Czy to jest samiec P. Kakadu?

yoursdreamss
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lutego 14, 14:33

Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: yoursdreamss » 25 lutego 14, 14:49

Witam, jestem tutaj nowa, posiadam akwarium 60l. To są dopiero moje początki akwarystyki, wszelkie informacje odnośnie zakładania akwarium itp. nabyłam własnie z tego forum. Całkiem niedawno nabyłam 2 pielęgniczki kakadu, trzymam je aktualnie z 6 brzankami różowymi. Po obserwacjach moich pielęgniczek wynika, że jakoś nie pałają do siebie miłością, bardziej się przeganiają z kąta w kąt. Dlatego, też chce się was poradzić czy to jest aby na pewno samiec( Pani w zoologicznym- "kopalnia wiedzy" twierdzi, że kupiłam parkę.

Obrazek

Obrazek

ps. Przepraszam za jakość zdjęć, ale jest wybitnie ruchliwy:)
Ostatnio zmieniony 25 lutego 14, 14:53 przez yoursdreamss, łącznie zmieniany 1 raz.
~aNya~

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: Hunter » 25 lutego 14, 14:53

Tak, na zdjęcu jest samiec.

Pielęgniczki kakadu trzymamy w haremach.

Skoro piszesz, że wszelkie wiadomości odnośnie zakładania akwarium nabyłaś u Nas na forum, to powiedz gdzie znalazłaś informacje, że pielęniczki trzymamy na podłożu bazaltowym?

Kakadu do 60l akwarium? Nigdy, jeśli akwarium ma standardowe wymiary.

Kakadu z brzankami? :roll:

Jak czytasz forum? :neutral:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

yoursdreamss
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lutego 14, 14:33

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: yoursdreamss » 25 lutego 14, 14:59

jeśli chodzi o podłoże to wybrany był bardziej pod roślinki (ponoć w piasku kwarcowym rośliny gniją) moje akwa ma 60x30x35, więc wcale nie jest źle. Pozatym właśnie tutaj wyczytałam, że jak ma się akwa o długości 60cm można mieć 2 kakadu, a harem od 80cm. Z samymi kakadu akwa było puste bo one nie są jakoś towarzyskie, więc wybrałam brzanki (poradziłam się P. z zoologa)
~aNya~

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: Hunter » 25 lutego 14, 16:05

yoursdreamss pisze: (ponoć w piasku kwarcowym rośliny gniją)

Nie, to mit. Czytając forum zapewne trafiłabyś na tą informację, ponieważ powtarza się w coraz to nowych wątkach.
yoursdreamss pisze:moje akwa ma 60x30x35,

Zaliczane jest do małych akwariów. 60x30 to niewiele. Kakadu trzymamy na powierzchni minimum 80x30cm, że względu na agresję jaką przejawiają. Zresztą sama widzisz u siebie...
yoursdreamss pisze:. Pozatym właśnie tutaj wyczytałam, że jak ma się akwa o długości 60cm można mieć 2 kakadu, a harem od 80cm.

Nie wiem gdzie wyczytałaś tą informację... Wskaż miejsce to skoryguję ten błąd. Kakadu trzymamy w haremach.
yoursdreamss pisze:Z samymi kakadu akwa było puste bo one nie są jakoś towarzyskie, więc wybrałam brzanki (poradziłam się P. z zoologa)

Ponieważ to są pielęgniczki. Z natury są malo towarzyskie. Jeśli sporzewałaś sie po nich czegoś innego, oznacza to, że nie zgłębiłaś wiedzy na ich temat.
Uwierz, że w akwarium 80x30 przy haremie nie byłoby pusto. Sam takie mam i wcale nie narzekam. Zawsze do 80x30 można wpuścić większa ławicę ryb z podobnymi wymaganiami co kakadu.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

yoursdreamss
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lutego 14, 14:33

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: yoursdreamss » 25 lutego 14, 16:22

Tak więc bez żadnych konsekwencji mogę kupić piasek kwarcowy i cieszyć oko zdrowym wyglądem roślin?? Jeśli tak mówisz, to w weekend zorganizuje sobie taki piasek(może być biały?)
A co do akwarium to pomyśle nad kupnem większego, jeśli taka potrzeba, i za miesiąc p. kakadu będą miały odpowiednie warunki. A jakie ryby ławicowe by pasowały? Jakieś zwinniki, bystrzyki? (nie ukrywam że wolałabym aby te rybki ławicowe ożywiły zbiornik, aby było na czym oko zawiesić)
A co do informacji to jeśli znajdę dany post to podam namiary, nie jestem w stanie teraz tego zrobic:)
~aNya~

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: Hunter » 25 lutego 14, 16:30

yoursdreamss pisze:Tak więc bez żadnych konsekwencji mogę kupić piasek kwarcowy i cieszyć oko zdrowym wyglądem roślin?

Ależ oczywiście.
Podłoże nie ma tutaj praktycznie nic do rzeczy. Pod warunkiem, że będzie to piasek a nie pył.
Może być dowolny kolor, ale z praktyki moge powiedziec, że białe nie prezentują się fajnie w akwariach z biotopów BW, czy CW. Biały raczej do Tanganiki. Tobie polecam coś bardziej żółtego. Na przykład sprawdzony przez wiele osób piasek Sobex do piaskownic z Castoramy, lub rzeczny ZEW. Granulacja i kolor są OK.
yoursdreamss pisze:za miesiąc p. kakadu będą miały odpowiednie warunki. A jakie ryby ławicowe by pasowały? Jakieś zwinniki, bystrzyki?

Sporo ich znajdziesz. Jest dużo bystrzyków i dużo zwinników. Zadaj konkretnie pytanie, o które zwinniki, bystrzyki chodzi to postaram się odpowiedzieć. Od siebie dodam, większa ławica Zwinnik jarzeniec fajnie się prezentuje.

Pamiętaj, że wymiary akwarium i odpowiednie podłoże to nie wszystko. Należy wziąć pod uwagę jeszcze parametry wody. Przede wszystkim pH i GH. Jeśli nie masz testów, zanieś probkę wody do sklepu, może zbadają parametry, albo popatrz na stronę wodociągów, tam też powinna być informacja na temat wody. Raczej stawiałbym na badania przeprowadzone w sklepie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

yoursdreamss
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 25 lutego 14, 14:33

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: yoursdreamss » 25 lutego 14, 16:40

Dziękuję za pomoc:) rozejrzę się w weekend po castoramie i na pewno coś wybiorę. Mam nadzieje, że nie jest konieczne bawienie się z ziemią ogrodową pod piasek czy inne takie wspomagacze?

Co do paramentów to postaram sie zakupić takowe testy:))

Z rybkami ławicowymi to będzie problem, bo znając życie to co sobie wybiorę nie będzie dostępne w moich zoologach:( Także pochodze popatrze co mają i dopiero wtedy będę się zastanawiać, ale jeśli będą zwinniki jarzeńce to na pewno wezmę je pod uwagę.
~aNya~

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest samiec P. Kakadu?

Postautor: Hunter » 25 lutego 14, 20:12

yoursdreamss pisze:Mam nadzieje, że nie jest konieczne bawienie się z ziemią ogrodową pod piasek czy inne takie wspomagacze?

To zależy od wymagań roślin, oświetlenia i wielu innych czynników. Na pewno piaski, które poleciłem nie mają na to wpływu.
Jeśli rośliny będą wykazywały niedobory, zawsze można nabyć kulki glinianotorfowe za 3,50zł 50szt i powciskać pod korzenie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości