"Glonojad"

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 24 lipca 13, 19:04

Hop, hop! Zagląda tu ktoś?

Mam kłopot. Daję zbrojnikom ugotowane brokuły i kalafior. Niestety kiedy je wyciągam niemal całkowicie się rozpadają. Resztki trudno jest wyłowić. Co robić? Przegotowane nie są, zawsze pilnuję czasu.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 24 lipca 13, 19:13

Dawaj ich mniej :) Tak, żeby rybki przez noc sobie zjadły całość. Możesz też gotować zbyt długo, przez co warzywo jest zbyt miękkie.
O ile dobrze kojarzę, dajesz zbrojom papu wieczorem a wyciągasz resztki po południu, tuż po pracy. Tu może być problem. Zbyt długo są w akwarium.

Teraz sezon, karm miękkimi warzywami :) Pomidor, ogórek, młoda marchew, liście pokrzyw, mniszka lekarskiego (chociaż chyba trochę za późno). Bliżej jesieni cukinią, dynią, warzywa strączkowe. Zimą marchewką, kalafiorem brokułem :) Miękkie warzywa zjadane są chętniej i szybciej ;)

Późną jesienią nazbieraj suchych liści, buk lub dąb. Tymi możesz karmić cały rok :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 24 lipca 13, 19:16

Właśnie te cholery nie chcą jeść nic innego poza brokułem i kalafiorem. Tzn. próbowałam z ogórkiem i marchewką - nie ruszyły nawet.
A pomidorach jak dać? Obrony za skórki? Rozumiem, że bez pestek?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 24 lipca 13, 19:21

basia pisze:Rozumiem, że bez pestek?

Oczywiście. Radzę dobrze zwracać na to uwagę, jeśli nie chcesz mieć potem małych kiełków w akwarium ;)
basia pisze:Obrony za skórki?

Skórka pomidora po sparzeniu wrzątkiem sama schodzi :)
basia pisze:Właśnie te cholery nie chcą jeść nic innego poza brokułem i kalafiorem. Tzn. próbowałam z ogórkiem i marchewką - nie ruszyły nawet.

Nauczą się :) Daj im samego ogórka. W końcu zasmakują :)
W sumie to też nie pewne, bo nie każdy zbrojnik przepada za każdym warzywem :D
Kalafior i brokuł jak pisałem też może być, ale te miękkie wygodniejsze, bo nie ma czego później wyjmować :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Glonojad"

Postautor: OKO » 24 lipca 13, 22:24

basia pisze:Resztki trudno jest wyłowić.

Można odessać za pomocą wężyka.

U mnie zbrojniki lubialy takie tabletki ze spiruliną firmy Hikari.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: "Glonojad"

Postautor: osama » 25 lipca 13, 14:28

Hunter pisze: Bliżej jesieni cukinią
Cukinia już od prawie miesiąca rośnie ;)

Hunter pisze:O ile dobrze kojarzę, dajesz zbrojom papu wieczorem a wyciągasz resztki po południu
Do rana nie powinno nic zostać. Aczkolwiek z kalafiora czy brokuła resztek zawsze wiele zostaje.

Hunter pisze:Miękkie warzywa zjadane są chętniej i szybciej
Brukselka jeszcze, za nią zbrojniki dadzą się pokroić ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 28 lipca 13, 08:24

Dałam mniejszy kawałek brokuły i zniknął calutki :ok:

Dajcie jeden kawałek czy kilka? Pytam, bo moje biją się przy jedzeniu i nie wiem czy je olać, czy rozdzielić je dwoma kawałkami na dwóch kończącej akwa :niewiem:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: "Glonojad"

Postautor: osama » 28 lipca 13, 09:07

Kilka.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: "Glonojad"

Postautor: andrzej10252 » 5 sierpnia 13, 10:40

Witam.

A moje cholery :) właśnie złożyły ikrę. Samiczka to wredna bestia, samiec przez trzy dni pucował katiuszke a ta tylko co godzinę wchodziła na inspekcje i wychodziła. Ile się gościu nasprzątał, ehhh ten to ma dopiero przerąbane.

Ikra pojawiła się w nocy, szkoda ze nie widziałem jak składają. Samiec już trzeci dzień wachluje ikrę, mamuśka na wszystko ma wywalone nawet nie zajrzy co tam u dzieci słychać. Nie widziałem by w tym okresie samiec pobierał pokarm. Nic mu nie będzie ?

Sa i minusy, drugiego dnia po złożeniu ikry zaobserwowałem rano przy karmieniu jak samiec z katiuszki wypycha ogonem (wachlując) martwego Kiryska pandę, nie miał żadnych widocznych obrażeń. To jego sprawka ?
ak 1025

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 5 sierpnia 13, 11:42

andrzej10252 pisze:Nie widziałem by w tym okresie samiec pobierał pokarm. Nic mu nie będzie ?

Nie :) Spokojnie :)

andrzej10252 pisze:Sa i minusy, drugiego dnia po złożeniu ikry zaobserwowałem rano przy karmieniu jak samiec z katiuszki wypycha ogonem (wachlując) martwego Kiryska pandę, nie miał żadnych widocznych obrażeń. To jego sprawka ?


Wątpię. Zbrojniki roślinożerne lubią skubnąć rybkę, ale tylko martwą. Żywej nie darzą rady ;) Zbrojnik potrafi pogonić rybę, ale sam krzywdy jej nie zrobi. Chyba, że ta w popłochu o coś uderzy :roll:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: "Glonojad"

Postautor: andrzej10252 » 5 sierpnia 13, 12:01

Ciekawe czy coś uchowa w zbiorniku ogólnym, gdy tylko się tra Rozbory to tylko Neony maja wyżerkę. Ciekawe czy i tu nie będzie podobnie. Nie chce przenosić ich do innego zbiornika bo i co i z nimi później zrobić (z młodymi). Z drugiej strony jak ich się sporo uchowa to zagęszczą zbiornik. A możliwości maja sporo bo kupę liści dębu zaściela dno.

Ale cóż na razie ciesze się :)

W ogólnym jak dokarmiacie narybek ? Co jest dla nich najlepsze. Wiadomo roślinożercy. Ale czy czasami młodym nie podajecie artemi ?
ak 1025

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 5 sierpnia 13, 12:07

andrzej10252 pisze:Ale czy czasami młodym nie podajecie artemi ?

Młode precz od mięsa :) Nażre się takie, a potem problemy z brzuszkiem ;) Karmienie mięsem powoduje większą śmiertelność.

To wodne krowy, nie powinny dostawać mięsa, chociaż co martwi, niektórzy dają. Umówmy się tak, że jak coś spadnie przez przypadek na dno a zbrojnik to złapie to nic się nie stanie. Ale specjalnie nie ma co dokarmiać ;)

Młode dokarmiać może tym samym pokarmem co starsze. Trochę informacji jest w tym temacie ;) Dodam tylko, że młodym można podgotować warzywa trochę dłużej, żeby były bardziej miękkie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

andrzej10252
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 czerwca 13, 10:18
Lokalizacja: Vlissingen

Re: "Glonojad"

Postautor: andrzej10252 » 5 sierpnia 13, 12:15

Wiem wiem :)

Czytałem :)

U mnie zastanawiające jest to ze tak Zbrojniki jak i Otoski pierwszej nocy nie tykają warzyw (???). Dopiero rzucają się drugiej nocki na nie. Fajnie to wygląda jak dwa zbrojniki i 10 Otoskow oblepia przykładowo plasterek ogórka :) A pisaliście ze po pierwszej nocy je usuwacie.Normalne to ?
ak 1025

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 5 sierpnia 13, 12:33

U mnie raczej od razu się rzucają na żarcie ;) Może Twoje jeszcze nie są nauczone :)

Nie przesadzaj z karmieniem jak masz ikrę, niepotrzebnie produkować związki azotu ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 7 sierpnia 13, 09:46

Andrzej, gratuluję ikry. Ciekawe czy ja się doczekam :roll:

Zaintrykowaliście mnie tymi liśćmi dębu. Jak to się robi? Zbieracie już takie opadły z ziemi jesienią czy suszucie zielone latem? A potem jak, jeden liść - jedna noc, jak z brokułem?
Mam w ogrodzie kilka odmian dębów, czy ma znaczenie czy liście będą z odmiany jakiejś, czy muszą być z gatunku?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości