"Glonojad"

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 31 grudnia 13, 14:13

Spełnienia zbrojnikowych marzeń w 2014 Roku życzę!!!!!!! :mrgreen:

A tak w ogóle to możecie mi napisać w jakim wieku zbrojniki zaczynają mieć ochotę na .. wiecie .. TE sprawy?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 31 grudnia 13, 14:20

OK 6-7cm ryby podchodzą już do tarła :) czasami mniejsze.
Nie wiem ile to będzie miesięcy... Zależy od diety przede wszystkim.
Ja swoich nie hodowałem do takich rozmiarów, 2,5-3cm brały ode mnie sklepy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

seba1121
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 7 grudnia 13, 22:20

Re: "Glonojad"

Postautor: seba1121 » 3 stycznia 14, 16:03

czym je karmicie bo widze na zdjeciu jakas sałata na widelcu czy co to jest ? raz wrzucilem ugotowana marchewke to nie jedli

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 3 stycznia 14, 16:31

Czytaj temat od początku ;) Wszystko zostało juz napisane
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 7 lutego 14, 16:40

Nie wiem o co chodzi :( Moje zbrojniki zastrajkowały, albo jakieś dziwne postanowienia noworoczne uskuteczniają :roll: Otóż nie chcą nawet tknąć brokułów :!: Już w grudniu jadły słabo, wybrzydzały, nie chciały jeść brokuła z mrożonki hortexu, ale teraz, nawet jak się szarpnęłam i kupiłam im świeżego za całe 9 zł, to w jego pobliżu nawet nie przepływają. Tabletki i wafelki jedzą a zieleniny nie ruszą. Ktoś ma pomysł o co im chodzi? :niewiem:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: "Glonojad"

Postautor: osama » 8 lutego 14, 13:35

A po co jeść coś mało kalorycznego, jak można piguły?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 13 lutego 14, 17:34

A po co jeść coś mało kalorycznego, jak można piguły?

Nie, nie. Źle mnie zrozumiałeś. Dałam im piguły jak przestały jeść brokuły, bo chciałam sprawdzić czy w ogóle coś jedzą,. Nie dawałam im ich wcześniej.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 13 lutego 14, 17:38

Spróbuj z innymi warzywami :) Może coś im nie podchodzi, może jedzą zbyt często...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Niemczuk
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 9 grudnia 13, 17:10
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: "Glonojad"

Postautor: Niemczuk » 7 marca 14, 00:29

Przeczytałem od deski do deski super posty. Szacun dla Was. Jutro muszę dla mojego zbrojniczka coś ugotować pysznego. Obecnie ma ok 5 cm i zero poroża czyli wnioskuję że to samica prawdopodobnie.
A jak się skończyła sprawa Basi?????
Jedzą znowu czy dalej na tabletach??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 5 kwietnia 14, 19:05

Pokażę Wam przykład co się dzieje, jeśli ryba ma niewłaściwą dietę...

Przewód pokarmowy roślinożerców jest dłuższy niż ten mięsożerców, przez co pokarm dłużej znajduje się "wewnątrz" organizmu i dłużej jest trawiony. Problem mam taki, że w toni wodnej pływają mięsożercy, a między korzeniami buszują roślinożercy łakomi na łatwy i ogromnie kaloryczny pokarm. Gdyby to byli jeszcze "normalne" ryby, to może łatwiej rozeszłoby się po kościach, ale zbrojniki nie należą do ruchliwych ryb, stąd też nie potrzebują dużo pokarmu na cele energetyczne. Przykładowo w porównaniu z pielęgniczkami, które pływają dosłownie wszędzie i to dość energicznie, to zbrojniki siedzą pod korzeniem praktycznie nieruchomo.

No i tak sobie podkarmiłem pielęgniczki artemią, czarną i białą larwą komara i dafnią. Wiadomo, że ryby nigdy nie zjedzą wszystkiego. Jakieś tam szczątki zawsze muszą spaść na piach i zgubić się w gąszczu liści, korzeni, roślin i detrytusu, a tam zbrojniki lubią żerować.

Tak wygląda akwariowa "krowa", która nażre sie mięsa. Ancistrusy często mają wzdęte brzuchy, ale czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem :/ Zauważyłem to trzy dni temu. Oczywiście ryba siedzi sobie teraz w osobnym akwarium i głoduje, bo tak należy postępować w przypadku tego typu objawów. Chociaż nie jestem pewien czy to tylko za sprawą mięsa, bo prócz nadętego brzucha, niepokoją mnie jeszcze te wyłupiaste oczy :( Pozostałe ryby nie mają żadnych objawów. Ryba co jakiś czas wydala śluzowatą białą wydzielinę, zapewne własnie tym jest "nabita". Od trzech dni bacznie ją obserwuję. Brzuch ani się nie powiększa, ani nie pomniejsza, więc jestem dobrej myśli, że choroba nie postępuje. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, za kilka dni powinna wydalić całą tą wydzielinę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powróciłem do karmienia pielęgniczek za pomocą strzykawki. Wstrzykuję niewielkie ilości żeby jak najmniej żarła leciało na dno.

A propos... Tak właśnie żyję z moimi zbrojnikami jak widać na zdjęciach ;) Często przyklejają się do moich rąk ;) Podejrzewam, że lubią ciepło i strukturę skóry.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: "Glonojad"

Postautor: thaz » 5 kwietnia 14, 20:06

Też pierwszy raz widzę, chociaż słyszałem że kiedy ancistrus nażre się mięcha
to puchnie i ponoć zaraz potem pada :( Ciekawe jak głodóweczka wpłynie
na Twoją sztukę. Trzymam kciuki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: "Glonojad"

Postautor: Karol13 » 5 kwietnia 14, 20:26

Niech zdrowieje i rośnie ;-)

W szkolnym akwarium jest taki sam glonojad, tylko że już dorosły.
Siedzi cały czas przyklejony pod korzeniem, jedynie co to w nocy wychodzi, bo jak wyrównuję podłoże po odmulaniu to zawsze jest rozkopane.
Czy u Was jest podobnie, czy pływa i miętoli swoim pyszczkiem rośliny?
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 5 kwietnia 14, 22:00

Karol13 pisze:Czy u Was jest podobnie, czy pływa i miętoli swoim pyszczkiem rośliny?

Różnie to bywa. Są aktywne nocą, ale czasami w dni pochmurne, deszczowe i ogólnie przy zmianie ciśnienia ganiają też po akwarium za dnia.

thaz pisze:Też pierwszy raz widzę, chociaż słyszałem że kiedy ancistrus nażre się mięcha
to puchnie i ponoć zaraz potem pada

Tak puchnie, zazwyczaj są lekko napompowane, ale te wygląda okropnie. Te dwa wydęte bomble + odstające łuski + napompowane oczy. Żal ryby. Trzymam ja jeszcze przy życiu bo dobrze rokuje. Jak juz wspomniałem od trzech dni kwarantanny wzdęty brzuch nie powiększa się, ale ciągle widzę nowe ciągnące się odchody. Kto wie ile czasu spędził w takim stanie w dużym akwarium. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego.

W każdym razie post miał być pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla innych, jak ważna jest prawidłowa dieta dla ryb.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: "Glonojad"

Postautor: Karol13 » 24 kwietnia 14, 19:41

I co tam z rybką?
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 25 kwietnia 14, 17:45

Padła. Długo ja trzymało. Teoretycznie przy przejedzeniu mięsem wystarczy głodówka 7dni i wszystko wraca do normy, bądź jest już za późno i ryba szybko pada.

U mnie trzymało ją dobre dwa tygodnie, a obrzęk nic a nic nie ustępował, stąd moje przypuszczenia, że to nie było zwykłe przejedzenie mięsem, ale poważniejsza infekcja spowodowana niewłaściwa dietą.

Na dniach będę rozdzielał zbrojniki od pielęgniczek, bo szkoda mi ryb. Dorwałem akwarium 63l za 50zł z pokrywą, więc tam trafią pielęgniczki.

Uwielbiam małe ryby zbrojnikowate, ale lubię też pielęgniczki, a połączenie ich w jednym akwarium jak widać na załączonym obrazku nie zawsze się sprawdza. Trzeba odpalać kolejny baniak :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości