chore skalary?

danon
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 lutego 05, 00:17
Lokalizacja: Lublin

chore skalary?

Postautor: danon » 20 lutego 05, 22:04

Mam problem. Mam skalary 5 szt. Ostatnio zauważyłem że większość jest jakby otępiała, siedzą w rogu w kupie. Zmieniłem ok 30% wody. Niektórym się polepszyło, natomiast jeden z nich wogóle przestał jeść pływa albo przy lustrze wody albo siedzi schowany między roślinkami. Drugi zaś zachowuje sie tak samo z tym ze ten normalnie jje. Zauważyłem również na nim cienkie białe niteczki do których przyczepiają się drobne bąbelki powietrza dzięki temu można zobaczyć która ryba je ma bo są cienkie. Nie ma ich dużo trochę. U innych też czasami zauważałem że gdzieś miały lecz na drugi dzień im znikało. Czasami również szybko oddychaja ale to różnie. Może ktoś mógłby mi coś doradzić. Z góry dziękuje

zbiornik 60L
oświetlenie phillips aquarelle 18W
filtr kaskada + wewnętrzny
temp. 27-28 stopni
co2
5x skalar
2x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: chore skalary?

Postautor: Dolphineq » 21 lutego 05, 04:44

Cześć

Nie wiem jak długo masz akwarium, ale jeżeli jest to krótki okres czasu, to trzeba tobie powiedzieć, że 5 skalarów w 60L jest o wiele wiele za dużo. Na te ryby przynajmniej ok 100L potrzeba, a ty 5 sztuk trzymasz w takim akwarium. Być może właśnie ich zachowanie jest spowodowane warunkami i miejscem, którego za wiele nie mają. Jeżeli masz zamiar hodować skalary, to pomyśl o znacznie większym akwarium. Będzie im o niebo lepiej. ;)

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
katys
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 15 lutego 05, 21:30
Lokalizacja: Tychy

Re: chore skalary?

Postautor: katys » 23 lutego 05, 11:52

zbrodnią jest trzymać skalary na wysokościakwarium około 30 cm (tak zakładam, że skoro masz 60 litrowe) my skalary trzymaliśmy w akwarium o wymiarach 60x100x40 było wysokie i skalary miały się dobrze spróbuj moze z wyższym akwarium ale takie minimum to 60 cm wysokosci
"Kobieta ma zawsze ostatnie słowo w kłótniach małżeńskich, ponieważ słówko, jakie mężczyzna wypowie później, staje się początkiem nowej sprzeczki"

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: chore skalary?

Postautor: Dave » 23 lutego 05, 18:03

katys, troche przesadzilas. Jako kompletne minimum uwaza sie 45 cm. Czym wyzsze tym lepsze, ale u mojego taty, ktory ma akwa o wysokosci 50 cm skalary non stop sie rozmnazaja, nigdy nie horuja i sa bardzo ladnie wybarwione. Choc zgadzam sie, ze skalary w akwa o wysokosci 30 cm to koszmar.

Awatar użytkownika
katys
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 15 lutego 05, 21:30
Lokalizacja: Tychy

Re: chore skalary?

Postautor: katys » 25 lutego 05, 10:47

Dave nie wiem jakie skalary ma Twój tato, ale ja nasze pamiętam jako naprawdę olbrzymy nie chce skłamać więc jak zapytam to napisze ile cm miały :mrgreen:
"Kobieta ma zawsze ostatnie słowo w kłótniach małżeńskich, ponieważ słówko, jakie mężczyzna wypowie później, staje się początkiem nowej sprzeczki"

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: chore skalary?

Postautor: lukasz » 26 lutego 05, 10:23

Witam
:ok: Akwarium o pojemności 60 litrów to kałuża dla skalarów.Ja choduję u siebie skalary w akwarium o pojemności 160 litrów.Ta choroba u twoich skalarów to tak przypuszczam jest inwazja nicieni.Radzę zmienić akwarium na co najmniej 110 litrowe, ponieważ twoje skalary będą się męczyć w 60 litrowym akwarium.Jak zmienisz akwarium to zacznij kurację z preparatem firmy Zoolek o nazwie Capifos (Kapifos). Ja choduję Paletki razem ze Skalarami i używam właśnie tego lekarstwa , które gorąco polecam.Normalnie to te ryby nie mogą żyć razem ze sobą w jednym akwarium ale ja używam Capifos. :idea: :mrgreen: :arrow: :!:
Pozdrawiam jak Skalary wyzdrowieją to napisz do mnie na adres e-mail
lukaszx6@wp.pl
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości