i wmawiają nam że to wystarczy. Ze wystarczy proste NH4>NO2>NO3+ podmianki i to wystarczy, jesteś master. A w necie widze że wiekszosc fachowców stawia sumpy nawet dla 200l. Nie mówie tu o chwilowych akwariaqch z aquascapingu, tylko o tych które mają stac latami. p.Ammano stawia sumpy od 2013 prawie we wszystkich swoich aranżach. Hamerykanie :) filtrują swoje gromy przez beczki, bardziej rozrzutni sumpy. O nas to wole przemilczec bo jak zawsze jesteśmy gdzies ze 20lat za resztą. Choc jak popatrzec na akwaria Argusa to pod wzgledem technicznym nie odstają od reszty. Mówie o akwariach roslinnych przy których wmawia sie nam że objetosc złoża ma drugorzędne znaczenie. Zastanawiam sie czy zamiast zbierac na kubeł Ehiema za ponad 1k zł . Może lepiej kupic pompkę cyrkulacyjną , a reszte zrobic we własnym zakresie w jakims kotniku 45l lub innym pojemniku.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: kuba4410 » 2 marca 14, 12:47

FochJoker pisze:mam zbliżony do pisaku materiał (żwirek 1,5x1 lub 1x1)
pomieszany z kamyczkami

I ten "zbliżony do pisaku materiał" spadł na dno, a wielkie głazy "wyszły" na wierzch...
Albo w niedalekiej przyszłości tak się stanie... Więc jak mają korzystać z niego Kiryski?

Awatar użytkownika
FochJoker
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 5 lutego 14, 08:15
Lokalizacja: Żory

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: FochJoker » 2 marca 14, 13:37

aquapsychol pisze:Drobne sprostowanie. Ja uważam że firmy dają nam namiastke filtracji i wmawiają nam że to wystarczy. Ze wystarczy proste NH4>NO2>NO3+ podmianki i to wystarczy, jesteś master. A w necie widze że wiekszosc fachowców stawia sumpy nawet dla 200l. Nie mówie tu o chwilowych akwariaqch z aquascapingu, tylko o tych które mają stac latami. p.Ammano stawia sumpy od 2013 prawie we wszystkich swoich aranżach. Hamerykanie :) filtrują swoje gromy przez beczki, bardziej rozrzutni sumpy. O nas to wole przemilczec bo jak zawsze jesteśmy gdzies ze 20lat za resztą. Choc jak popatrzec na akwaria Argusa to pod wzgledem technicznym nie odstają od reszty. Mówie o akwariach roslinnych przy których wmawia sie nam że objetosc złoża ma drugorzędne znaczenie. Zastanawiam sie czy zamiast zbierac na kubeł Ehiema za ponad 1k zł . Może lepiej kupic pompkę cyrkulacyjną , a reszte zrobic we własnym zakresie w jakims kotniku 45l lub innym pojemniku.

to fakt, ale po co to robią? przecież ryby w naszych akwariach też żyją i mają się dobrze :P
jak się ma dużo pieniędzy to sie nie wie na co je wydać więc się wymyśla

co do żwirku (tego drobnego) na 2kg kamyczków 5-6kg żwirku drobnego to raczej nie opadnie niżej :P

Używaj opcji Obrazek/Hunter
Ostatnio zmieniony 2 marca 14, 18:38 przez FochJoker, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwarium 72 L
Biotopowe: ameryka południowa
para Pielęgniczek ramireza: electric blue i zwykła
10 neonów inessa
4 kirysy
zbrojnik złoty
5 gupików

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: aquapsychol » 2 marca 14, 17:01

FochJoker pisze:to fakt, ale po co to robią? przecież ryby w naszych akwariach też żyją i mają się dobrze :P
jak się ma dużo pieniędzy to sie nie wie na co je wydać więc się wymyśla

Gdyby tak było jak piszeszFochJoker ja miałbym o połowe mniejszy filtr kupa młodych akwarystów nie zadawałaby pytan w stylu czy ten filtr wystarczy. A starsi użytkownicy nie obawiali by sie DOC. Ja w tej chwili sączyłbym "pifko" nie przejmując sie kwestią filtracji :D Bo mam dwa razy filtra wiecej od zalecanych przez firmy, i nadal mysle o rozbudowie.

Piaskiem ze żwirem sie nie martw jak wylezie to zawsze można dosypac, grubszy piach nawet nie mąci wody.W drugą strone też idzie zebrac bez robienia rewolucji, wystarczy wąż grubszy od kamieni :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: Hunter » 2 marca 14, 18:34

FochJoker pisze:Kiedyś nie było żadnych testów wody, nikt dla roślin akwariowych nie stosował nawozów, rzadko kto miał filtr (a filtr MUSI BYĆ co jak co)(czasy PRL więc nie było) a ryby żyły wujek hodował gdy miał 13 lat molinezje i gupiki i co?

Bzdury, bzdury. Zapytaj wujka jakie hodował rośliny, jakie miał podłoże i jakie miał źródła światła to zrozumiesz...
Teraz też nurzańca i rogatka wyhodujesz bez nawozów zasilanego wyłącznie światłem słonecznym, a ja patrzę na Twoje akwarium i widzę trochę bardziej wymagające rośliny... Dlaczego?
Kiedyś żeby można było mieć akwarium trzeba było być majsterkowiczem. Też były filtry, ale robione własnoręcznie z kompresora z lodówki chociaż to już czasu bliżej nam znane.
Dalej tak się robi, przykładowo przy hodowli krewetek i 20-30 baniaczkach 25-45l na regale. Powodzenia w zaopatrywaniu baniaków w filtry sklepowe.

Już nie mogę czytać Twoich teorii -.- Wypowiadasz się o rzeczach o których kompletnie nie masz pojęcia :roll:

aquapsychol pisze:Zastanawiam sie czy zamiast zbierac na kubeł Ehiema za ponad 1k zł . Może lepiej kupic pompkę cyrkulacyjną , a reszte zrobic we własnym zakresie w jakims kotniku 45l lub innym pojemniku.

Pewnie, że lepiej i taniej :) Ludzie mają pieniądze i walą je w kubełki, a ja mimo ok 7-8l doświadczenia z akwarium ciągle jadę na starej głowicy FAN2, która napędza mi panel. Jestem z tego zadowolony, bo zamiast inwestować kilka stów w kubeł, zrobiłem to po kosztach z tym samym efektem, a może nawet lepszym.

Wiadomo, ze nie ma co porównywać filtracji do akwarium ~400L z ławica liczącą setkę neonów z haremem 25cm pielęgnic, bo te to juz walą porządne klocki. Przy opcji drugiej kto mądrzejszy wybierze SUMPa, a nie kubeł.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: aquapsychol » 2 marca 14, 20:37

Hunter twoja wypowiedz wprowadza ludzi w błąd. Bo wszyscy teraz widza tylko mały filterek wewnetrzy, który raczej napedza ci cyrkulacje. A mało kto patrzy na ogromną powierzchnie filtracyjną twojego panelu, przyznaj sie ile litrów wkładu tam zmiesciłes ;-) Pewnie najwieksze kubełki sie chowają :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: Hunter » 3 marca 14, 06:50

Napisałem, ze napędza panel :D Ma ok 17l wkładu. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Kiryski-czy kupić ich więcej?

Postautor: osama » 3 marca 14, 13:03

IMO panel to najlepsze rozwiązanie. Nie jestem zwolennikiem kubełków, już kiedyś o tym pisałem. Za to panele z gąbką i filtry piaskowe, to to co lubię najbardziej. Tanie, bardziej energooszczędne, łatwe w czyszczeniu, cóż chcieć więcej? Oczywiście 10l gąbki na 100l akwarium to spora przesada, w zależności od obsady wystarczy 1,5-3l by NO2 było zawsze na poziomie 0 (nie piszę tu o skrajnościach typu wsypywanie góry żarcia do akwarium).
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości