Czy kirysek przeżyje?

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Czy kirysek przeżyje?

Postautor: Monikaaa » 13 marca 05, 17:30

Serce mi zaraz pęknie. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Dziś przygniotłam kiryska kamieniem (wkładając kamień do akwa, kirysek podpłynął pod niego i nie zauważyłam). Teraz na górnej płetwie ma niedużą rankę, a po bokach ciała wyskoczyły mu podłużne krwiste kreski. Biedaczysko oddycha, ale przed godziną bezwłądnie leżał na plecach, teraz walczy i próbuje co jakiś czas pływać. Moje pytanie jak w temacie - czy "wyliże" się z tego? :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy kirysek przeżyje?

Postautor: Hawk » 13 marca 05, 18:15

Monikaaa, Jeżeli nie doszlo do obrażeń wewnętrznych to kirysek powinień się wylizać, ale te krwiste kreski mi spokoju nie dają... To może być spowodowane obrażeniem wew. ale głowy nie dam. :(
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Czy kirysek przeżyje?

Postautor: Dave » 14 marca 05, 18:31

Najlepiej go przelow do innego akwa, by mial spokoj. Dawaj mu pokarm z witaminami, to mu pomoze. Ciezko nam powiedziec, czy sie wylize. Jesli to tylko glebokie rany skory to sie wylize. Jesli jednak zgniotlas mu jakies organy, to raczej sie nie wylize.

A te kreski to nie sa moze rzedy brakujacych plytek.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Czy kirysek przeżyje?

Postautor: Monikaaa » 14 marca 05, 21:11

Nie. To były krwiste kreski. Były, bo kirysek już nie żyje. Wczoraj pod wieczór już ledwo oddychał i nie mogłam patrzeć jak się męczy. Zastosowałam metodę uśmiercania z lodówką. :( Ale dzięki za próby pomocy.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy kirysek przeżyje?

Postautor: Hawk » 14 marca 05, 22:54

Monikaaa, no to bardzo mi pzykro :(
Widocznie obrażenia wewnętrzne były na tyle ciężkie, że sobie nie poradził... :(
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości