Kakadu a Akarka Paskowana

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: Kornelia » 19 maja 05, 22:59

Witam
Dostałam od koleżanki niby samiczkę kakadu ale jak mi ją przyniosła okazało się ze to raczej nie jest samiczka kakadu dość sporo czasu mi zajeło znalezienie co to za ryba ale okazało się ze to akarka paskowana i faktycznie samiczka.
Na początku samczyki kakadu się nią interesowały za to samiczki kakadu skutecznie ją przeganiały myślałam ze to z zazdrości ale raczej nie lubia jej.

Moje pytanko czy dokupić jej samczyka czy raczej poszukac nowego zbiorniczka?

Mam juz dość sporo pielęgniczek w 112 l akwa i nie chcę przesadzić (2 samce kakadu+3 samiczki, 2 ramirezki i o ile się nie mylę to raczej to nie parka a aż 2 samce ale dopiero teraz można określić płeć)
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: piteri » 20 maja 05, 06:59

Według mnie powinnaś dokupić przynajmniej 1 samicę kakadu. Oddaj jednego samca ramirezy i kup sobie samicę. A co do tej akary to nie wiem bo się na nich nie znam.

[ Dodano: 2005-05-20, 07:18 ]
Dobra znalazłem coś o niej :P Jest to ryba dość spokojna, ale w czasie tarła może bronić zaciekle terytorium i atakować rybki. Jak byś koniecznie chciała tą akare to byś chyba musiała oddać 1 samca kakadu i 1 samiczkę kakadu tak żeby było 1/2. Inaczej mogło by być nieco za mało miejsca. To na tyle, lecz nie wiem czy moje rady będom dobre, bo nie jestem jakimś super znawcą akwarystyki :P
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: Suonko » 20 maja 05, 08:48

Moim zdaniem masz zdecydowanie za dużo pielęgniczek w takim akwa. Na pewno na trzeci gatunek nie ma tu już miejsca.
Wg mnie w tej wielkości zbiorniku powinno się zdecydować na jeden gatunek pielęgniczek, bo w czasie tarła te maleństwa robią się strasznie zadziorne i gonią resztę ryb.
No ale decyzja należy do Ciebie.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: Dave » 20 maja 05, 15:44

Moim zdaniem oddaj ta akarke, a dokup samiczke kakadu. Te akarki to bardzo fajne rybki, na pewno znajdziesz kogos kto, ja przyjmie. Bardzo ciekawe jest to, ze gdy zabierze sie matce mlode, to opiekuje sie rurecznikami i oczlikiem (dane ksiazkowe, nie wiem, czy jest ta naprawde), bo ma tak bardzo rozwiniety instynkt macierzynski.

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: Kornelia » 20 maja 05, 21:18

Co do ramirezki to właśnie rozmawiałam w sklepie w którym je kupiłam ze podmienia mi na samiczkę. Ale akarki na samice kakadu nie. Narazie akarka pływa dość spokojnie jedynie jak wpłynie na terytorium samicy kakadu "nr 1" to ją przegania. A najśmieszniejsze jest to że dostawia sie do niej samiec ramirezy - zabawnie to wygląda. No cóż chyba macie racje poszukam jej nowego domku- może ktoś z was ją przygarnie za samice kakadu?
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
XENON
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 14 maja 05, 11:19
Lokalizacja: LUBSKO

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: XENON » 25 maja 05, 06:30

Moze i plywa spokojnie ,ale do czasu kiedy nnie pozna otoczenia.Akarka paskowana ,a zwlaszcza samica jest bardzo zadziorna,posiadalem dwa razy i wiem cos o tym,musialem sie pozbyc poniewaz te ryby maja mocny terytorializm wiec daruj sobie tego typu gatunki chocby mierzyly nawet 2 cm to tej ryby nie polecam chyba ,ze z innymi zadziornymi rybami.
250L Mcharium:5xCarnegiella strigata strigata ,10xNannostomus beckfordi,10xHemmigrammus hyanuary,4xHemiloricaria sp.red,5xCorydoras panda,50xCaridina japonica,10x"Red cherry",10xCaridina sp. "Tiger".

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: Kornelia » 25 maja 05, 22:32

XENON,
Masz rację ona już pokazuje co to za ziółko jak tak dalej będzie to chyba zostanie przeniesiona do bojowników ale boje sie ze obgryzie mi samca a nie mam zamiaru trzymać jej w słoiku bo padnie a troszke mi jej żal bo nikt jej nie chce.
A nie mam miejsca na nastepne akwa
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
XENON
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 14 maja 05, 11:19
Lokalizacja: LUBSKO

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: XENON » 26 maja 05, 19:19

Raczej nie przenos jej do bojownikow sprobuj oddac ja innemu akwaryscie lub do sklepu zoologicznego.Wybor pozostawiam tobie calkowicie wykluczajac mozliwosc umieszczenia jej w sloiku.
250L Mcharium:5xCarnegiella strigata strigata ,10xNannostomus beckfordi,10xHemmigrammus hyanuary,4xHemiloricaria sp.red,5xCorydoras panda,50xCaridina japonica,10x"Red cherry",10xCaridina sp. "Tiger".

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: Kornelia » 26 maja 05, 20:58

XENON,
Widzisz ja szukam dla niej domku, niestety ja ją też dostałam i do sklepu oddać nie mogę bo facet jednej nie chce przyjąć. A ze znajomych, którzy mają akwaria niestety nie maja pielęgniczek (bo nie chcą) albo tak, jak ja mają i była by taka sama sytuacja jak u mnie.
Ale wpadliśmy na pomysł w pracy by kupić małe akwa tak do 25l dodać jej pana i będzie chyba zdobić moje biuro (hihihi no i je pilnować), o ile nie znajdę innego wyjścia.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kakadu a Akarka Paskowana

Postautor: lukasz » 27 maja 05, 09:46

Ja też jestem za oddaniem tej akarki, mimo, że to fajna rybka lepiej ją oddać i dokupić 1 góra 2 samiczki kakadu. :roll:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości