Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Hunter » 4 kwietnia 12, 22:30

Dyskusja wydzielona z tematu [300L] Palety podejście drugie [Dziennik]

Więcek pisze:Jako że "Wakacje akwarystyczne" się skończyły czas przedstawić moich nowych podopiecznych.
Dla przypomnienia :
TWW-1
TWO-9
ph- 6.5-6.8
no2-0
no3-0 (zobaczymy jak długo) ;-)
temp 27
oświetlenie aktualnie 0.16w/L max 0.32

Obsada poza kiryskami i bocjami pełniącymi funkcję "ekipy porządkowej" to przede wszystkim 10 szt dyskowców zakupionych pod nazwą Eruption.
Rybcie mają około 2 miesięcy i długość 8-9 cm.

[zdjęcia]

Killifish pisze:Podaj mi temp. wody tylko i jakie masz te kirysy.

Woda 25-27 stopni
Killifish pisze:Dlaczego karmisz sercem?

Mięsko w 60% i 40 % granulat. A serducho podaje bo "im bardziej podchodzi" i i w ogóle lepiej rosną.
Ostatnio zmieniony 9 kwietnia 12, 21:34 przez Hunter, łącznie zmieniany 2 razy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Killifish » 7 kwietnia 12, 14:28

To przy takiej temperaturze podawanie serca konczy sie zle dla tych ryb i zapewne wiesz co mam na mysli. Bywasz na specjalistycznym forum i popadasz w mode futrowania tych ryb, jak gesi na watrobki.
Kirysy? Jakie?
Bocje? Jakie?

Fota ogolna akwarium?
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Więcek
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 2 stycznia 10, 18:39
Lokalizacja: Głogów

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Więcek » 7 kwietnia 12, 15:14

Jak bym miał 29-30 to bym się zastanawiał że coś może być nie tak. Poprzednie ryby prowadziłem identycznie i popatrz co z nich wyrosło i jak im zaszkodziło ;-) Poza tym dlaczego mówisz że
popadasz w mode futrowania tych ryb, jak gesi na watrobki.

2 do 4 razy dziennie karmienie to źle?
Kiryski mam spiżowe i Bocje wspaniałe. Niestety fotki ogólnej na razie nie posiadam.
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 12, 19:02 przez Więcek, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek
" Pokaż mi Swoje akwarium i ryby a będę wiedział czy słuchać Twych rad !"
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Killifish » 7 kwietnia 12, 15:59

Chodzi o karmienie miesem - sercem wolowym. Poczytaj o tym, w jakiej temp. jest przyswajalne. To futrowanie ryb, dlatego takie porownanie do gesi. Wiem, ze ryba rosnie w oczach, ma mase, ale warto zrobic sekcje takiej wyrosnietej rybie.
Kirys spizowy - to tez ma dobre warunki temperaturowe, ja wole ten gatunek w 20 stopniach trzymac i nie meczyc go oddychaniem jelitowym.
Twoja woda ma przy tej temp. za niska zawartosc tlenu. Kirysek spizowy to ryba zimnolubna, tak da rade bo jest b.wytrzymaly ale kosztem organizmu.
Bocja wspaniala - ok parametry ale ja mam zboczenie biotopowe, takze nie mowie wiecej nic, rozumiem, ze masz slimaki i one jedza.
Aha, Kirys i Bocja to nie sprzatacze, te ryby takze nalezy karmic odpowiednio a nie tym co z panskiego, pielegnicowatego stolu spadnie.

Moglbys napisac fachowa nazwe dyskowca, ktorego posiadasz.
Moje uwagi nie maja na celu wbijania szpilki, chce pomoc, bys mogl dobrac fajna obsade do swoich ryb i nie popelniac bledow juz popelnianych.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Więcek
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 2 stycznia 10, 18:39
Lokalizacja: Głogów

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Więcek » 8 kwietnia 12, 10:43

Killifish pisze:Chodzi o karmienie miesem - sercem wolowym.

Czy chcesz powiedzieć że bracia Stendker nie mają racji i się grubo mylą karmiąc swoich podopiecznych mięsem? Nie wiedzą co robią?

Killifish pisze:Twoja woda ma przy tej temp. za niska zawartosc tlenu.

Dodatkowe napowietrzanie nic nie daje?
Killifish pisze:Bocja wspaniala - ok parametry ale ja mam zboczenie biotopowe, takze nie mowie wiecej nic,
Sądzisz że nie wiem że te rybki nie pochodzą z jednego biotopu? Zastanawiam się dlaczego o lotosie nie wspomniałeś, to przecież też inny biotop.
Killifish pisze:Moglbys napisac fachowa nazwe dyskowca, ktorego posiadasz.
Nie widzę takiej potrzeby.

Killifish pisze:chce pomoc, bys mogl dobrac fajna obsade do swoich ryb
A czy ja gdzieś pisałem że potrzebuję pomocy w doborze obsady? Chyba nie. Ale dzięki za troskę. Wesołych świąt.
Piotrek
" Pokaż mi Swoje akwarium i ryby a będę wiedział czy słuchać Twych rad !"
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Killifish » 8 kwietnia 12, 12:25

:lol: wiedza co robia - chca sprzedac szybko ryby to futruja je miesem i hormonami. Bardzo kiepski przyklad dales. Masz odpowiednia temp. ale karme zmien na bardziej naturalna dla ryb a nie dla hodowli nastawionej na zysk.

Napowietrzanie nic nie daje, bo w danej temp. woda ma tyle tlenu i chemii wody nie zmienisz. Dla twojego gatunku kirysa za wysoka temp. Sa kiryskowate, ktore dadza rade - poszukaj.

Na temat biotopowosci moglbym dlugo i dosadnie, kilka osob moze potwierdzic ;) ale odpuscilem i chyba dobrze.

Nie widzisz potrzeby, czy nie wiesz? Przedstawiasz rybe to opisz ja poprawnie.

Coz, moglbys miec lepsze, ladniejsze akwarium, jesli takie Tobie odpowiada, Twoj wybor, ja widze co do poprawy, nie chcesz, nie sluchaj... Wolna wola. Akurat nie moja wiara i swieta, takze dziekuje za Wolny Weekend :)

Ogolnie poprzedni aranz byl spoko. Zycze powodzenia
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Więcek
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 2 stycznia 10, 18:39
Lokalizacja: Głogów

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Więcek » 8 kwietnia 12, 19:38

Killifish pisze:karme zmien na bardziej naturalna

Płatki i granulat? :twisted: CZy może żywy pokarm a później leczenie?
Killifish pisze:moglbys miec lepsze, ladniejsze akwarium

Zgadza się ale jak sam stwierdziłeś takie mi odpowiada.
Killifish pisze:ja widze co do poprawy
Ja też widzę i to jest chyba najważniejsze
Killifish pisze:Ogolnie poprzedni aranz byl spoko
Też tak sądzę.
Killifish pisze:Zycze powodzenia
Dzięki i wzajemnie.
Piotrek
" Pokaż mi Swoje akwarium i ryby a będę wiedział czy słuchać Twych rad !"
Obrazek

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Ruki » 8 kwietnia 12, 20:04

Więcek, Killifish ma rację. :)
Więcek pisze:CZy może żywy pokarm a później leczenie?

Żywy pokarm z dobrego źródła nie jest źródłem chorób. ;) Do tego mrożonki i różne kombinacje(shrimp-mix) są na pewno odpowiedniejsze niż mięso zwierząt stałocieplnych.

Jeżeli moderacja pozwoli to przekierowałbym Cię do dyskusji na innym forum, gdzie właśnie dyskutowaliśmy o tym. Ale w skrócie- mięso zwierząt stałocieplnych obciąża organizm ryby, nie jest w pełni trawione, powoduje otłuszczanie narządów wewnętrznych i kilka innych takich bonusików. ;)
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

tatakuby1
Ryba
Ryba
Posty: 218
Rejestracja: 3 listopada 11, 17:38

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: tatakuby1 » 8 kwietnia 12, 20:50

Patrzcie i uczcie się jak Więcek dba o Palety! Bo jak byście patrzyli i uważali na wszelakie uwagi to nawet baniaka byście nie założyli , bo strach! Piotrek pokaż im jak się karmi ryby! Pozdro
To, co warto zrobić, zasługuje też na to, aby zrobić to dobrze.

Obrazek

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Ruki » 8 kwietnia 12, 20:59

Patrzcie i uczcie się jak Więcek dba o Palety!

Raczej patrzcie się i trwóżcie na widok takiego postępowania. Fizjologii ryb się nie oszuka. ;)
tatakuby1 pisze:Bo jak byście patrzyli i uważali na wszelakie uwagi to nawet baniaka byście nie założyli , bo strach!

Popatrz drogi Kolego, patrze, uważam, i zwiększam litraż o dodatkowe 250l. :mrgreen:
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Killifish » 8 kwietnia 12, 21:11

Ruki, jak ktos chce to sam znajdzie i pomysli, ze ryba to serca krowy naturalnie nie je ;)
Swiat prawdziwych pasjonatow Dyskowcow (i WF i hodowlanych takze) przechodzi na karmy owocowe, naturalne ale u nas i nie tylko, za wzor podaje sie hodowcow gesich watrobek, why? Bo tanie, ladne, wyrosniete kotlety maja. Ladniejsze dla oka sa WF i kto widzial ten potwierdzi.
Ja to zawsze mowie: ryba jak dziecko, je i je i je... Dziecku tez smakuje w Macku, smakuja slodycze... Ale czy to zdrowe?

Jak chcesz Więcek, to podam Ci dokladnie co te ryby jedza w naturze i zrozumiesz dlaczego hodowlanych nie wolno futrowac miesem.
I nie pisze, by kogos dobijac ale aby utrwalic poprawne wzorce.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Hunter » 8 kwietnia 12, 21:37

Ruki pisze:Jeżeli moderacja pozwoli to przekierowałbym Cię do dyskusji na innym forum

Dawaj facet :mrgreen:

Pogadajcie jeszcze trochę a ja potem wydzielę temat o żywieniu dyskowców, bo jakby na to nie patrzeć to prezentacje zbiorników :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Ruki » 8 kwietnia 12, 21:52

Hunter pisze:
Ruki pisze:Jeżeli moderacja pozwoli to przekierowałbym Cię do dyskusji na innym forum

Dawaj facet :mrgreen:

Pogadajcie jeszcze trochę a ja potem wydzielę temat o żywieniu dyskowców, bo jakby na to nie patrzeć to prezentacje zbiorników :)

Proszę bardzo:
http://www.cichlidae.pl/showthread.php?tid=257

Tematyka ta została również poruszona w książce Ada Koningsa "Pielęgnice- moja pasja"
Ryby są zwierzętami zimnokrwistymi (pojkilotermicznymi). Używają one tłuszczu zarówno jako źródła, jak i rezerwy energii. Miejsca odkładania tłuszczu rozmieszczone są w wielu częściach ich ciała. Ponieważ ryby są zimnokrwiste, co oznacza, że temperatura ich ciała waha się w zależności od ciepłoty środowiska, ich specjalizacja doprowadziła do tego, że maja one kwasy tłuszczowe o niskiej temperaturze topnienia. Zjawisko takie zapobiega tężeniu tłuszczów w niskich temperaturach. Zwierzęta ciepłokrwiste (w tym także czowiek) magazynują kwasy tłuszczowe o wysokiej temperaturze topnienia. Ponieważ ryby nie potrafią zasymilować tłuszczu ze zwierząt ciepłokrwistych tak dobrze, jak robią to z tłuszczami pochodzącymi od zwierząt zimnokrwistych, gromadzony on jest w ich wątrobie. Na podstawie badań przeprowadzonych na łasosiach udowodniono, że w porównianiu z osobnikami karmionymi rybami te, którym podawano produkty pochodzące od ssaków (zwierząt ciepłokrwistych), wykazują ogromne nasilenie degeneracji wątroby. Serce wołowe i jakiekolwiek inne rodzaje mięsa pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych są więc wyjątkowo szkodliwe dla ryb.
Ryby przystosowane są do pokarmu oferowanego im przez środowisko naturalne. Z wyjątkiem, być może, piranii z Ameryki Południowej, rzadko trafia się im do jedzenia zmielone serce wołowe; nie podawajcie więc swoim rybom tego całkowicie nienaturalnego "pokarmu". Niestety, tłuszcze pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych często są obecne także w wielu rodzajach pokarmów suchych. Używane są one bowiem nierzadko jako wypełniacz lub substancja wiążąca. Jeśli pragniemy wyświadczyć naszym pielęgnicom przysługę, nie podawajmy im pokarmu, do którego dodane zostały tłuszcze pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych. Dobrej jakości pokarm suchy jest zrobiony z ryb lub bezkregowców wodnych, a jako wypełnienie i substancję wiążącą zastosowano w nim olej roślinny. Większość pokarmków suchych ma skład wypisany na opakowaniu. Szukajmy odpowiedniej karmy!


Swoją drogą i tutaj na forum brałem udział w co najmniej jednej dyskusji na ten temat. Też tam kilka ciekawych wniosków było.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Więcek
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 2 stycznia 10, 18:39
Lokalizacja: Głogów

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Więcek » 8 kwietnia 12, 22:24

Ruki pisze:Żywy pokarm z dobrego źródła nie jest źródłem chorób.

Z tego co mi wiadomo to takiego źródła nie ma.

Zastanawiam się tylko dlaczego nikt do tej pory nie spytał co to za mięsko i w jakim składzie tylko od razu że fuj i nie zdrowe. W tym mixie mięsnym samego mięsa jest 30% kolejne 30% ryba i kolejne 20% krewetki. Pozostałe 20% to szpinak,groszek,vibovit,czosnek,papryka i witaminy od Sery.

Poza tym o zdrowym żywieniu ryb nie chce mi się dyskutować bo...wcześniej karmiłem podobnie i nic się nie działo i teraz też tak robię.
Więc po co mam wprowadzać zmiany. To tyle. Kolejne posty to tylko :offtopic:
Piotrek
" Pokaż mi Swoje akwarium i ryby a będę wiedział czy słuchać Twych rad !"
Obrazek

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Paletki/Dyskowce - dyskusja na temat żywienia

Postautor: Ruki » 8 kwietnia 12, 22:47

Więcek pisze:Z tego co mi wiadomo to takiego źródła nie ma.

To pora odświeżyć informacje. :) Hodowle krewetek karmowych, solowca, doniczkowca, grindala, planktonu mogą być sterylnie czyste. ;)
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości